Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 19

Téma: kolik si necháváte platit za práci ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Zajímalo by mě kolik si berete od klietntů za práci a jak si účtujete peníze.
    já si většinou beru za hodinu 200,-

Teď jsem servisoval známému PC a naúčtoval jsem mu vč. odvozu a dovozu za
    čištění (bylo tam hodně prach a neuvěřitelně smrděl) 200,-
    instalace OS+ovladače+programy 500,-
    odvoz 200,- bylo to cca 30km tam i zpět

Nepsal bych takové téma ale nechci být drahý a ani hodně levný, jen vím že u nás v obchodě bere servisák 300,- za hodinu.

A berete peníze i od rodiny ? Já už ano protože si mojí práce "zdarma" nevážily a týden po instalaci byly OS mrtvé a já musel všechno dělat znovu
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

500,- poskladani PC
    500,- nainstalovani
    Nekdy kdyz je to na firmu tak treba i 1500,- za cele slozeni, instalaci a dovoz
    A to jsem hodne levny Bohatsi lidi mi vetsinou sami jeste predaji... Vetsinou podle odvedene prace treba dalsi 200,300,400... A chudym treba slozim PC i za dobre Cappuccino
    Kdyby nekdo chtel slozit PC firma Zefiro s.r.o. je plne k dispozici
    Naposledy upraveno uživatelem first.indian: 23-11-2006 v 08:22

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

hodne zalezi. Povetsinou kdyz jsem skladal pro nekoho PC, tak jsem mel dily za trosku lepsi ceny, on samozrejme dostal ceny doporucene pro koncoveho zakaznika. Tak v tom pripade to poskladani bylo zdarma (obcas take neco prihodili). Jinak je to kolem 200 Kc za hodku. Take zalezi, jestli to mohu delat doma, nebo jestli musim jet na misto urceni.
    Ale uz jsem se take odnaucil nekterym vecem pro skoro-rodinu. Po 2 dnech stravenych instalaci Linux routeru a fileserveru (sileny hardware, stale si neco vymysleli) mi opravdu dnes jiz 500 Kc neprijde jako adekvatni odmena ...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

U me zalezi, zda chce zakaznik odecist DPH. Poukud ne, tak kupuju komponenty od distribuce a pomalu mi staci provize z komponent. Pokud si chce odecist DPH, tak dostane original fakturu a uctuju si cca 10 procent z ceny sestavy, podle narocnosti nastaveni systemu, cest atd. Znamim zdarma nebo za protisluzbu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Ja to mam jako konicka, takze vetsinou navrhuju, skladam a instaluju PC jen dobrym znamym, rodicum nebo sam sobe. Jedinou odmenou jsou mi naturalie v podobe pozvani na ctvrtku nebo pivko Prachy vydelavam jinym zpusobem...

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

wokna + ovladace - 500
    odvirovani tak 400 - 700
    ostatni asi 200/hodina

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tequilla
    Ja to mam jako konicka, takze vetsinou navrhuju, skladam a instaluju PC jen dobrym znamym, rodicum nebo sam sobe. Jedinou odmenou jsou mi naturalie v podobe pozvani na ctvrtku nebo pivko Prachy vydelavam jinym zpusobem...

Taky tak - známým a kamarádům, když přihodí nějakou korunku nezlobím se, ale nemám potřebu na nich vydělávat (zatím).

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Taky tak - známým a kamarádům, když přihodí nějakou korunku nezlobím se, ale nemám potřebu na nich vydělávat (zatím).
    taky to mám jako koníčka, většinou za nějakou protislužbu.

ps
    jen aby se to tady nezvrtlo a nezačaly se vybírat poplatky za odpověď ty, ty, ty, ne, ne ,ne ! ! !

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Co se týče působení ve firmě, existují sice pevné ceníky, ale dost často se dělají výjimky - myslím, že když přijde mladej klučina, co na to prostě nemá, udělá se mu to levněji a vrací se to zase tím, že on se třeba časem vrátí s rodiči a nechá si postavit počítač nový, nebo jen zkrátka dělá dobrou reklamu firmě.

Co se týče mého soukromého působení, rodina, známý a přátelé - často je to instalce systému, driverů nebo odvirování, případně záchrana dat z disku, přestavení PC... Neříkám si o peníze, nechám vždy na tom dotyčném, jestli mě finančně ohodnotí nebo ne. Co se týče jiných servisů, opět neurčuju až na výjimky žádné pevné cifry, někdo dá za vyčištění PC, instalaci windows 200,- nebo 300,- jinej klidně i 1 000,-. Jsou to příjemné peníze, ale počítačům se věnuji protože mě to baví. Je o zdroj vedlejších příjmů, ale zatím se tím neživím, tak nemám důvod stanovovat pevné ceny.
    Je to vcelku jednoduché, když je někdo třeba nepříjemnej nebo tak, příště už servis u takového člověka automaticky odmítám.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

asi tak jak to napsal boboco: o penize si nerikam. nejaky dve stovky z novyho systemu kapnou dycky, kdyz nekomu davam dohromady cele nove komp tak petikilo +-neco, jak kdy jak kdo, znamym klidne i zadarmo. nekdy to je za flasku, nekdy od nekoho potrebuju neco jinyho... kdyz je nekdo prachate podnikal tak pusti zilou i litr
    jinak odvirovani to neresim - na viry jsem nenarazil ani nepamatuju, a kdyz uz, tak ten system je tak zmasakrovane ze nema ani cenu se o nejaky odvirovani snazit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

jak tak vydím mám přiměřené ceny, samozřejmě mě osobně to živí, dělat něco zadarmo i když mě to baví je to asi na každém, ale zjistil jsem že pokud znám svou cenu zákazník se na mě dívá líp než když si neřeknu o nic

Občasný diskutér Avatar uživatele Lamak
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Fox_22
    jak tak vydím mám přiměřené ceny, samozřejmě mě osobně to živí, dělat něco zadarmo i když mě to baví je to asi na každém, ale zjistil jsem že pokud znám svou cenu zákazník se na mě dívá líp než když si neřeknu o nic
    To je parvda, kdyz si clovek v dnesni dobe nekterym lidem nerekne o penize, tak maji skoro pocit, ze si clovek svou praci neni jisty, nebo to nedejboze odflakl....
    Pro kamarady a znamym delam zadarmo, ale nekteri uz si tak nejak zvykli platit za sluzby sami od sebe (kazdy si nejak musi vydelavat a kdybych jim to neudelal, tak by za to kolikrat zaplatily mnohem vic). Sice chodim na vysku, ale prividelat se snazim kde se da...zrovna dneska jsem travil asi 9 hodin na policejni sluzebne a tahal UTPcka jak mourovatej . Uz mam taky okruch lidi, kterym obstaravam pocitace, kteri si radi zaplati za to , ze prijedu az na misto a udelam...vetsinou si rikam tak o 300-400 a temer vzdy odjizdim s petikilem. A i tak se to vyplati objema stranam.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Lamak
    To je parvda, kdyz si clovek v dnesni dobe nekterym lidem nerekne o penize, tak maji skoro pocit, ze si clovek svou praci neni jisty, nebo to nedejboze odflakl....
    Pro kamarady a znamym delam zadarmo, ale nekteri uz si tak nejak zvykli platit za sluzby sami od sebe (kazdy si nejak musi vydelavat a kdybych jim to neudelal, tak by za to kolikrat zaplatily mnohem vic). Sice chodim na vysku, ale prividelat se snazim kde se da...zrovna dneska jsem travil asi 9 hodin na policejni sluzebne a tahal UTPcka jak mourovatej . Uz mam taky okruch lidi, kterym obstaravam pocitace, kteri si radi zaplati za to , ze prijedu az na misto a udelam...vetsinou si rikam tak o 300-400 a temer vzdy odjizdim s petikilem. A i tak se to vyplati objema stranam.
    zkus něco v domě u zákazníka pochválit, nebo řekni jaký nemá bourák, za to ti připlácnou na čelo o pár set víc, jeden zákazník mi teď našel místo jako správce sítě, ani nevíš jakou mám radost, a ještě k tomu mi dohodil 4 lidi kteří chtějí složit PC od 20000,- do 30000,- jestli to tak bude pokračovat dál tak si asi fakt koupím jetou imprez WRX STI

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Fox_22
    zkus něco v domě u zákazníka pochválit, nebo řekni jaký nemá bourák, za to ti připlácnou na čelo o pár set víc, jeden zákazník mi teď našel místo jako správce sítě, ani nevíš jakou mám radost, a ještě k tomu mi dohodil 4 lidi kteří chtějí složit PC od 20000,- do 30000,- jestli to tak bude pokračovat dál tak si asi fakt koupím jetou imprez WRX STI
    Koukam ze vydelavas na stejnou vec jako ja. Chci taky Subaru. Kazdy mesic si dam neco do kasicky a tak za 2 roky si snad to STI 2006 koupim Nebo Mitshubishi EVO

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od aldafallout
    Koukam ze vydelavas na stejnou vec jako ja. Chci taky Subaru. Kazdy mesic si dam neco do kasicky a tak za 2 roky si snad to STI 2006 koupim Nebo Mitshubishi EVO
    Taky bych si ho nechal libit a za dva roky na nej budu mit urcite...bohuzel ne v meritku 1:1 .

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Za kolik prodej PC
    Od PetrosW v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-03-2013, 15:32
  2. Tak kolik?
    Od jrx v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 10-03-2009, 17:44
  3. Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-12-2008, 15:28
  4. Víkendová diskuze: Necháváte se ovlivňovat reklamou?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 05-11-2008, 19:59
  5. Za kolik..???
    Od Geny v sekci Volná témata
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 31-08-2007, 23:07