reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista ultimate

koi (8)|7.1.2009 20:42
Potřeboval bych poradit mám problémy s PC základní udaje Vista ultimate,procesor intel 2DUO 3,16,grafika ATI Radeon HD 487*2,4GB RAM.
neustále a nepravidelně mi systém padá,myš i klávesnice zamrzá,když spustím nějakou hru tak se PC sám restartuje ale po druhém sputění většinou hra jede velmi dobře.Vše se děje nepravidelně.Může mi někdo poradit
Děkuji karel
SamecP (1751)|7.1.2009 20:47
Je to originální nebo warez verze?Jakej máš zdroj?Napiš rovnou celou sestavu.
koi (8)|7.1.2009 21:44
Mám vistu ultimate64bit orginal krabicová verze i servispack1,zdroj CFT-700w Chieftec,=MSI P43 NEO3-FR,s.775,4*DDR2,PCIE,GLAN,ATX,R=INTEL Core 2 DUO E8500 3,16GHz,6MB,1333MHz,sock=DDRII Kingmax 2048MB 800MHz-2takové paměti=Seage Barracuda SATAII 500GB 7200 32MB=Sapphire Radeon HD 4870*2 2GB DDR5 PCIE dual DVI
Děkuji za odpověd karel
Richmond (8084)|7.1.2009 23:17
Ten zdroj je Chieftec? Ty 4870 tam mas DVE nebo jednu dvoujadrovou? tusim ze jedna karta zere 200-250w ne? Ten zdroj se mi zda slabej (ikdyz Chiefy nejsou EC ze...) - jako snad nejslabsi Ener Pro...
koi (8)|8.1.2009 08:42
Dobrý den ten zdroj je Chieftec CFT-700W,a grafika 4870 je jedna dvoujádrová.Ještě jsem zapoměl že mám skřín HAF 932,a taky AKASA fancontrol panel chlazení je myslím dobré.Včera večer když jsem pustil PC tak myš a klávesnice přestaly pracovat prostě jsem musel restartovat a až po třetím restartu PC šlapalo jak má a čtyři hodiny jsem mohl hrát hry v tom nejvyšším rozlišení bez problému.
Děkuji za odpověd karel
kevin00 (10238)|8.1.2009 13:06
Zkusil bych jiný zdroj a udělat Memtest
Richmond (8084)|8.1.2009 17:17
[QUOTE=koi;203810]...Včera večer když jsem pustil PC tak myš a klávesnice přestaly pracovat prostě jsem musel restartovat a až po třetím restartu PC šlapalo jak má a čtyři hodiny jsem mohl hrát hry v tom nejvyšším rozlišení bez problému.[/QUOTE]
Klavesnice a mys je do USB nebo PS/2? V BIOSu je povoleno zapinani klavesnici? Kabelaz je vevnitr zapojena spravne? Zadny trojany a podobnou havet nemas? Mam podezreni na slaby/nevhodny zdroj nebo neco podobnyho (v BIOSU je zapnuty C1E, dynamicky pretaktovani popr. podobny vypinani zarizeni pri necinosti - proste jestli mas tohle "v cajku")? :notsure
edit: jeste mi napadlo - jak mas nastaven PWR State? Na S4 se mi uz stalo ze se deska neprobudi a pak pri nastartovani hodi hlasku CMOS Defaults Restored....
koi (8)|9.1.2009 13:12
Klávesnici jsem měl přes USB i přes PS/2 ale dělá to pořád.Kabeláž je zapojena správně.žádný trojan nemám.A to ostatní co mi radíš tak tomu moc nerozumím jsem amater.Jak třeba zjistím nastavení PWR State.Nebo jaký zdroj bys mi doporučil.Včera jsem měl PC puštěné 12 hodin v kuse a ani jednou jsem nemusel restartovat a šlapaloto nádherně a dnes ráno jak jsem PC zpustil tak po 10 minutách se sám restartoval bez žádné udání chyby.Jsem ztoho trochu nemocnéj nebo nestál pár korun a v prodéjně kde jsem to koupil tak už jsem to tam měl 3krát oni to zkusili a běželoto normálně a řeklimi že to je nějaká zkrýtá chyba že musím počkat že se sama projeví.
Děkuji za odpověď karel
Sieben (513)|9.1.2009 13:26
když se podíváš do Eventlogu jsou tam nějaké chybové hlášení?
(pravým tlačítkem na Tento počítač -> Spravovat -> Prohlížeč událostí)
Ne321 (96)|9.1.2009 13:49
[QUOTE=koi;203706]Potřeboval bych poradit mám problémy s PC základní udaje Vista ultimate,procesor intel 2DUO 3,16,grafika ATI Radeon HD 487*2,4GB RAM.
neustále a nepravidelně mi systém padá,myš i klávesnice zamrzá,když spustím nějakou hru tak se PC sám restartuje ale po druhém sputění většinou hra jede velmi dobře.Vše se děje nepravidelně.Může mi někdo poradit
Děkuji karel[/QUOTE]

1. pamet
2. prehrivani (pokud lze vypozorovat zavislost mezi zatezi a pady)
3. SW
4. zdroj
5. deska
kevin00 (10238)|10.1.2009 08:42
Zruš Automatické restartování při selhání systému, vyfoť BSOD a uploaduj. Popřípadě nahraj jsem adresář C:\Windows\Minidump.
Richmond (8084)|10.1.2009 10:24
[QUOTE=koi;204373]Jak třeba zjistím nastavení PWR State.[/QUOTE]
V BIOSU > Power > ACPI Suspend type > zmen na S1&S3
Jak mas zapojenej 8-pin na grafice - podle toho odkazu by to melo mit jen 2x 6-pin? Zkus vyndat 2 pamet. moduly
Jeff Brawo (109)|10.1.2009 10:53
Zasuvku do zdi (elektriky) puzivas samostatnou nebo s jinymi pristroji?

Ja mel tak nejak obdobny problem, ktery byl zalozen na kolisani napeti v siti z duvodu vytizenosti. Az se pocitac "zahral" vse fungovalo jak melo. Kdyz jsem to zkusil jinde (jiny dum, jine rozvody), tak to slapalo jako hodinky.

Jinak, pokud by byla chyba v pametech, tak by se to ohlasilo hned pri instalaci, Visty si ty pameti otestujou jeste pred spustenim sveho gui. Ovsem v pripade zda pri instalaci byly vsechny v desce.

Ale urcite by memtest rekl vic.
r-a-k (222)|10.1.2009 11:13
[quote=koi;203706]Potřeboval bych poradit mám problémy s PC základní udaje Vista ultimate,procesor intel 2DUO 3,16,grafika ATI Radeon HD 487*2,4GB RAM.
neustále a nepravidelně mi systém padá,myš i klávesnice zamrzá,když spustím nějakou hru tak se PC sám restartuje ale po druhém sputění většinou hra jede velmi dobře.Vše se děje nepravidelně.Může mi někdo poradit
Děkuji karel[/quote]

Jen abych tě uklidnil tak mě se stává taky že mi zamrzá klávesnice ale typem že mi přestanou jít určitý klávesnice.Dělá to nepravidelně a jediný co vždy pomůže tak je vytáhnou kabel z USB a zas zapojit a pak to zas funguje.Nejdříve jsem si myslel že to dělají ovladače a software ke klávesnici ale bohužel ne i když je mam odinstalovaný tak se to občas projevuje.Klávesnici mam Razer Lycosa a Win 64 bit Premium.Abych řekl pravdu tak co si pamatuji tak předešlá klávesnice mi to nedělala a byla to Microsoft.Ale je to jednou za čas tak to zas tak nehrotím.
orgi (65)|10.1.2009 11:33
Mne to notebook robi casto a je tam xp ked mys vytiahnem a znovu zapojim tak ju zas rozchodi.....niekde som cital ze je to kompatitibilitou s intel chipsetmi a niektorymi vyrobcami periferii....no a aby som nebol zly k intelu vista ma problemy s viacerymi starsimi zariadeniami(vyrobou nie kupou)
r-a-k (222)|10.1.2009 11:44
[quote=orgi;204728]Mne to notebook robi casto a je tam xp ked mys vytiahnem a znovu zapojim tak ju zas rozchodi.....niekde som cital ze je to kompatitibilitou s intel chipsetmi a niektorymi vyrobcami periferii....no a aby som nebol zly k intelu vista ma problemy s viacerymi starsimi zariadeniami(vyrobou nie kupou)[/quote]
Spíše to bude nekompatibilitou z různýma periferiema.Já mam AMD chipset a dělá to.A nebo mě napadá problém u Visty v ovladačích.
Richmond (8084)|10.1.2009 12:14
Mezi podporovanymi zarizenimi Lycosa je... Je fakt ze kamarad ma MSI (AMD) a usb klavesnice mu obcas zasekla pc hned pri postu takze nakonec ma obyc Chicony PS/2. U notesu to muze zpusobovat treba to ze se z duvodu setreni baterie ubcka odpojuji - napr. bt mys se vypne za 30s (win ani nepipne) ale za dalsich treba 5min se vypne i bt modul (visi na usb) takze kdyz se hne mysi tak je slyset 2x zvuk pripojeni zarizeni, kdyz se vypne cudlikem tak se nezapne ani bt - je nutne bud tlacitkem "sparovat" nebo restartovat book
koi (8)|12.1.2009 10:20
Dnes jsem přehodil pamět z PC od dcery a po zpuštění asi po 20minutách mi zamrzla myš i klávesnice když jsem je vyndal a znovu připojil takbylo to pořád zamrzlé tak jsem musel restartovat a to jsem musel během pul hodiny 3krát takže paměti jsou asi v porádku nebo i vtom druhém PC ta moje pamět pracuje dobře.Klávesnici mám Logitech G15 amyš Logitech MX518.
karel
koi (8)|12.1.2009 11:22
Když jsem zadal PC/spravovat/prohlížení události-tak mi to v chybě píše=Načtení/SystemRoot/SysWow64/drivers/prodrv06.sys bylo zablokováno kvůli nekontabilitě s tímto systémem.požádejte dodavatele software o kontabilni verzi ovladače.Mohl by mi někdo vysvětlit o jaký ovladač se jedná.

děkuji karel
r-a-k (222)|12.1.2009 16:30
[quote=Richmond;204750]Mezi podporovanymi zarizenimi Lycosa je... Je fakt ze kamarad ma MSI (AMD) a usb klavesnice mu obcas zasekla pc hned pri postu takze nakonec ma obyc Chicony PS/2.[/quote]

Jo to je podporován i nejnovější ovladače jsem stáhnul ale projevilo se to stejně.Jinak mam Asus(AMD).Nevim čím by to mohlo být ale není to tak hrozné abych po tom usilovně dumal:)
r-a-k (222)|12.1.2009 16:39
[quote=koi;205699]Když jsem zadal PC/spravovat/prohlížení události-tak mi to v chybě píše=Načtení/SystemRoot/SysWow64/drivers/prodrv06.sys bylo zablokováno kvůli nekontabilitě s tímto systémem.požádejte dodavatele software o kontabilni verzi ovladače.Mohl by mi někdo vysvětlit o jaký ovladač se jedná.

děkuji karel[/quote]

Zkusim se večer podívat jestli nezjistím k čemu je SystemRoot/SysWow64/drivers/prodrv06.sys.Mam taky 64Bit Visty.Tak uvidíme.
koi (8)|12.1.2009 17:34
Ješte když dám PC/spravovat/prohlížeč události/chyba-tak ukazujeto tuto chybu neví někdo co to znamená:Děkuji za odpověd karel
Název protokolu:ApplicationZdroj: Microsoft-Windows-WMI
Datum: 12.1.2009 13:45:45
ID události: 10
Kategorie: Není
Úroveň: Chyba
Klíčová slova: Klasické nastavení
Uživatel: Není k dispozici
Počítač: karel-J-PC
Popis:Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.
Kód XML události:

10 0 2
0 00x80000000000000

9397

Application
karel-J-PC

//./root/CIMV2
SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99
0x80041003

Tony2013 (1)|12.1.2009 20:38
Ahoj

Může a nemusí to souviset:
http://forums.logitech.com/logitech/board/message?board.id=hardware_mice&message.id=5403

To jen že píšete o vlastnictví Logitech G15 .