reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Špatně fungující zvuková karta

W4S3K (5)|8.1.2009 23:06
Zdravím.
Vlástním novou základní desku MSI P45 NEO2 s integrovanou zvukovou kartou. Po stránce výstupu, funguje zřejmně velmi dobře. Avšak problém je se vstupem přes mikrofon.
Nefunguje jakékoliv nastavení hlasu , všechny ovládací tlačítka a prvky , včetně hlasitosti, jsou neaktivní. Mikrofon pro internetovou komunikaci používám denně a jsem prý slyšet hrozně potichu, s velkým šumem (doma hrobový ticho + v zvukovým softu nastaveno potlačování šumu a zpětný vazby) a plechovým hlasem (jak robot :) ).
Díky za každou radu, nerad bych to řešil 30-ti denní reklamací či kupovaní nějaké levné zvukové karty.
Předem díky ;)
Pabler (425)|8.1.2009 23:38
Mas zapnuty microphone boost ?
Otvor si nastavenia hlasitosti
klik spresnenie pri mic a zaskrtnut ...
// ak nevidis spresnenie klik na moznosti - zatrhnut rozsirene moznosti

http://www.upni.sk/files/685ih5rfn5nos8saqw66.png
didaktik (132)|9.1.2009 00:25
Jaký je to OS (XP/VISTA x86/x64)?
- hadam Vista x86, v tech jsou Realtec kodeky jsou trochu "hure fungujici".
Ovladace jsou posledni z webu vyrobce (prosinec 2008)?
Mikrofon je pripojeny pres predni nebo zadni panel, co to udela pri zmene a jaky je to mikrofon?
Krome microphone boost, jaky je nastaveni hlasitosti (v tom komunikacnim programu), autoregulace a nebo napevno?
- je lesi nenachat to zesileni jit nad 70%.
A co kdyz se zkusi nahrat ten zvuk z mikrofonu v PC, je taky takovy zeslabeny a "plechovy"?
Ta komunikace je pres Skype? Ma povoleno menit nastaveni zvukovych zarizeni a jake je pripojeni k netu (latence, stabilita)?
Jake jsou v OS kodeky?
- ve Vistach x86 bych se radeji zbavil FFDShow pro audio.
W4S3K (5)|9.1.2009 12:06
Pabel: Právěže tlačítko Upřesnit pro Hlas je neaktvní, nedá se na něj kliknout a co koliv měnit.

didaktik: - Mam XP profs.
- nejnovější nemám, hned je zkusím stahnout, ale nechce se mi věřit, že by staré takhle stávkovali
- mikrofon je připojen na přední panel, ale při přepojení dozadu, není žádná změna.
- v zvukovým programu nemůžu taky nic dělat, pouze zapnout/ vypnout efekty na zeslabění šumu apod.
- když se nahrávám sám, tak mi to sotva sníma zvuk, takže musím řvát, plechový se mi nezdá.
- komunikace je přes Ventrilo, kde sem si vytáhl všechno možné na plno, tak , abych byl alespoň trochu slyšet.
W4S3K (5)|11.1.2009 23:27
bump :)
W4S3K (5)|25.1.2009 14:56
opravdu nikdo neví čím by to mohlo být?
didaktik (132)|26.1.2009 00:32
Takže hádám novější drivery nepomohly (i když já s tímto krokem v obdobné situaci nedávno slavil úspěch u jednoho levnějšího notebooku HP). Žádné upřesnit se v nastavení hlasitosti nahrávání neobjevilo a skype (který si sám "řídí" hlasitost) funguje stejně "blbě"
Jinak co zkusit jiný mikrofon?