reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Core 2 Duo E6850 - hodnoty v CPU-Z???

Primergy (24)|3.1.2009 13:23
Ahoj, muze mi prosim nekdo poradit? Poridil jsem si procesor E6850 (2x3GHz), ale kdyz se kdykoliv podivam do CPU-Z, ukazuje mi frekvenci pouze 2GHZ a nasobic poze x6. Ted jsem treba spustil rozpakovani ve WinRARU soubor co ma 9GB, ale hodnoty procaku nevyskoci pres 2,3 GHZ a nasobic x7, take se porad meni napeti.. Je tohle normalni? Jeste jsem tenhle procak u sebe nevidel na 3GHz...:confused:
Diky za radu.
matyyy (2527)|3.1.2009 13:27
běžná vlastnost
hledej c1e eist
pro 3GHz si pusť třeba orthos
kevin00 (10238)|3.1.2009 13:34
To, že procesor má nižší násobič a tudíž i nižší takt je způsobenou funkcí, která nese název EIST. Je to šetřící funkve, která v případě nečinnosti procesor automaticky podtaktuje a spoří Ti nejen peníze (menší spotřeba), ale i životnost procesoru - nemusí pořád jet na bomby, pokud není potřeba. Tuto funkci lze vypnout v BIOSu.
Co máš za motherboard ? Občas se setkám i s tím, že když sestavím PC, musím v BIOSu nastavit správně hodnotu násobiče, aby procesor dosáhl svého max. taktu. Jestli chceš procesor vidět na max. výkon, spusť Prime95 a sleduj např. v Everestu jak se zvedá násobič a tím i frekvence procesoru
Primergy (24)|4.1.2009 00:26
Desku mam Gigabyte EP35-DS4.. Jde mi o to, ze jsem mel pred tim Athlona X2 3800+ (socket 939) taktovanyho na 2,3GHz, , 2 GB RAM a treba v Call of Duty 5 jsem mel vic fps nez ted na tehle platforme, coz musi byt zakonite blbost.. Ja se totiz obavam, ze on mi vic nez na 7x nasobic nezvedne, tim padrem se nedostanu na vic jak 2,3 GHz, coz me stve. Proto jsem neupgradoval :)
cool.user (2822)|4.1.2009 00:32
[QUOTE=Primergy;202160]Desku mam Gigabyte EP35-DS4.. Jde mi o to, ze jsem mel pred tim Athlona X2 3800+ (socket 939) taktovanyho na 2,3GHz, , 2 GB RAM a treba v Call of Duty 5 jsem mel vic fps nez ted na tehle platforme, coz musi byt zakonite blbost.. Ja se totiz obavam, ze on mi vic nez na 7x nasobic nezvedne, tim padrem se nedostanu na vic jak 2,3 GHz, coz me stve. Proto jsem neupgradoval :)[/QUOTE]

V biosu zkontroluj maximalni nasobic. U GB je tohle fakt specialita snad kazdy druhy desky, sice se vetsinou setkavam s nasobicem nastavenym na 8, ale i tak, tohle bude imho tenhle pripad.
Primergy (24)|4.1.2009 00:36
Tak uz to mam, chlapi dik za pomoc :thumb