reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Emgeton iXSOuND11 2+1 - zapínání napájení

bodja (26)|3.1.2009 12:11
Ahoj,koupil jsem si sestavu od emgeton ixsound11.Tyto reproduktory mají vypínač napájení na zadní straně subwooferu,kam je docela špatný přístup,očekával bych ten vypínač někde u ovládacích prvků(zde to je na boku).Chci se zeptat,zdali ta sestava může být stále zaplá a zda to nebude mít stále po celou dobu zapnutí velikej odběr elektriky.Doposud jsem měl sestavu s vypínačem na pření straně wooferu,tam jsem to pokaždé vypínal,u této nové nevím.V jednoduchém návodu o ničem takovém není zmínka,jen co a jak zapojit a pár tech.parametrů o rozměrech a výkonu repro.Poraďte,zda to nechat zapnuté,nebo se pokusit o vyvededení vypínače k ovl.prvkům(tím samozřejmě příjdu o záruku)....:confused:
Jiziii (796)|3.1.2009 12:20
no v režimu standby se spotřeba pohybuje většínou v řádu setin až desetin Wattu
jinak by to mělo bejt v manuálu uvedený
a pokud ti vadí že by to žralo i tahle pořiď si zásuvku s vypínačem a spotřeba bude 0
a to že bude furt zaplá ničemu nevadí akorát něco málo žere
bodja (26)|3.1.2009 12:51
...takže když to shrnu...setava je stále zapnutá,při žádném vstupním signálu má takřka nulový odběr,odběr se zvýší pouze při vstupu audio signálu a čím víc "volume",tím větší odběr?S tím režimem standby to chápu u televize,furt do ní leze proud(svítí kontrolka),po zapnutí dálk.ovldč. se zapnou další obvody pro provoz a sledování samotné tv,ale u těch repro vlastně standby není,je tam jenom power on/off....tak jak?žere to teda minimum?doporučujete nechat stále repro zapnuté?
Jiziii (796)|3.1.2009 13:00
No pokud ti nebude vadit že maj nákou minimální spotřebu i když nehrajou tak je vypínat nemusíš nic jim to neudělá
a jak psals spotřebo roste s hlasitostí
a stim standby sem náko přehlíd že to nemá dálkový ovládání :-)
bodja (26)|3.1.2009 13:03
Díky za radu...:) nechám to tedy zapnuté...
Logout (4018)|3.1.2009 13:10
No - nevim jak tydle repráky, ale třeba moje ve standby žerou poměrně dost. Ale poznáš to jednoduše. Nech repráky přes noc zapnutý, ráno než zapneš PC, tak si na reprák šáhni zezadu, kde má zdroj (pokud nevíš kde, tak prostě někde tam, kde do něho leze napájecí šňura, popř. ho osahej všude).
Pokud bude studenej (např. jako stůl vedle kterýho stojí), tak je to v poho, pokud bude teplej, tak nezanedbatelně žere.
bodja (26)|3.1.2009 13:24
no ted jsem sundal zadní stěnu(plech),setava byla furt pod napětím,u zdroje je okolní teplota,teplejší místo je akorát u chladičů na samotným zesilovači(tak nevím)....rozebral jsem to proto,protože jsem ještě zauvažoval na výměně potenciometru na volume,ten originální vyměnit za potenciometr s vypínáním(nereálný z důvodu prostoru a samotného vlepení ovl.panelu do skříně).čelo zašroubuji zpět a pokud bych tedy zjistil větší odběr,realizoval bych vypínání tak jak popsal Jiziii(zásuvka s vypínačem)....jinak ted koukám na samotný zdroj a je na něm AC220 V-200mA,což není mnoho,to by mohl být onen odběr v klidovém stavu,že?
Logout (4018)|3.1.2009 17:16
Nepřečets to špatně? Ten zdroj by vyhovoval teoreticky max 44W - plus žádnej zdroj se nemontuje na max výkon, takže spíš míň.... a ty bedničky jsou psaný 64W...
bodja (26)|4.1.2009 09:54
tak špatně jsem to nepřečetl,znovu jsem na to mrknul(220v/240v - 200ma)...máš pravdu,bedny jsou psaný na 64watů,jestli tolik opravdu mají,těžko říci,na cca1/2 volume hrají dost nahlas,čistě,mohutné basy,celkově jsem za tu cenu spokojen(akce kaufland - 500kč)...jinak jak si psal,nechal jsem to přes noc zapnuté,teplota v místě zdroje mírně převyšuje teplotu okolí,po cca 20minutách hraní na 1/2 výkon teplota dost vzrostla,takže je dost možné,že je tam to trafo poddimenzované,uvidíme,jak se to bude chovat při delší zátěži....mimo jiné,když při tom polovičním volume dám na eqalizéru více basů,poklesne výkon na satelitech(při zadunění ztlumí satelity) - toto je v pořádku?
Logout (4018)|4.1.2009 14:40
No v pořádku by to bejt nemělo, od toho je ekvalizér, abys moh hejbat jednotlivejma pásmama nezávisle :-(. Možná je opravdu poddimenzovanej zdroj a nedá tolik výkonu, kolik by repráky chtěly, nevim. V každym případě bych se s tim moc netrápil, od repráků za 500 toho moc chtít nemůžeš.
bodja (26)|4.1.2009 18:30
Díky za rady,zítra kupuji vypínací zásuvku,tu dám poblíž pc a je to....s tím EQ si taky hlavu lámat nebudu,za ty prachy je fakt nemohu čekat zázraky.....