reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADSL přes kabel jede 5.7 a přes wifi jen 2.7?

b-o-s-s (20)|9.1.2009 13:54
Tak jsem pořídil O2 trio-všechno v pohodě,ale nemůžu přijít na to proč mi to přes wifi jede tak pomalu? Mám Zyxel 660HW-T3 v2 zkoušel jsem tam i starší AP a rychlost je stejná? Zkoušel jsem to i na noťasu a všude je to stejný o 3Mbit/s pomalejší. Čím to?
Pabler (425)|9.1.2009 14:27
nikde vo vedlajsich threadoch uz niekto vysvetloval ze lacne domace riesenia maju slaby vykon a dostavaju sa tak niekde ku 20 Mbps max, ... co je cca 2,2 MB/s
Problem sa vyskytuje najme na routroch ktore robia NAT, router pracuje na Level 3 vrstve protokolu TCP/IP podla OSI modelu ... takze potrebuje aj vyssí vykon aby stiahol spracovavat packety (kedze ich rozbaluje a nazera na hlavicku)
ked ma maly vykon ... tak nestiha ...


EDIT: poucne ale irelevantne, vysvetlene nizsie sorry
b-o-s-s (20)|9.1.2009 15:00
Takže rada zní lepší AP nebo napojit kabel,že?
EditorPO (2819)|9.1.2009 15:49
Aky pouzivas notebook? Pozri sa aku ma wifi kartu, aky podporuje mod. 802.11b alebo 802.11g.
Ten tvoj router nie je az taky hrozny. Mal by to zvladnut. Pozri sa do konfiguracie routera, aky mas nastaveny vykon a tiez aky mod. Z praxe je vyhodnejsie nechat zapnuty na oboch zariadeniach 802.11b, pretoze u 802.11g dochadza obcas k problemom v nekompatibilite, ak su obe zariadenia od roznych vyrobcov.
Ja mam doma Dlink 524 a cez wifi nameriam to iste ako cez kabel, pri kopirovani z ineho PC v sieti dosahujem cez wifi tych spominanych 20Mbit/s.
Pabler (425)|9.1.2009 16:42
Hmmm teraz ma napada, nieje na okoli viac wifi sieti ?
skus naskenovat okolie trebars cez netstubler a ak najde viac sieti pokukat ci niektora z nich nevysiela na rovnakom kanali ako tvoj router, ak ano skus zmenit na inaksi kanal ...


-------------------------------------
EDIT: Boze az teraz som si vsimol ze to udavas v mbit/s, sorry bol som zmagoreny z ineho prispevku kde niekto diskutoval o 30mbitoch tak som tie tvoje prenasobil*8 a bol v rovine
Kablom mi to ide: 45mbit a cez wifi 22mbit

to AP/router to fakt musi zvladnut, a ako vraví editor v bcku je aj lepsi vyzarovaci vykon oproti gcku za cenu mensej rychlosti
ta je pre b 11mbit/s ktora ti bude postacovat aj s rezervou...

bude tym eurom .... poslednou dobou vsetci nieco prenasobuju :D FAiL
b-o-s-s (20)|10.1.2009 01:17
[QUOTE=EditorPO;204449]Aky pouzivas notebook? Pozri sa aku ma wifi kartu, aky podporuje mod. 802.11b alebo 802.11g.
Ten tvoj router nie je az taky hrozny. Mal by to zvladnut. Pozri sa do konfiguracie routera, aky mas nastaveny vykon a tiez aky mod. Z praxe je vyhodnejsie nechat zapnuty na oboch zariadeniach 802.11b, pretoze u 802.11g dochadza obcas k problemom v nekompatibilite, ak su obe zariadenia od roznych vyrobcov.
Ja mam doma Dlink 524 a cez wifi nameriam to iste ako cez kabel, pri kopirovani z ineho PC v sieti dosahujem cez wifi tych spominanych 20Mbit/s.[/QUOTE]
U routeru je nastavený 802.11 Mode mixed, zkoušel jsem nastavi i 802.11b i g a žádný rozdíl. Wifi kartu tuhle http://de.asus.com/products.aspx?l1=12&l2=42&l3=137&l4=0&model=1047&modelmenu=1
b-o-s-s (20)|10.1.2009 01:24
[QUOTE=Pabler;204470]Hmmm teraz ma napada, nieje na okoli viac wifi sieti ?
skus naskenovat okolie trebars cez netstubler a ak najde viac sieti pokukat ci niektora z nich nevysiela na rovnakom kanali ako tvoj router, ak ano skus zmenit na inaksi kanal ...


-------------------------------------
EDIT: Boze az teraz som si vsimol ze to udavas v mbit/s, sorry bol som zmagoreny z ineho prispevku kde niekto diskutoval o 30mbitoch tak som tie tvoje prenasobil*8 a bol v rovine
Kablom mi to ide: 45mbit a cez wifi 22mbit

to AP/router to fakt musi zvladnut, a ako vraví editor v bcku je aj lepsi vyzarovaci vykon oproti gcku za cenu mensej rychlosti
ta je pre b 11mbit/s ktora ti bude postacovat aj s rezervou...

bude tym eurom .... poslednou dobou vsetci nieco prenasobuju :D FAiL[/QUOTE]

okolních sítí je asi 4-5 jak kdy tím by to být mohlo já mám sílu signálu 54 Mb/s
Zkoušel jsem ten kanál,ale nic se nezměnilo.
Další věc známej to teď taky zkoušel a naměřil úplně stejný hodnoty (taky má stejnej modem od 02 a stejnou službu trio) . Tak fakt nevím...
benes.m (2)|10.1.2009 02:07
Jádro pudla leží v tom, jak se chová protokol TCP - při ztrátě paketů velmi rychle sníží rychlost přenosu, ale potom ji zvyšuje velmi pomalu. Pokud měříš rychlost někde na rychlost.cz apod., měření je příliš krátké na to, aby bylo objektivní. Plus mínus rozumná data lze získat stažením nějakého velkého souboru (alespoň tak 30-40MB řekl bych) a následně ručním výpočtem rychlosti přenosu. Pokud v okolí vysílají nějaké jiné sítě, podívej se na kterých kanálech (netstumbler) a pokud najdeš volný kanál, rekonfiguruj svůj AP, aby ho používal. Nezávislé kanály v pásmu 2,4GHz jsou 1, 6 a 11, toto rozložení vidí člověk nejčastěji. Je možné taky použít rozložení 1, 5, 9 a 13, pokud se v okolí někdo nevysílá šestku a jedenáctku. Další možností je přejít na 802.11a, tam je kanálů přes 120.