Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: HTPC

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Jo tak to je dobre nesmyslna sestava, evidemtne nekdo kdo moc s HTPC do styku neprisel, tak tam neco nahazel.

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Proč myslíš?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    Proč myslíš?
    Toho je vice. Treba kdyz uz kupuji desku AMD 780G chipsetem a chci pouzivat integrovanou grafiku, tak pro potreby HTPC by bylo logictejsi koupit nejakou, ktera ma HDMI vystup (treba Asus M3A-H/HDMI), cimz si jednak usetrim redukci a jednak muzu "pribalit" zvuk jednim kabelem. Dale v dnesni dobe digitalnich audio prenosu je zvukova karta v HTPC naprosto zbytecnosti (tedy pokud nejaky budgetista nepovazuje za HTPC komp s TV kartou pripojeny k pocitacovym bednickam). No a Bluray je v dnesni dobe pro HTPC stale vicemene nesmysl, specialne s uvedenou zvukovou kartou, ktera neumoznuje dostat z kompu BD audio formaty.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Ne321 Zobrazit příspěvek
    Toho je vice. Treba kdyz uz kupuji desku AMD 780G chipsetem a chci pouzivat integrovanou grafiku, tak pro potreby HTPC by bylo logictejsi koupit nejakou, ktera ma HDMI vystup (treba Asus M3A-H/HDMI), cimz si jednak usetrim redukci a jednak muzu "pribalit" zvuk jednim kabelem. Dale v dnesni dobe digitalnich audio prenosu je zvukova karta v HTPC naprosto zbytecnosti (tedy pokud nejaky budgetista nepovazuje za HTPC komp s TV kartou pripojeny k pocitacovym bednickam). No a Bluray je v dnesni dobe pro HTPC stale vicemene nesmysl, specialne s uvedenou zvukovou kartou, ktera neumoznuje dostat z kompu BD audio formaty.
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4508M1WY1K7IX3
    deska HDMI samozrejme a pochopitelne ma

blue ray filmy se pomalu imho zacinaji prodavat a cena mechaniky na prehrati neni nijak zavratna. nepovazuju ji za nesmysl.

integrovana zvukovka dokaze prenest Blue ray audio formaty? x-fi je tam kvuli relativne slusnym ovladacum pro visty.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4508M1WY1K7IX3
    deska HDMI samozrejme a pochopitelne ma

blue ray filmy se pomalu imho zacinaji prodavat a cena mechaniky na prehrati neni nijak zavratna. nepovazuju ji za nesmysl.

integrovana zvukovka dokaze prenest Blue ray audio formaty? x-fi je tam kvuli relativne slusnym ovladacum pro visty.
    ad HDMI: to je mozne, zmatlo mne to propagovani v domaci audio technice vcelku zbytecneho DVI.

ad BD: vzhledem k tomu v jakem stavu je prehravani BDcek na PCckach je investice do BD, ktera stoji stale nekolikanasobek normalni DVD vypalovacky stale zbytecna.

ad zvukovka: interni ne, ale ta je alespon zadarmo. Jediny kdo to momentalne umi je Asus Xonar HDAV 1.3, ale ten je cenove nesmyslny. Ucel investice do x-fi v dobe, kdy naprosta vetsina vyvede zvuk ven digitalne je opravdu ponekud zvlastni. Vestaveny Realtek udela tu samou funkci a s ovladacemi od Realteku funguje ve Vistach bez problemu vcetne surround zvuku pres HDMI (vyzkouseno).

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Ne321 Zobrazit příspěvek
    ad HDMI: to je mozne, zmatlo mne to propagovani v domaci audio technice vcelku zbytecneho DVI.

ad BD: vzhledem k tomu v jakem stavu je prehravani BDcek na PCckach je investice do BD, ktera stoji stale nekolikanasobek normalni DVD vypalovacky stale zbytecna.

ad zvukovka: interni ne, ale ta je alespon zadarmo. Jediny kdo to momentalne umi je Asus Xonar HDAV 1.3, ale ten je cenove nesmyslny. Ucel investice do x-fi v dobe, kdy naprosta vetsina vyvede zvuk ven digitalne je opravdu ponekud zvlastni. Vestaveny Realtek udela tu samou funkci a s ovladacemi od Realteku funguje ve Vistach bez problemu vcetne surround zvuku pres HDMI (vyzkouseno).
    hm, ohledne tech zvukovek a blue ray se pristi tyden vic zamyslim, dik za prinosny info .

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Tady jsem sepsal moje zkusenosti a poznatky pri stavbe HTPC. Mozna to nekomu pomuze.

http://geeknet.cz/?p=65
    http://geeknet.cz/?p=68

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Ja si nemuzu pomoci, ale podle mne design HTPC probiha v nasledujicich krocich:

1. funkcni specifikace (co chci s HTPC delat a dulezite lec casto opomijene kdo s nim bude pracovat)
    2. architektura (do jakeho prostredi budu HTPC integrovat)
    3. budget (kolik do nej chci vrazit)
    4. software (platforma a jaky media SW)
    5. HW

Z dotazu mam dojem, ze tazatel neprosel prvni ctyri body a tudiz odpoved na patou je ponekud predcasna. Obecne nasazeni HTPC v domacich podminkach je netrivialni zalezitost a je potreba ji dukladne promyslet, pokud vysledek nemaji byt vyhozene penize a nadavani ve forech, ze HTPC jsou na h*vno.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Moje stavba HTPC z Vánoc 2008:

CPU AMD X2 5050e 2600GHz - 45W
    Deska Biostar TA 790GX-128MB
    Pamět - 2GB DDR2/800 CL5 - single slot
    Disk zatím 40GB PATA + 80GB SATA (starší co byly doma)
    DVD-RW - LG GSA4163 (starší - měl jsem)
    TV karta KWorld SAA713x - zatím analog (starší - měl jsem)
    Ovladač ATI Remote Wonder (starší - měl jsem)
    Skříň Tracer TRO-423

Celkem mě to vyšlo bez sw na 5600,-

Tracer elegant TRO-423 s 400W zdrojem. Ve skříni jsou už předmontované dva 80mm ventilátory. Skříň pojme ATX, mATX a možná i FullATX desku. Ta poslední možnost, je už ale extrémní z důvodu montáže DVD mechanik. Ventilátory jsem přepnul z 12V na 5V - přehozením drátů v konektoru. Jsou perfektně tiché. Používám pouze integrovanou grafiku s kabelem VGA 2 RGB - scart. TV Přehraje to úplně všechno, k plné spokojenosti funguje i akcelerace HD filmů. Skříň stála pěkných 1200,- i s DPH. Na to, že jsou zamontované ventilátory a 400W zdroj, slušné.

EDIT: ještě údaje o spotřebě:

zapnuté pc - 56W
    spuštěné inet rádio - 56W
    sledování TV - 58-62W
    sledování HD - 70-90W
    hibernate - 4-5W -stav uložení paměti na disk, PC vypnuté - náběh do 30s
    suspend - 5-6W - stav vypnutí PC, napájena pouze paměť - náběh 5-10s

Z posledních dvou stavů umí PC probudit program AutoPower-On a spolu s mojí utilitou MCEAutoPowerOn se umí naprogramované nahrávání z MCE nastavit do AutoPower-On a PC se umí automaticky zapnout v požadovaný čas a nahrát pořad. Z HTPC je potom plnohodnotný rekordér.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 01.jpg 
Zobrazení: 143 
Velikost: 63.1 KB 
ID: 8983   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 04.jpg 
Zobrazení: 100 
Velikost: 70.5 KB 
ID: 8984   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 05.jpg 
Zobrazení: 131 
Velikost: 96.3 KB 
ID: 8985  
    Naposledy upraveno uživatelem HalenTech: 12-01-2009 v 09:11

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Pokud se chces podivat tak tady je ma sestava a par problemu co jsem na ni narazil .)
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=28621

PS: To trhani pri prehravani 1080 jsem uz odstranil zmenenim frekvenci na televizi v CCC.
    PS: K tomu zdroji, jede vazne dobre, ale furt kdyz vypnu zvuk je jedina vec co z htpc jde slyset, i kdyz ne moc ale preci jen, premyslel sem ze bych ve vnitr vymenil vetrak ale zatim mi to az tak nevadi, pri filmu nebo radiu slysitelny vubec neni.

Deska od gigabyte s 780g s 4850ee na BR uplne v pohode staci, prehraval slem na ni Star Wars serii v 1080p a vypadalo to primo excelentne na LG 42lg7000.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od HalenTech Zobrazit příspěvek
    Z posledních dvou stavů umí PC probudit program AutoPower-On a spolu s mojí utilitou MCEAutoPowerOn se umí naprogramované nahrávání z MCE nastavit do AutoPower-On a PC se umí automaticky zapnout v požadovaný čas a nahrát pořad. Z HTPC je potom plnohodnotný rekordér.
    Ne ze bych ti chtel brat radost z toho jak jsi to pekne poresil, ale probudit zahibernovany komp, nahrat porad a zase ho uspat umi MCE samo od sebe a nepotrebuje k tomu zadnou dalsi utilitu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Z vlastní zkušenosti bych ti do HTPC doporučil Asus M3A78-EM ([url]http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58214).Teploty NB byly v zátěži do 42 stupnů a oproti Gigabyte GA-MA78GM-S2H co sem četl v diskuzích někdy i o 15 a víc stupnů nižší

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. HTPC do 5.000,-
    Od goliash v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-01-2012, 16:14
  2. HTPC do 12k
    Od darkmagic v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 07-03-2010, 11:20
  3. Radeony: ATI do HTPC