reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkreslený zvuk

stig.helmer (19)|5.1.2009 17:36
Na sestřině PC se čas od času objevil problém, kdy došlo k aktivování nějakého "zvukového prostředí" či funkce "karaoke" ve zvukovému SW od Realteku, takže zvuk byl neposlouchatelný.

Nyní (po reinstalu systému) se tomu tak stalo po nějaké době opět, ovšem tentokrát jsou ony funkce deaktivované (ale zvuk to má stejný jako při aktivovaném), nicméně poslouchat se to stále nedá...

Pravděpodobně to způsobuje nějaký SW, ale ani odinstalace všeho možného nepomohla...

Win XP Prof. , zvuk integr. AC97, deska Abit K7
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 21:24
odinstalovat stary drivery, vycistit driversweeperem a novy ovladace zvukovky stazeny z netu.
nepomohlo?
stig.helmer (19)|6.1.2009 19:12
[QUOTE=ICEBOSS;202986]odinstalovat stary drivery, vycistit driversweeperem a novy ovladace zvukovky stazeny z netu.
nepomohlo?[/QUOTE]
Nepomohlo to, odinstalace driverů, driversweeper, nové ovladače - problém přetrvává. Vztahuje se na veškerý zvuk-mp3,avi,mpeg. Je to nějaký karaoke efekt, který je ovšem nyní jakoby deaktivovaný. Když dám v nastavení zvuku zkoušku stereo zvuku, vychází oba signály z obou beden zároveň. V dxdiag to přehraje normálně všechno - ovšem také zkresleně...
EditorPO (2819)|6.1.2009 20:29
Ake prehravace multimedii si doinstalovaval?
ICEBOSS (3435)|6.1.2009 22:08
jaky mas kodeky? jako nejmene konfliktni se mi jevi klasicky stary codec pack 6.3.0 s vobsubem...
stig.helmer (19)|6.1.2009 22:13
[QUOTE=EditorPO;203354]Ake prehravace multimedii si doinstalovaval?[/QUOTE]
Není to můj PC, ale viděl jsem tam Winamp, WMP11, Quicktime a videostřižnu Pinnnacle Studio 9, která mě kdysi dělala všelijaké problémy... Jinak winamp a WMP11 jsem už odinstaloval, taky bez efektu. Ještě zkusím ten Pinnacle, jinak přeinstaluju windows - časově to bude nejrychlejší...
stig.helmer (19)|6.1.2009 22:15
[QUOTE=ICEBOSS;203419]jaky mas kodeky? jako nejmene konfliktni se mi jevi klasicky stary codec pack 6.3.0 s vobsubem...[/QUOTE]
Nevím jaké tam byly původně, ale teď jsem tam dal nějaké AllInOne a nic se nezměnilo.
EditorPO (2819)|6.1.2009 23:24
Myslim, ze pri instalacii Mega Codec Pack je moznost resetnut vsetky predosle nastavenia a opravit posahane kodeky.
stig.helmer (19)|7.1.2009 20:17
[QUOTE=EditorPO;203443]Myslim, ze pri instalacii Mega Codec Pack je moznost resetnut vsetky predosle nastavenia a opravit posahane kodeky.[/QUOTE]
Mega Codec Pack jsem nainstaloval, včetně defaultniho nastavení kodeků ale bez výsledku. Vyzkoušel jsem i VLC player, který se má obejít bez kodeků a stále to samé.
EditorPO (2819)|7.1.2009 21:01
Skus pouzit nejaku live linuxovu distribuciu, aby si vylucil problem OS.