Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Takmer hotovy PC, prosim poradte ako to doladit :)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Zdravim! Tak po Vianociach mam ako-tak upgradnuty PC, bol by som rad, ak by ste mi ho trosku zhodnotili a poradili grafiku (do 2500Sk = cca 85€) a DVD co najlacnejsiu, ale aby to slapalo (do tych 700 Sk = cca 25€) Tu je ta zostava, mala by byt urcena prevazne na hranie, ale nevyzadujem brutalny vykon v hrach

MB - ASUS M3N78-CM DDR2 1066, GeForce 8200, SATA II RAID,AM2+
    CPU - AMD Athlon A64 X2 5600+ (65W)(chladic z BOXu)
    RAM - 2x1GB Kit A-DATA Vitesta Extreme Edition 800MHz
    HDD - Western Digital Caviar SE16 320GB SATA II
    Zdroj mam nejaky 300W zo stareho PC. Tu sa tiez dostavam k otazke, ci to bude stacit pri do zostavy aj s novou grafikou. Do tej ceny by sa asi nemala objavit grafika s potrebou obrovskeho mnozstva Wattow, ale sam velmi dobre neviem, aku spotrebu ma ten zvysok. Predpokladam, ze do tych 150W. Grafiky som si uz prezeral, mam spraveny nejaky vycuc, som ale zvedavy co mi poradite a ci sa to bude zhodovat s mojim nazorom

Dakujem!
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele noegoncz
    Registrace
    Mar 2008

cau,
    hele u te grafiky.myslim si, ze za ty penize si moc neuzijes, minimalne bych doporucil koupit alespon nvidii 8800GT,zadne delo to neni,ale urcite si na tom zahrajes alespon neco. predpokladam, ze tu desku jsi si ted nekupoval, protoze ma integrovanou grafiku a to jsou dle meho zbytecne vyhozene penize. Ale pokud ji mas uz dyl, tak to chapu.druha vec je ten zdroj, troufam si rici, ze to vubec neutahne a budes mit problemy v zatizeni (nestabilita,restarty,atd. - tedy v pripade s kombinaci prave s 8800GT a vyssimi GK) ale to je jen muj nazor. Brzo se jiste nekdo ozve a doporuci ti neakej enermax za hrisne penize.Nicmene ono to jinak dnes ani nejde, pokud chces vykonny herni pc. Ale jak pises, brutalni vykon nechcces, tak bych doporucil co se zpetne tyce te GK alespon tu 8800gt.Ale i ta je o par stovek drazsi, nez je tvuj limit.Pokud ti to nevyjde,tak bych doporucil spise pockat a neco si jeste nasetrit,nez utratit zbytecne penize...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Za ty peníze se dá pořídit třeba http://www.alza.sk/sapphire-hd-4670-512mb-d100331.htm (Sapp. 4670). S novými Catalysty 8.12 se dá hrát i Crysis. Ale, jak už psal noegon, 300W postaršího zdroje bude málo. Co si pamatuju, u toho Radeonu je požadavek na 400W. Samozřejmě, výrobce trochu přehání, ale.... Nejsem si jistý, jestli si s kartou, kterou tvůj zdroj bezpečně utáhne, zahraješ něco nového. BTW, v jakém rozlišení hraješ?

Vypalovačku tuhle: http://www.alza.sk/samsung-sh-s223q-sata-d95804.htm

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Na alza.sk maju s cipom 8800GT len dve grafiky a to brtutalne, pretaktovane verzie za ohromne prachy Ale ostatne, napriklad ATI HD4650 ako tento kusok -> http://www.alza.sk/graficka-karta-ms...1g-d104482.htm sa mi celkom pozdavali To som sa skor zameriaval na velkost pamate, ale nasiel som aj nejake 512-ky s celkom dobrym taktom, ktore by sa vosli do mojho rozpoctu a zaroven podavali nejaky vykon -> http://www.alza.sk/graficka-karta-as...dr2-d97091.htm a zaroven, samozrejme, ma zaujal aj ten Sapphire a mnohe dalsie...

Vzhladom na to, ze som vasnivy hrac CS-ka, prave koli rozliseniu v tejto hre (640*480) uprednostnujem 17" CRT monitor, takze rozlisenie 1024*768 A k tej napalovacke nemam co dodat, vmesti sa do rozpoctu a tie rychlosti napalovania a citania su myslim standardne dost dobre

A co ten zdroj? Ked teda vravite, ze moj to neutiahne, aky mi poradite?
    Naposledy upraveno uživatelem matiiii: 09-01-2009 v 13:58

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

síce tá MSI má 1GB pamäte ale je to 4650 a mapôte sú len DDR2 z malou priepustnosťou, radšej 4670 http://www.alza.sk/asus-eah4650-di-512md2-d101857.htm
    ak dopladíš 7-8€ tak máš výkon od dosť väčší... má síce "len"512MB pamäte ale to tej grafike bohate stačí

HD4670 je o neaké percento výkonejšia oproti HD3850! a nVidia9500GT sa im ani nelepí na päty
    imho v tejto cene ja najlepšia voľba 4670 a v tom rozlíšení v ktorom chceš hrať si vychutnáš hru aj z vyhladzovaním hrán.

zdroj by som doporučil Corsair CX400W http://www.alza.sk/pocitacovy-zdroj-...00-d103742.htm
    alebo ak chceš niečo výkonejšie tak Corsair VX450 alebo enermax 82+Pro 425W
    Naposledy upraveno uživatelem Klingacikx: 09-01-2009 v 14:18

Registrace
    Jan 2008

Zdroj asi nejlíp http://www.alza.sk/pocitacovy-zdroj-...450-d79840.htm (Corsair 450) - má pět let záruku. Stejně drahý Enermax 425W je stejně dobrý. Možná by to utáhl i http://www.alza.sk/pocitacovy-zdroj-...2-3-d89553.htm (Ener 385W).

Registrace
    May 2007

alebo ak chceš investovať do zdroja čo najmenej tak 400W SeaSonic http://www.alza.sk/napajeci-zdroj-se...0et-d73730.htm

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

mno nechcem vela davat do toho zdroju V blizkej buducnosti neplanujem spravit z toho PC monstrum a ak to ten utiahne spolahlivo, nemam dovod kupovat nieco vykonnejsie. S tym radeonom 4670 od ASUSU uplne suhlasim! Ta grafika je super, paradne fps na CoD4 alebo Crysis. Ale potom nechapem, ako moze byt 1GB karta menej vykonna ako 512MB Samozrejme, berem na vedomie aj taktovaciu frekvenciu, velkost zbernice ci typ DDR, len v tom mam zmatok a neviem, co je najdolezitejsie, resp. ci sa to ma zohladnit vsetko dokopy, pls pocute ma trosku Vsak ta GeForce 9600GSO ma nizsiu frekvenciu, mensiu pamat a predsa podava vacsi vykon
    Takze ak by som pridal spominanu vypalovacku a grafiku, tak ten stroj to utiahne? Nie som typ, ktory by upgradoval PC kazdy rok takze v blizkej buducnosti neplanujem nejako zmenit tuto zostavu, no chcem, aby slapala poriadne
    Naposledy upraveno uživatelem matiiii: 09-01-2009 v 15:06

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Nechceš to postavit na výkonnějším Intelu?E5200 a nějakí deska P35/P43 DS3L by vyšlo celkově o něco dráž,ale vyplatilo by se to.Ten zdroj bych bral Seasonic 400W OEM.Grafiku HD 4670.Vypalovačku nějakýho Samsunga.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od matiiii Zobrazit příspěvek
    Takze ak by som pridal spominanu vypalovacku a grafiku, tak ten stroj to utiahne?
    Výrobce GPU uvádí jako minimum 400W. Asi se to rozjede, ale po chvíli budeš mít problém. GPU dá zdroji zabrat a ten to nemusí ustát. A pak s sebou třeba vezme i něco jiného (desku atp.)

Registrace
    May 2007

Ak nechceš svetelné efekty zo zdroja tak by som kúpil nový zdroj... 300W Noname, z toho moc šťavy nedostaneš
    Výkon grafiky nezáleží len na veľkosti pamäte ale aj od použitého grafického čipu, šírke pamäťovej zbernice a rýchlosťou pamätí.
    1GB pamäť využiješ na výkonejších grafikách a vo vysokom rozlíšení na 24"-30" monitoroch alebo pri najvyšších detajloch.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    Nechceš to postavit na výkonnějším Intelu?
    No prestavit celu zostavu uz nemienim Vyradit MB a CPU sa mi finance vobec neoplati... Ako vravim, pre Vas, PC fineshmakerov je toto low PC, ale pre bezneho uzivatela ako ja dostatocne vykonny na to, co od neho ocakavam Resp. bol by dostatocne vykonny, ak by to ten zdroj zvladol V testoch, ktore tu boli spomenute, zrala zostava, ktora mi prisla vykonnesja a teda asi aj narocnejsia s tym HD 4670 v idle 116 W a v maximalnom zatazeni 177W... Mozno su v tejto oblasti moje vedomosti obmedzene, ale nestacil by teda aj ten zdroj, resp. nezostala by tam ta rezerva 200W (myslim ten lacny okolo 1200SK co dava 385W tsuim)

Registrace
    May 2007

čiste teoreticky, papierovo by ten zdroj stačil.
    ale... je to starý zdroj (najpravdepodobnejšie jeaký nekvalitný noname) čo už má niečo za sebou a jeho výkon sa ani k tým 300W nemá šancu priblížiť.
    Ak tam ten zdroj necháš tak sa hneď nemusí nič stať, ale po týždni, mesiaci ti môže odpáliť pol počítača.
    myslíš, že 400W zdroj za 500,- je tak výkonný ako 400W zdroj za 1500,-? tá cena sa musí niekde prejaviť, menej kvalitné súšiastky, krátka životnosť, nízka účinnosť,...
    taký 400W EC zdroj nemá šancu dlhodobo vydržať to čo 400W zdroj od Corsairu, SeaSonicu alebo Enermaxu...
    takže minimum by som tam dal toho 400W SeaSonica http://www.alza.sk/napajeci-zdroj-se...0et-d73730.htm
    Naposledy upraveno uživatelem Klingacikx: 09-01-2009 v 15:41

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Jasne, uz chapem... Takze teraz zostava:
    ASUS M3N78-CM
    AMD Athlon 5600+
    2x1GB DDR2 800MHz Vitesta EE
    WD Caviar 320GB
    MSI Radeon 4670
    SeaSonic 400W

Takto to bude slapat?

Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od matiiii Zobrazit příspěvek
    Jasne, uz chapem... Takze teraz zostava:
    ASUS M3N78-CM
    AMD Athlon 5600+
    2x1GB DDR2 800MHz Vitesta EE
    WD Caviar 320GB
    MSI Radeon 4670
    SeaSonic 400W

Takto to bude slapat?
    ako hodinky...
    // s tou grafikou od MSI si pevne rozhodnutý? myslím, že tá od ASUSu má lepší chladič, ja som ho mal na 4850 a nemal problém ju uchladit síce bol hlučnejší, ale ani jeden ventilátor či už na grafike od MSI alebo ASUSu nemá reguláciu, takže budú točiť naplno, tak výmena ventilátora na ASUKe za neaký obyčajný 8cm ventilátor by problém nebol, pripevníš ho tam celkom jednoducho...
    Naposledy upraveno uživatelem Klingacikx: 09-01-2009 v 16:04

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. SSD + HDD poraďte prosím
    Od majkl 11 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 03-04-2014, 17:30
  2. NAS: Prosím Poraďte s NAS
    Od Oja v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 30-12-2012, 13:06
  3. poraďte HRU PROSIM
    Od paint v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 27-03-2012, 09:44
  4. Socket 754/939/940: prosím poradtě
    Od legomen v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-02-2010, 10:05
  5. prosím poraďte
    Od jmatejicek v sekci Audio