reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kolik si necháváte platit za práci ?

Fox_22 (119)|23.11.2006 01:07
Zajímalo by mě kolik si berete od klietntů za práci a jak si účtujete peníze.
já si většinou beru za hodinu 200,-

Teď jsem servisoval známému PC a naúčtoval jsem mu vč. odvozu a dovozu za
čištění (bylo tam hodně prach a neuvěřitelně smrděl) 200,-
instalace OS+ovladače+programy 500,-
odvoz 200,- bylo to cca 30km tam i zpět


Nepsal bych takové téma ale nechci být drahý a ani hodně levný, jen vím že u nás v obchodě bere servisák 300,- za hodinu.

A berete peníze i od rodiny ? Já už ano protože si mojí práce "zdarma" nevážily a týden po instalaci byly OS mrtvé a já musel všechno dělat znovu
first.indian (683)|23.11.2006 08:10
500,- poskladani PC
500,- nainstalovani
Nekdy kdyz je to na firmu tak treba i 1500,- za cele slozeni, instalaci a dovoz :)
A to jsem hodne levny :) Bohatsi lidi mi vetsinou sami jeste predaji... Vetsinou podle odvedene prace treba dalsi 200,300,400... :) A chudym treba slozim PC i za dobre Cappuccino :D
Kdyby nekdo chtel slozit PC firma Zefiro s.r.o. je plne k dispozici :cool:
Wlcheck (86)|23.11.2006 08:58
hodne zalezi. Povetsinou kdyz jsem skladal pro nekoho PC, tak jsem mel dily za trosku lepsi ceny, on samozrejme dostal ceny doporucene pro koncoveho zakaznika. Tak v tom pripade to poskladani bylo zdarma (obcas take neco prihodili). Jinak je to kolem 200 Kc za hodku. Take zalezi, jestli to mohu delat doma, nebo jestli musim jet na misto urceni.
Ale uz jsem se take odnaucil nekterym vecem pro skoro-rodinu. Po 2 dnech stravenych instalaci Linux routeru a fileserveru (sileny hardware, stale si neco vymysleli) mi opravdu dnes jiz 500 Kc neprijde jako adekvatni odmena ...
aldafallout (194)|23.11.2006 09:44
U me zalezi, zda chce zakaznik odecist DPH. Poukud ne, tak kupuju komponenty od distribuce a pomalu mi staci provize z komponent. Pokud si chce odecist DPH, tak dostane original fakturu a uctuju si cca 10 procent z ceny sestavy, podle narocnosti nastaveni systemu, cest atd. Znamim zdarma nebo za protisluzbu.
tequilla (1015)|23.11.2006 10:00
Ja to mam jako konicka, takze vetsinou navrhuju, skladam a instaluju PC jen dobrym znamym, rodicum nebo sam sobe. Jedinou odmenou jsou mi naturalie v podobe pozvani na ctvrtku nebo pivko :) Prachy vydelavam jinym zpusobem...;)
ICEBOSS (3435)|23.11.2006 11:35
wokna + ovladace - 500
odvirovani tak 400 - 700
ostatni asi 200/hodina
Smeli (2302)|23.11.2006 11:54
[QUOTE=tequilla]Ja to mam jako konicka, takze vetsinou navrhuju, skladam a instaluju PC jen dobrym znamym, rodicum nebo sam sobe. Jedinou odmenou jsou mi naturalie v podobe pozvani na ctvrtku nebo pivko :) Prachy vydelavam jinym zpusobem...;)[/QUOTE]


Taky tak - známým a kamarádům, když přihodí nějakou korunku nezlobím se, ale nemám potřebu na nich vydělávat (zatím). :)
Konnor (278)|23.11.2006 13:42
[QUOTE=Smeli]Taky tak - známým a kamarádům, když přihodí nějakou korunku nezlobím se, ale nemám potřebu na nich vydělávat (zatím). :)[/QUOTE]

taky to mám jako koníčka, většinou za nějakou protislužbu.

ps
jen aby se to tady nezvrtlo a nezačaly se vybírat poplatky za odpověď:) ty, ty, ty, ne, ne ,ne ! ! ! ;)
boboco (1987)|23.11.2006 18:21
Co se týče působení ve firmě, existují sice pevné ceníky, ale dost často se dělají výjimky - myslím, že když přijde mladej klučina, co na to prostě nemá, udělá se mu to levněji a vrací se to zase tím, že on se třeba časem vrátí s rodiči a nechá si postavit počítač nový, nebo jen zkrátka dělá dobrou reklamu firmě.

Co se týče mého soukromého působení, rodina, známý a přátelé - často je to instalce systému, driverů nebo odvirování, případně záchrana dat z disku, přestavení PC... Neříkám si o peníze, nechám vždy na tom dotyčném, jestli mě finančně ohodnotí nebo ne. Co se týče jiných servisů, opět neurčuju až na výjimky žádné pevné cifry, někdo dá za vyčištění PC, instalaci windows 200,- nebo 300,- jinej klidně i 1 000,-. Jsou to příjemné peníze, ale počítačům se věnuji protože mě to baví. Je o zdroj vedlejších příjmů, ale zatím se tím neživím, tak nemám důvod stanovovat pevné ceny.
Je to vcelku jednoduché, když je někdo třeba nepříjemnej nebo tak, příště už servis u takového člověka automaticky odmítám.
mech13 (5526)|23.11.2006 18:59
asi tak jak to napsal boboco: o penize si nerikam. nejaky dve stovky z novyho systemu kapnou dycky, kdyz nekomu davam dohromady cele nove komp tak petikilo +-neco, jak kdy jak kdo, znamym klidne i zadarmo. nekdy to je za flasku, nekdy od nekoho potrebuju neco jinyho... kdyz je nekdo prachate podnikal tak pusti zilou i litr
jinak odvirovani to neresim - na viry jsem nenarazil ani nepamatuju, a kdyz uz, tak ten system je tak zmasakrovane ze nema ani cenu se o nejaky odvirovani snazit.
Fox_22 (119)|23.11.2006 21:56
jak tak vydím mám přiměřené ceny, samozřejmě mě osobně to živí, dělat něco zadarmo i když mě to baví je to asi na každém, ale zjistil jsem že pokud znám svou cenu zákazník se na mě dívá líp než když si neřeknu o nic
Lamak (96)|27.11.2006 23:46
[quote=Fox_22]jak tak vydím mám přiměřené ceny, samozřejmě mě osobně to živí, dělat něco zadarmo i když mě to baví je to asi na každém, ale zjistil jsem že pokud znám svou cenu zákazník se na mě dívá líp než když si neřeknu o nic[/quote]

To je parvda, kdyz si clovek v dnesni dobe nekterym lidem nerekne o penize, tak maji skoro pocit, ze si clovek svou praci neni jisty, nebo to nedejboze odflakl....
Pro kamarady a znamym delam zadarmo, ale nekteri uz si tak nejak zvykli platit za sluzby sami od sebe (kazdy si nejak musi vydelavat a kdybych jim to neudelal, tak by za to kolikrat zaplatily mnohem vic). Sice chodim na vysku, ale prividelat se snazim kde se da...zrovna dneska jsem travil asi 9 hodin na policejni sluzebne a tahal UTPcka jak mourovatej :). Uz mam taky okruch lidi, kterym obstaravam pocitace, kteri si radi zaplati za to , ze prijedu az na misto a udelam...vetsinou si rikam tak o 300-400 a temer vzdy odjizdim s petikilem. A i tak se to vyplati objema stranam.
Fox_22 (119)|27.11.2006 23:59
[QUOTE=Lamak]To je parvda, kdyz si clovek v dnesni dobe nekterym lidem nerekne o penize, tak maji skoro pocit, ze si clovek svou praci neni jisty, nebo to nedejboze odflakl....
Pro kamarady a znamym delam zadarmo, ale nekteri uz si tak nejak zvykli platit za sluzby sami od sebe (kazdy si nejak musi vydelavat a kdybych jim to neudelal, tak by za to kolikrat zaplatily mnohem vic). Sice chodim na vysku, ale prividelat se snazim kde se da...zrovna dneska jsem travil asi 9 hodin na policejni sluzebne a tahal UTPcka jak mourovatej :). Uz mam taky okruch lidi, kterym obstaravam pocitace, kteri si radi zaplati za to , ze prijedu az na misto a udelam...vetsinou si rikam tak o 300-400 a temer vzdy odjizdim s petikilem. A i tak se to vyplati objema stranam.[/QUOTE]

zkus něco v domě u zákazníka pochválit, nebo řekni jaký nemá bourák, za to ti připlácnou na čelo o pár set víc, jeden zákazník mi teď našel místo jako správce sítě, ani nevíš jakou mám radost, a ještě k tomu mi dohodil 4 lidi kteří chtějí složit PC od 20000,- do 30000,- jestli to tak bude pokračovat dál tak si asi fakt koupím jetou imprez WRX STI :)
aldafallout (194)|28.11.2006 10:31
[QUOTE=Fox_22]zkus něco v domě u zákazníka pochválit, nebo řekni jaký nemá bourák, za to ti připlácnou na čelo o pár set víc, jeden zákazník mi teď našel místo jako správce sítě, ani nevíš jakou mám radost, a ještě k tomu mi dohodil 4 lidi kteří chtějí složit PC od 20000,- do 30000,- jestli to tak bude pokračovat dál tak si asi fakt koupím jetou imprez WRX STI :)[/QUOTE]
Koukam ze vydelavas na stejnou vec jako ja. Chci taky Subaru. Kazdy mesic si dam neco do kasicky a tak za 2 roky si snad to STI 2006 koupim:) Nebo Mitshubishi EVO:)
tequilla (1015)|28.11.2006 11:39
[QUOTE=aldafallout]Koukam ze vydelavas na stejnou vec jako ja. Chci taky Subaru. Kazdy mesic si dam neco do kasicky a tak za 2 roky si snad to STI 2006 koupim:) Nebo Mitshubishi EVO:)[/QUOTE]

Taky bych si ho nechal libit a za dva roky na nej budu mit urcite...bohuzel ne v meritku 1:1 :D.
BlackFrog (563)|28.11.2006 14:56
[QUOTE=tequilla]Taky bych si ho nechal libit a za dva roky na nej budu mit urcite...bohuzel ne v meritku 1:1 :D.[/QUOTE]
no porad tady mame NFS: carbon :D
tequilla (1015)|28.11.2006 15:11
[QUOTE=BlackFrog]no porad tady mame NFS: carbon :D[/QUOTE]

Ja je ale nemam :( ... a popravde receno bych si radsi neco pridal k tem 1249 penezi co chcou za NFS:Carbon a investoval radsi do http://www.ostrovpokladu.cz/radiem-rizene-modely/nikko-nissan-skyline. Mel bych mozna postarane o lepsi zabavu :D.
SmartMole (297)|28.11.2006 15:19
Co se týče stavby PC a instalace software, tak od 500 - do 3000 (záleží jestli jde jen o poskládání pc a instalace software nebo je v tom i nějaké speciální odhlučnění, přetaktování a připadné jiné úpravy).

Jinak řešení nějakého problému...tak hodně záleží o co jde a pro koho. No prostě normálka.

A domácí wi-fi síť, tak kolem 500. Dělám u kabelovky, takže klienti, co nechtějí doma kabely a mají notebook tuto službu opravdu ocení.

Ale je to opravdu individuální...nejsem žádná firma, mám to jako koníčka. Takže to beru podle toho, kolik si kdo může dovolit, jak mu to pomůže a kolik mi to zabere času, práce a zda jsem to vůbec dělal.

Semtam po mně někdo chce to co neumím, tak mu slíbím, že se mu na to podívám, hodinu se v tom hrabu (i když člověk, který se v tom vyzná, by to měl za pět minut), a nakonec se vždy povede, popřípadně přijde na to čím to je. Samozřejmě si o nic neřeknu nebo hodně málo, páč zkušenosti jsou neocenitelné!
eraser (0)|2.12.2006 01:32
Hmmm, to je rôzne, kedysi som to dokonca robil zadara, teda kámošom atď. V poslednej dobe sú ľudia štedrí, takže nemusím nič pýtať, za poskladanie a nainštalovanie dostanem 1000 - 1500,- Sk plus nejaké naturálie - napr. dobré vínko.

Ale bývalému spolužiakovi a jeho bratovi som kupoval, skladal a inštaloval dokopy dve mašiny, jedna luxusnejšia. Zaplatili mi celých 5000,- Sk, no išlo to na ich firmu, ale ocenili si môj čas, veď som nad tým strávil celé 3 dni.