reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zálohujete pravidelně svá data?

husky14 (4214)|5.1.2009 05:13
Zálohujete pravidelně svá data?

  • Ano, využívám on-line služeb.
  • Ano, využívám ftp.
  • Ano, na externí HDD.
  • Ano, na CD/DVD.
  • Ne, ale uvažuji o tom.
  • Ne, nezálohuji.

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
Miko (13)|5.1.2009 09:05
Zdravím,
chybí mě v anketě volba "ne, využívám RAID". :)
mstejska (2912)|5.1.2009 09:09
Zalohuji na druhy pocitac a na DVD/CD
Prece jenom uz jsem narazil na par lidi, kteri prisli o fotky za hromadu let, tak bych se k nim nechtel pridat.
Dojigiri (1629)|5.1.2009 09:52
Důležitý data (celou svojí osobní složku - zdrojáky atd.) mám synchronizovaný na 3 různejch počítačích, ostatní věci (jako filmy, mp3, apod.) nezálohuju.


[QUOTE=Miko;202693]Zdravím,
chybí mě v anketě volba "ne, využívám RAID". :)[/QUOTE]

RAID (včetně mirror) není tak úplně zálohování (např. úder blesku, přepětí nebo odchod zdroje může odpálit oba disky najednou; stejně tak když něco nechtěně vymažeš (nebo virus) a ozrcadlí se to hned na druhej disk). Takže zaškrtnout "nezálohuji".
Zbycho (28)|5.1.2009 10:54
Zálohuji fotky a důležité dokumenty na externí přenosný disk a ty data dále zálohuji co nějaký čas u bráchy co bydlí v jiném městě na jeho PC. Při jednom si z fotek vybere ty které se mu libí. A opačně, bracha si zalohne zpětně na něho a já to uložím u mně. Jinak ty dokumenty zararuji s heslem. Jak se říká, nevěř nikomu, natož rodině :o. Vzdálenost 30 km je dostatečná, kor když neležíme v povodí jedné řeky, trafa ČEZu nejsou na jedné rozvodně a jak tu buchne atomovka, tak nám to bude stejně na cypa.
Zoidik (1405)|5.1.2009 11:17
V práci každý týden dělám zálohu a doma jednou za čas když si vzpomenu, naposled po novém roce jsem udělal fotky na DVD
Aigor (201)|5.1.2009 11:22
Na pracovní stanici mám RAID, který 1x měsíčně zrcadlím na externí disk, který pak putuje zpátky do trezoru.
pas!k (3765)|5.1.2009 13:47
[QUOTE=Miko;202693]Zdravím,
chybí mě v anketě volba "ne, využívám RAID". :)[/QUOTE]

Raid neni zaloha!
husky14 (4214)|5.1.2009 17:04
[QUOTE=pas!k;202788]Raid neni zaloha![/QUOTE]Copy that.... ;)

Jinak já od konce roku používám externí 500GB HDD, protože co máme malou, tak videí a fotek v PC přibývalo a obava o ně samo taky....
Pavel Boček (4169)|5.1.2009 17:05
Chybí mi volba na pásky :runaway No ne zcela pravidelně, ale dost aby to stačilo.

P.S.: kdyby někdo měl nepotřebné DDS3 pásky navíc, v bazaru mám poptávku, děkuji pěkně a omlouvám se za OT.
SamecP (1751)|5.1.2009 17:07
Zálohuju nejdůležitější věci na externí disk,ale tak 1 za půl roku,protože jsem líný :(
robky (3195)|5.1.2009 21:42
Systém pravidelne zálohujem cez Acronis na iný fyzický hdd. Ostatné dôležité veci takisto na externý disk a na DVD-RW alebo DVD-RAM.
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 21:47
mamcino PC ma autobackup. pri system idle kopiruje soubory po siti na externi disk. na ten disk se zalohuje kazdy den i server, ktery ma RAID 1. Externi disk se jednou za cas vypali na DVDcka.

moje data moc cenny nejsou, ty dulezity kopiruju z disku v PC na ext. disk a flashku.

Pro maly firmy pouzivam Cobian Backup.
http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianbackup.htm
Peko (3)|6.1.2009 10:34
Dobrý den, chybí mi tam volba: soubor, který jsem delší dobu neotevřel pravděpodobně již nepotřebuji a můžu jej proto smazat.:)
Ted vážně, důležité věci zálohuju na (stále) cd i dvd a vzhledem k tomu, že se zálohami jsem pozadu, tak se to důležité mám na 2 fyzických discích (prozatím).
cool.user (2822)|6.1.2009 12:04
Norton ghost pro system + live mesh pro data.
Ne321 (96)|6.1.2009 12:21
Ghost na storage server, ale budu to predelavat (ac se mi nechce), protoze Ghost je zoufaly software.
Encore1106 (424)|11.1.2009 10:59
Zálohuji na externí disk stylem, že všechno, co delší dobu nepoužívám (dokumenty), přesouvám na něj a mažu z počítače, stejně tak jako hudbu, filmy, seriály, fotky, historie(QIP), instalačky atd... Soubory, které používám často, mam na třech místech, v PC, v NtB a opět na exterňáku.
Až pořídim větší exterňák, stávající MyBook 500 budu používat jako zálohu zálohy, tedy zálohovat na něj budu to nejdůležitější a budu ho nechávat doma a novej bude sloužit stejně, jako nyní ten MyBook, tedy všechno na něm, ať se o to můžu případně podělit kdekoliv, kdykoliv, s kýmkoliv.

Na DVDčka pálim málo, povětšinou jenom kompletní série seriálů, ať si je můžu pouštět v obýváku na LCDčku bez nutnosti stěhovat tam PC (HTPC tam zatim nemam)...
webster350 (23)|16.1.2009 18:50
Zálohuju akorát oddíl se systémem, jednou za čas kvůli aktualizacím systému.
Se zbytkem si hlavu moc nelámu, dokumenty, aplikace atp. nenechávám na systémovém oddílu, takže když k něčemu došlo, tak jsem neměl problém se k nim nějak prokousat. Pokud by bylo zvýšené riziko fyzického poškození disku (jako třeba u HDD v notebooku- často se s ním hýbe, zahřívání), uvažoval bych o nějakém externím disku. Pro data, důležitá pro běh firmy každý zvolí vhodný typ RAIDu. Jednou mi někdo do otevřeného, rozjetého kompu vysypal celou polici CD, odnesl to disk (spousta neopravitelných BB- asi mechanické poškození, díky rázům při dopadu CD obalů na disk v běhu(?)), naštěstí jsem z něj všechno (zázrakem) dostal. Disk mám ve skříni, manipuluju s ním málokdy, když je bouřka, tak komp odpojím- zrcadlení nepotřebuju. Chci si pořídit externí disk pro Firefox a Thunderbird.
Maximus12 (763)|21.1.2009 07:34
Ano, na externí HDD.
petr.svec (320)|12.8.2009 09:07
Ano, na externí HDD.

on-line službám nevěřím, co do osobních dat
Gydravan (54)|11.9.2009 19:51
Zálohoval som pravidelne mesačne na exter WD 500G cez môj OS Windows XP Home Edition. Už tri mesiace nezálohujem, pretože z "udržby" sa mi stratila voľba zálohovania a zostala iba možnosť obnovy systému. Časovo to koliduje s inštaláciou Service Pack 3, ale nedovoľujem si to dávať do súvislosti. Povie mi o tom niekto viac?
husky14 (4214)|11.9.2009 19:56
[quote=Gydravan;291632]Časovo to koliduje s inštaláciou Service Pack 3, ale nedovoľujem si to dávať do súvislosti. Povie mi o tom niekto viac?[/quote]Jj bude to instalací SP3.... mě ze Systémových nástrojů zmizel zástupce Centra zabezpečení.... jiných změn sem si nevšim, ale věřím, že toho proběhlo víc.
fanynek (2048)|11.9.2009 20:03
[quote=Gydravan;291632]Zálohoval som pravidelne mesačne na exter WD 500G cez môj OS Windows XP Home Edition. Už tri mesiace nezálohujem, pretože z "udržby" sa mi stratila voľba zálohovania a zostala iba možnosť obnovy systému. Časovo to koliduje s inštaláciou Service Pack 3, ale nedovoľujem si to dávať do súvislosti. Povie mi o tom niekto viac?[/quote]

Tak opusť myšlenku zálohování přes tuto featuru OS a zkus použít např. Acronis True Image. Je vynikající a zálohy je třeba dělat.;)
Sommer (384)|11.9.2009 21:34
Osobní složku a další důležitá data zálohuji pravidelně. Na zaálohovacím disku mám místa dost, takže se tam vleze i nejoblíbenější hudba :)
kidal5 (15)|16.9.2009 19:44
Ano, využívám ftp
maniiax (75)|25.9.2009 23:23
ano externi hdd :)