reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

I/O packet lost problem

Globas (4)|9.1.2009 00:51
Zdravím,

jsem majitel menšího serveru, který disponuje následujícími komponenty:
CPU: AMD Athlon X2 (2.4GHz)
RAM: 4096 DDR2 800Mhz
DISK: 2x 80 GB SATA2

Na těchto komponentech běží nenáročná serverová aplikace - herní server. Tato sestava je umístěna na 100mbps lince v profi serverovně.

Do nedávných dnů byl na tomto PC nainstalován OS Linux (OpenSuse11), vše bylo v pořádku, nikde nebyl problém. S přechodem na OS Windows Server 2003 Standart Edition se však objevili problémy. Server prostě laguje. Na problém jsme se zaměřili, snažili najít příčinu v samotné aplikaci - rekompilace a update SRC. Však bez výsledku.
Systém využívá CPU na 5 - 10% a volné RAM je 3GB. S výkonem tedy problém není.

Při sledování pingů na adresu seznam.cz se dostáváme na hodoty kolem 3ms. Pingy jsou konstantní, čili s linkou také nebude problém.

Znepokojující jsou však packet losty, které se objeví, pokud nechám logovat průběh pingů na server. Ověřil jsem nastavení IP konfigu, vše je tak jak má být.
Jsem přesvědčen, že to má co s dočiněním, s nějakým zabezpečením OS, či něco podobného. Na linuxu s tímto problém nebyl.

Snažil jsem se hledat na internetu a jediné co jsem našel:
http://support.microsoft.com/kb/916045

osobně již nevím co s tím.
Moc děkuji za odpovědi
EditorPO (2819)|9.1.2009 01:32
Mozno to ma nieco spolocne s tym problemom, tam ale spominaju datovy server s castym pristupom na disk.
Par otazok:
1. aka hra na tom bezi
2. kolko hracov byva sucasne online
3. preco si presiel na win? nebol linux lepsi?
Globas (4)|9.1.2009 07:54
Na serveru bezi emulátor eAthena na hru Ragnarok online, zde přikládám odkaz na forum emulátoru: http://eathena.ws/board/

Co se hráčů týče, komunita není velka, ve špičce 50 - 60 lidí. V této špičce se vytížení linky pohybuje cca kolem 500kbs.

Na Windows jsem přešel z důvodu zkoušky tohoto OS a taky z faktu, že je na něj více dostupných serverových aplikací - tedy dle mého názoru -, které lépe využijí už tak relativně nevyužitý PC.
EditorPO (2819)|9.1.2009 10:50
[quote=Globas;204288]Na serveru bezi emulátor eAthena na hru Ragnarok online, zde přikládám odkaz na forum emulátoru: http://eathena.ws/board/

Co se hráčů týče, komunita není velka, ve špičce 50 - 60 lidí. V této špičce se vytížení linky pohybuje cca kolem 500kbs.

Na Windows jsem přešel z důvodu zkoušky tohoto OS a taky z faktu, že je na něj více dostupných serverových aplikací - tedy dle mého názoru -, které lépe využijí už tak relativně nevyužitý PC.[/quote]
Ja spravujem podobny server pre Wow. Niekedy v zaciatkoch sme bezali na win, ale tiez kvoli vyssej zatazi sme radsej presli na FreeBSD. Wo win sme mali tiez lagy. Teraz mame v spicke 500 hracov online bez vyraznych problemov.
Pri tychto hrach je skoro kontinualny pristup do databazy, teda aj na disk. Pozrel by som sa na konfiguraciu Mysql. Taktiez sa mi zda, ze win ma bez uprav nejake obmedzenia v mnozstve sucasnych konekcii. Pozriem este na to forum.