reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poruchovost grafickych karet

gtbiker (33)|5.1.2009 11:26
Předem se omlouvám za dotaz plynoucí z mé nezkušenosti.

Na podzim jsem koupil kartu Asus EN9800GT. Na CZC jsem teď koukal na uváděný parametr poruchovosti. Ta činí kolem 30%. To jsem koupil tak zle?? Technik z CZC mi řekl že tak jako u ostatních karet jsou příčinou reklamací artefakty v obrazech. Bývají tyto závady opravitelné? Bývají typy karet /výrobci které jsou k těmto vadám náchylnější?

Jinak to procento je počítáno z dostatečného množství dat, je to docela fajn nápad tento údaj uvádět.
Draken (1578)|5.1.2009 11:49
tak co sem četl tak celá série z června 2008 měli vadná jádra..osobně si myslím že nějaká chyba se nakonec projeví u většiny karet ,stářím třeba mé rivě tnt po 7 letech odešli paměti...holt paměti na grafice jsou většinou to první co odchází...co se týče výrobců...tak ty se dělí jako u všeho na ty spolehlivější a na ty co sekaj kartu za kartou a nějaká ta vada sem tam je u nich častější než jinde...
co se týče celé série 9XXX tak byla opravdu tou nejporuchovější kterou sem viděl..neznamená to ale žes koupil špatně..tvůj kus může klidně fungovat i 10 let ...
jinak ti přeji ať ti nová karta dobře slouží ..
johny__g (6387)|5.1.2009 11:50
Neznepokojoval bych se tím. Taková poruchovost není jen u této karty, třeba GB má u jednoho modelu také 25 %. Jinde zase je poruchovost nízká. Kdyby šlo o nějakou větší chybu v čipu, jak se nedávno stalo u mobilních grafik, tak se o tom už ví a nVidia to bude řešit. Jestli se grafika nepřehřívá a máš solidní zdroj, není důvod k obavám, zvlášť jestli už jede pár měsíců bez poruchy.
Vady typu artefakty v obraze jsou asi nejčastější, opravit se to nedá, řeší se to výměnou karty.