reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung 2243BW vs. LG W2252TQ-PF

benik.martin (35)|8.1.2009 19:13
Zdárek, který z těchto dvou monitorů je lepší???
Samsung 2243BW: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53505
LG W2252TQ-PF: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53865
??
Rozmýšlím se hlavně mezi těmito dvěma, LG má o chloupek lepší parametry, o 2000 vyšší dynamický kontrast a odezvu 2 ms, tedy vše zanedbatelné co nikdy nepoznám. Má také si myslím hezčí a modernější design a možná nějakou novou technologii, to nevím.
Pro Samsung hovoří zas to že to je Samsung, přece jen si myslím že stále vyrábějí nejlepší LCDčka (nebo to je mýtus?)...

Zde: http://pc.itek.cz/monitory-22-lcd-monitory/E1006903-LG-LCD-22-W2252TQ?tab=cena mají právě skvělou akci na to LG, takže si myslim že by to byla paráda.. Jinak jsem ještě čekal třeba na Samsung 2253BW či LW, jestli nespadnou na nějakou rozumnou cenu, jsou taky v uvažování. Co byste doporučili?? Mám zhruba tak 4,5 tisíce, ovšem to neznamená že musim všechny utratit :D když koupím za 4, budu jen rád :) Nebo jestli ještě chvíli počkat...Myslím že se to teď bude takovými nabídkami a slevami jen hemžit.... :)
ICE_D (2754)|8.1.2009 19:25
Pro Samsung me napada jeste zaruka 0 vadnych bodu ;) To by stalo za zvazeni ;)
benik.martin (35)|8.1.2009 19:39
a u LG to je jak?? tam to je na 3 ne?? je to těžký rozhodnout,myslim že neprohloupim ani jednim :D
ICE_D (2754)|8.1.2009 19:48
[QUOTE=benik.martin;204054]a u LG to je jak?? tam to je na 3 ne?? je to těžký rozhodnout,myslim že neprohloupim ani jednim :D[/QUOTE]

Nevim jak je to u LG, ja mam Samsunga :D U jinych vyrobcu byvaji nejaky normy na dany sektor, kamos mi to tuhle vysvetloval, ale ja to nepobral :D
David Kužel (55)|12.1.2009 10:39
Musím se přiznat, že v tomto případě bych se těžko rozhodoval. S panely obou výrobců mám zatím jen ty dobré zkušenosti. Co se týče technických parametrů, jsou prakticky stejné, tím pádem by ke slovu přišlo rozhodování podle vzhledu. Mně osobně se víc líbí LG.
johny__g (6387)|12.1.2009 11:26
V Alfě mají ten Samsung skoro za stejnou cenu, jako je to LG "v akci".
Design je záležitost subjektivní, mě se ale zas líbí víc Samsung. Jednoduchý tenký rovný rámeček, žádné zbytečnosti.
benik.martin (35)|12.1.2009 17:06
bohužel, LG v akci už není v akci za necelých 4k, byla to jednorázová akce na vyprodání zásob a já to nestih :( sem rozhodnut pro LG, takže jen čekám na nějakej obchod, kde bude mega sleva abych ho hned vzal :D kdybyste někdy na nějakej natrefili,dejte prosím ihned vědět, děkuji :)
Schizo (6)|13.1.2009 14:09
Hlavní rozdíl mezi těmito monitory vidím v polohování .

LG má ( pominuli nicotné naklápění ) naprosto tagickou polohovatelnost.

Naproti tomu SAMSUNG jasně vede. Krom naklápění i otáčení, má výškovou korekci a také PIVOT . A to za ty peníze stojí vzít v potaz. Jasně né každý bude monitor otáčet na výšku, ale je to stejný peníze, tak proč to nemít už v " Základu ".:thumb
Intri (3490)|13.1.2009 14:15
+ u Samsungu bych taky více věřil firmwaru ( např. interpolaci mívá nejlepší ).