reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mnoho zmizelých souborů z HDD

pabloroche (37)|5.1.2009 12:51
Stal se mi velmi nepříjemný problém.Předevčírem mi z HDD zmizelo mnoho souborů . Zůstaly jen složky a podsložky ,ale ty jsou už prázdné . Co jsem zatím zjistil tak zmizeli soubory .dwg , .jpg , .avi . U těch avi všude zůstaly .srt (titulky) . Takže mi zmizla hlavně práce (.dwg) a fotky . V koši samozřejmě nejsou . Kontrola disku hlásí 0 chyb, nepomohlo ani vrácení systému o dny ani týdny . Ve spostě složek organizovaných podobným způsobem zůstalo vše v pořádku . Poradtě prosím způsob jak dostat soubory zpět
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 12:56
Napred bych si zjistil, jestli tam nemas virus.
Pak bych se mrkl pres HD tune na smart toho disku.

No a pak muzes zkusit treba getdataback nebo file scavenger...
pabloroche (37)|5.1.2009 13:00
VIRUS SEM ZKOUŠEL JAKO PRVNÍ a antivir nic nenašel . co je to smart disku ale netuším
pas!k (3765)|5.1.2009 13:38
Stahni si HD tune a proved kontrolu toho disku zda je ok ..

Jakym antivirem jsi to projizdel ?
Logout (4018)|5.1.2009 14:40
Hlavně na tom disku dělej co nejmíň (respektive nedělej na něm nic). Zkus použít PC File inspector recovery na obnovu souborů.
pabloroche (37)|6.1.2009 15:44
HD tune proběhl a hlásí vše v pořádku . Zkusil jsem Getdataback i PC file inspektor ale nic nenašli kromě do koše vyhozených souborů
Logout (4018)|6.1.2009 16:09
Hmmmm, tady bych se asi dost obával, že to je nenávratně. Teda možná by to uměla nějaká spešl firma, která umí přečíst i už jednou přepsaný data, to ale neni vůbec levný a navíc nejistý.
Ale celý je to divný, jak moc si na tom disku pracoval, ty utilitky většinou pracujou dobře a našly by aspoň něco, nebo aspoň soubory, který nejdou obnovit.

edit: Teď mě napadá - pokud jsi ty soubory nejdřív smazal a pak vysypal koš, nebo smazal z koše, tak je ten PC Inspector file recovery najde samozřejmě v koši a ne v půvonim umístění.
grafnev (69)|6.1.2009 16:28
Opet jen takova strelba na slepo:
Pres co se na ty soubory divate? Neni nekde nastaven nejaky zobrazovaci filtr? Lze nejak zjistit jak se stav pred a po zmizeni souboru lisi mistem na disku?

Jinak ze situaci co jsem zazil me jeste napada male dite a manzelka ... to se pak na pocitaci dejou obcas veci :).
Lukas955 (8)|6.1.2009 16:31
zkusil bych program pro obnovu smazaných dat. Na internetu je jich spoustu
pabloroche (37)|7.1.2009 08:42
Celý je to vážně divný . Do koše sem nic nevyhazoval. V zobrazování to taky není , postižené složky vykazují velikost nula . Obdobná složka umítstěná hned "vedle" zůstala nepostižená . Počítač běží celý den i bez mého dozoru , manželku i děti mám ale nerad bych někomu nasazoval psí hlavu . Celé mi to připadá jako nějaké podivné a krátkodobé selhání systému. Fakt nevím ale pomalu se s daty loučím.Práci mám tak na 95% zazálohovanou , štvou mě spíš ty fotky (asi 15 GB)...no zmizlo toho dost a zase dost toho zůstalo. Asi to oželím a jede se dál...díky všem za rady
Lobobery (35)|7.1.2009 23:12
A co zkusit disk pro jistotu v jinym PC prohledat? :confused: