reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Video mode not supported

Ripleys (3)|3.1.2009 13:44
Už tu něco podobné bylo řešeno, moc mě to ale nepomohlo. Takže,problém mám v tom že jsem nastavil ve windowsu rozlišení tak špatně, že to monitor nechce vzít a píše hlášku video mode not supported. zapnu pc a jak se nahraje windows xp tak tam tohle vyskočí a cokoliv mačkám tak to stejně nezmizí...moc děkuju za jakoukoliv pomoc
Intri (3490)|3.1.2009 13:48
Pamatuješ si, co jsi nastavoval? Rozlišení by ti to nemělo pustit větší, než monitor podporuje, tak bych to tipl na frekvenci. Možná by mohlo pomoct skočit do nouzového režimu a zkusit ji nastavit tam, jen si teď nejsem jistý, jestli nastavení v nouzovém režimu nebude zase platit jen pro nouzák.

Jinak nastavené hodnoty se dají upravovat i v registrech, ale vzhledem k rozsáhlosti registrů by to chtělo vědět, kam přesně pro ně sáhnout. Jednodušší by bylo v nouzáku odinstalovat ovladače grafiky a nainstalovat je znovu.
Ripleys (3)|3.1.2009 13:53
Bohužel už si nepamatuju co jsem tam nastavil...sry že jsem lama,ale jak se dostanu do nouzového režimu?
kevin00 (10238)|3.1.2009 13:55
Při startu systému mačkej F8 a pak možnost Nouzový režim
didaktik (132)|3.1.2009 14:06
Spíš než nouzový režim pomůže spustit PC v VGA režimu.
Takže zapnout PC, v době po náběhu BIOSu a před objevením se loga Windows zmáčknout klávesu F8. Zobrazí se nabídka Upřesnit možnosti spuštění systému Windows. Pomocí šipek (dolů) sjet na Zapnout režim VGA a potvrdit Enterem. Tato možnost spustí systém Windows v režimu 640 x 480 s aktuálním grafickým ovladačem (ne s ovladačem Vga.sys). Pak už jen nastavit požadovanou (podporovanou) obnovovací frekvenci a rozlišení obrazovky.
Ripleys (3)|3.1.2009 14:18
Jo tak to všechno zvládnu, až na tu frekvenci...to udělám jak?
Intri (3490)|3.1.2009 14:22
Pravé tlačítko myši na plochu, vlastnosti, záložka Nastavení, tlačítko Pokročilé, záložka Monitor.