reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odebrání řadiče UDMA a Win 2000

The_derava_bota (83)|8.1.2009 22:38
Odebrala sem pevný disk z řadiče UDMA 100 a zapojila rovnou na IDE UDMA 33. Windows ihned po bootování z diskety zobrazil modrou obrazovku o změně HW. Nechci přeinstalovávat systém, všechny data musí být zachované, jen chci nějakým způsobem tuto změnu windows sdělit aby naběhl. Něco kolem Ntdetect.com, nevím ptám se ?
EditorPO (2819)|8.1.2009 23:03
Skusit nabootovat do nudzoveho rezimu (F8), odobrat ovladace IDE a restartovat.

Preco si to vlastne prehadzovala?
The_derava_bota (83)|9.1.2009 01:16
Kdybych nastartovala do nouzového režimu tak mám vyhráno. Po načtení z diskety (vše proběhne OK, žádné NTDLR nenalezen nebo disk I/O) se zobrazí první nebo možná tři tečky a konec.
Obráceně to funguje, windows nainstalovaný na IDE později přidaný na UDMA řadič kolaps nespůsobuje. Skoušela jsem i default nastavení biosu.
EditorPO (2819)|9.1.2009 01:24
Preco bootujes z diskety? Hned po uvodnej obrazovke BIOSu stlacaj F8, az sa ti zobrazi volba rezimov startu win. Tam daj nudzovy rezim. Vtedy sa nacitavaju len zakladne ovladace.
Obcas to robim u zakaznikov, ktorym menim maticnu dosku s uplne inym chipsetom.
The_derava_bota (83)|9.1.2009 01:50
Bootovat můžu z čeho chci. Když napíšu že do nouzového režimu nenabootuju tak je tak jak sem psala výše.Samozřejmě nemyslím nouzový režim MS-DOS (jen jestli si rozumíme):D
EditorPO (2819)|9.1.2009 02:18
A ked to nabootujes na UDMA 100 radici, odoberies ovladace, vypnes, prehodis na iny radic a zapnes?
The_derava_bota (83)|9.1.2009 02:25
Ovládače sem odinstalovala a efekt byl stejný, dokonce i řadič sem vytáhla a ten bios jak sem psala a nic. Tam někam se podle mě něco nenávratně napsalo a chce to vyměnit nebo přepsat nějaký soubor a jestli je to v zavaděči disku tak nevím jak ...
EditorPO (2819)|9.1.2009 02:34
Preco to vlastne davas na pomalsi radic?
The_derava_bota (83)|9.1.2009 02:50
Protože ten řadič zabírá místo v PCI které chci zaplnit USB 2 řadičem. Zkusím ještě nějaký šachy přes BartaPE.
Dík za ochotu.