reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tisk

terryjohn (116)|6.1.2009 20:35
Zdravim,doma mám tiskárnu Hp psc 950,a chci se zeptat,když třeba tisknut nějaký dokument z wordu a jsou v něm obrázky,nebo třeba obal na dvd a tisknu to barevně,proč jsou ty obrázky takové rozmazané,nejasné,ve špatné kvalitě???nevím jestli je potřeba udělat nějaký nastavení vality obrázku před tiskem nebo něco takového,nevíte co s tím??Moc se mi to nelíbí jako taková kvalita obrázků:notsure
husky14 (4214)|6.1.2009 20:47
Kvalitu obrázku radši nenastavuj, zkus spíš kvalitu tisku v ovladačích tiskárny ;)
terryjohn (116)|6.1.2009 20:53
a to tam mám co nastavit??No moc se v tom nevyznám,nemůžete být pls trošku více podrobnějsší??Jak zajistit lepší kvalitu obrázků v dokumentu i celého dokumentu a tak??:(
robky (3195)|6.1.2009 21:00
Pri tlači /typicky prístupné cez klávesovú skratku Ctrl+P/ stlač Vlastnosti - potom Papier a Kvalita.
terryjohn (116)|6.1.2009 21:10
no dobrý tam sem se dostal už předtím,ale je to v anglině a moc jako tomu nerozumím co tam nastavit aby to tisklo dobře,jerstli v print quality nastavit beat,v advanced tam nejake saturationa tak tak co nastavit......
ICEBOSS (3435)|6.1.2009 22:06
mas originalni cartridge a nejaky slusny papir? navic tohle PSC uz imho neni zadny mladik...
Pabler (425)|6.1.2009 23:26
myslim, ze toto nieje v nastavení kvality tlaciarne
obrazky tlac radsej cez nejaky soft na upravu obrazkov ...
Word pokial zmensuje alebo zvacsuje obrazky tak ich proste strasne rozmaze ... je to badatelne uz aj na monitore (zrejme blby alg na resampling ktory sa myslim ani neda nikde vybrat)
jedine co sa ti da je klikni pravym na obrazok - vlastnosti
a skusit nastavit jeho velkost na 100% vzhladom na original pripadne velkosti 25 50 75 %
pokial je tam napr. 97% je to rozmazane a nic s tym nespravis ...
(pri obrazkoch ako fotka je to skoro nebadatelne, vidiet to najme pri vektorovej grafike alebo grafike s ostrymi prechodmi trebars screenshot obrazovky, bitmapove obrazky)
raz som sa snazil vo worde vytlacit pngcko s nakresom obvodu, dopadlo to tak ze niektore ciary chybali a niektore boli hrubsie, v tom lepsom pripade boli aspon sive, pred tlacou som si to nevsimol, lepsie povedane vsimol som si to natolko neskoro, ze som to nemal kedy opravit a vytlacit znova, a tak som to nakrknuty musel pekne dokreslovat rucne ...

Aspon si myslim ze je to tvoj problem ...

Pokial je to vsak nieco ako obraz strasne prehlteny atramentom, zle namiesane farby ... tak je to nastavením typu papiera
ak je obrazok pri blizsom pohlade moc "riedky" z pohladu dpi (bodiek na palec stvorcovy) oproti iním obrazkom tlacenym na tej istej tlaciarni ... tak to bude nastavenie kvality tisku ..., kde sa nastavuje papier a kvalita pisali vyssie ... tlacit -> vlastnosti ...

Vsimol som si ze si pisal saturation vyssie z panelu advanced settings, tieto nastavenia mozes ponechat na vychodzích hodnotach saturation konkretne by sa dalo pomenovat ako farebnost (ak je to spravny vyraz) cim nizsia tym viac sa blizis k ciernobielej fotke, farby stracaju na intenzite, naopak cim viac, tym su presytenejsie ...
Lobobery (35)|7.1.2009 23:14
Já když tisknu přes Word grafiku, taky je nic moc. Když to udělám přes AcdSee apod, tak paráda!