reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 síťové karty

kevin00 (10238)|3.1.2009 17:10
Ahoj,
mám asi zřejmě dost stupidní dotaz. Mám motherboar Gigabyte GA-MA78G-DS3H s jednou síťovou kartou. občas by se mi hodily síťovky 2 (do jedné net a do druhé jiné PC). Když jsou motherboardy s 2 síťovkami, tak mi napadlo, že když se mi tu jedna síťovka válí v šuplíku, jestli by ji nešlo dát do PC a mít tak síťovky 2. Nebo budu muset pořídit nějaký switch ? Nejsem moc zdatný síťař, ba dokonce žádný :D Tak se omlouvám, za případný hloupý dotaz.
matyyy (2527)|3.1.2009 17:17
proč by to nešlo
akorát 2hý pc bude pro připojení k netu závislý na OS toho prvního
switch je lepší volba jestli to má být nějaký řešení využívaný denně
robky (3195)|3.1.2009 17:18
V kompe môžeš mať sieťoviek koľko chceš - teda koľko máš voľných slotov.
Len potom musíš aj všetky správne nastaviť - IP, maska atď.
kevin00 (10238)|3.1.2009 17:26
[QUOTE=matyyy;201993]proč by to nešlo
akorát 2hý pc bude pro připojení k netu závislý na OS toho prvního
switch je lepší volba jestli to má být nějaký řešení využívaný denně[/QUOTE]

Nebylo by to využívané každý den. Využíval bych to, pokud bych tu měl PC na stavbu či opravu, abych nemusel pořád tahat kabel ze své síťovky a tahat to různě po místnosti. Tak jsem myslel, že bych měl do síťovky na motherboardu zasunutej kabel z netu a do druhé síťovky strčil občas pc (operační systém XP či Vista), abych mohl stáhnout z netu nějaký soubor či aktualizace a přitom na svém PC surfovat po netu či pracovat normálně.
Georginek (2957)|12.4.2011 23:41
Jsem trosku casove OT, ale jak se to nakonec vyresilo? Mel jsem podobny napad jako Kevin, takze to normalne jde? Mam pouzit normal kabel nebo krizenej??? Nejake nastaveni je nutne? :) ( pokud adresy prideluje DHCP)

Mam desku s 2xLAN ( a dotedka jsem nevedel k cemu je to dobre )
HiLow (1000)|12.4.2011 23:52
Nepotřebuješ kříženej kabel, normálně to funguje jen musíš nastavit a každou kartu zvlášť síť. Nic složitého, i DHCP funguje.
Georginek (2957)|12.4.2011 23:53
Mno, takze kdyz DHCP funguje neni treba nastavovat vubec nic, jen zapojit kabel......?
Logout (4018)|13.4.2011 03:24
Kříženej kabel opravdu nepotřebuješ - leda že by to byly hoooooodně starý mašiny. Ale už nejmíň deset let si to uměj "překřížit" síťovky samy a stačí jim "rovnej" kabel.

DHCP funguje, ale na tom "primánim" PC musíš povolit sdílení internetu (na správný síťovce).
zsdx (2098)|13.4.2011 09:47
[quote=Logout;445822]na tom "primánim" PC musíš povolit sdílení internetu (na správný síťovce).[/quote]

Nebo vytvorit Sitovy most, ale nevim, jestli to jde i na desktopovych OS :notsure

[quote=kevin00]Nejsem moc zdatný síťař[/quote]
Tomu se skoro nechce verit, uz jsi se od te doby zlepsil? :)