reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zavodni hra

Rider101 (81)|9.1.2009 14:40
Jelikoz me nebavi hrat si v RPGckach na hrdinu, v nejakym tom FPS postrilet kupu nepratel atd. tak jsem se rozhodl pro nejaky kvalitni zavodni simulator. KDyz jsem pred 2- 3 let hral NFSU2 pro ktere jsem nemel slov, vybral jsem si opet ze serie NFS. Ale naskytlo se mi nekolik moznosti NFS Most Wanted, NfS carbone a NFS ProStreet. Vsechny dily maji cenu 399 KC. V undergroundech 2 me nejvice bavilo upravit si autičko podle svych predstav( co jsem vydel tuneni v ProStreet tak je to pecka). Undercovery se mi za nehoraznou cenu kupovat nechce. ProStreet mi z toho vychzi nejlepe( tuning, cena, grafika). Jestli ma nekdo zkusenost se vsemi dily uvitam radu.:)
cool.user (2822)|9.1.2009 14:45
Z nove generace NFS povazuju za nejlepsi dil most wanted, hlavne kvuli zabavnym honickama s poldama. NFS prostreet je hoodne zlvastni dil (nerikam ze spatny) ale hodne lidem nesedne.

Male rypnuti, NFS neni zavodni simulator ale spis zavodni arkada. Pravej simulator je teba LFS, GTR(1,2,evo), Race (07) atd...
mstejska (2912)|9.1.2009 14:54
Test Drive Unlimited - taky bezva hra za rozumnou cenu
Rider101 (81)|9.1.2009 15:16
pardon za ten zavodni simulator, prave prostreet chci vyzkouset ze je zvlasitni, Test drive unlimited jestli to je podobny jako total ,, imercional,, ( newim presne jak se to pise:)) racing tak me to moc bavit nebude( neni to spatny, ale neni to co bych chtel). Hmm a co Jucied.
cool.user (2822)|9.1.2009 15:20
[QUOTE=Rider101;204430]pardon za ten zavodni simulator, prave prostreet chci vyzkouset ze je zvlasitni, Test drive unlimited jestli to je podobny jako total ,, imercional,, ( newim presne jak se to pise:)) racing tak me to moc bavit nebude( neni to spatny, ale neni to co bych chtel). Hmm a co Jucied.[/QUOTE]

TIR sem nehral, ale podle recenzi se jedna o uplne neco jineho, vlastne TIR spis vypada na simulator ve stylu gtr/race/lfs
Pabler (425)|9.1.2009 15:43
Tiez sa mi najviac pozdava ten MostWanted, ...
Hral som aj Carbon, a na kratko aj UnderCover a co sa tyka zabavy tak asi najviac som si uzil mostWanted kvoli spominanej policií ... a tak sa mi zda ze tu bola policia asi aj najsilnejsia zo spominanych dielov, v Carbone som nepocitoval zeby sa stupnovala zataz pri policajtoch proste nuda, a co sa undercover tykalo, ... jeden pursuit breaker a vsetky policajne auta lahli, .... tak nic tu si tiez moc clovek asi neuzije, no napriek tomu by som si to zahral keby bolo casu :(
Ako som pred 3 mes preinstaloval Win, tak som radsej ani nenahodil driver ku grafike, nech ma netaha na zle chodnicky :)

napr. mne sa Prostreet sa mi nepozdaval... cakal som nieco ine :)
Rider101 (81)|9.1.2009 16:26
Vybral jsem si ProStreet z duvodu akce Prostreet + Crysis za 399.
Richmond (8084)|10.1.2009 05:14
...kdyz uz NFS tak bych se spis priklonil k Most Wanted (to byl asi nejzabavnejsi dil z novejsich, jinak Underground 1 byl mozna lepsi), Pro Street podle me postrada myslenku "proc vubec hrat". TIR je becko. Test Drive me naopak mile prekvapil - velky vozovy + moto park, grafika taky ujde, volnost pohybu, moznost zazavodit si z bodu a do b a hlavne pri plnym provozu vcetne fizlu. To nej z arkad je momentalne GRID. Ze simulatoru muzu take schvalit GTR (spis 1 nez 2) a Race 07, ale to je asi tak vse co dnesni trh nabidne
cool.user (2822)|10.1.2009 08:51
[QUOTE=Richmond;204664] Ze simulatoru muzu take schvalit GTR (spis 1 nez 2) a Race 07, ale to je asi tak vse co dnesni trh nabidne[/QUOTE]

1) GTR1 ma starforce
2) GTR2 je prece jen o dost novejsi, stale se na nem jedou v CR i ve svete zavody
3) GTR2 je mnohem lip modifikovatelnejsi a existuje pro neho tuna ruznych addonu.
4) GTR2 ma mnohem chytrejsi AI
5) atd
.
.
.

Uprime, nejak me nenapada jedinej duvod proc vlastne preferovat GTR1 pred GTR2... :notsure
Richmond (8084)|10.1.2009 09:37
No bud se mi to zdalo nebo se mi GTR1 ovladalo lip a vic jsem "cejtil" auto, ve dvojce jsem mel pocit jako kdybych za autem tahnul 300kg zavazi. Casto se nedalo odhadnout kdy se auto zacina utrhavat (s sanci to jeste srovnat) a momentem kdy uz bylo jasny ze jdu ven. Testoval jsem prevazne v Brne s F550 / Lambo Reiter Eng. Hratelny to bylo s GT2 tridou, ale ty zas nedaj 300 km/h na rovince ;) S tim pretacenim jsem nebyl sam...

edit: Hral jsem s analogem (Thurstmaster) kterej jsem pouzival i na PS2 v GranTurismu a tam jsem nemel sebemensi problem - spis naopak, plyn a brzda byly reseny takovejma klapkama s pomerne dlouhou drahou takze v GT3/4 nebyl problem rozjet se bez hrabnuti s Nismem 350Z, Suprou apod...
...Malem bych se zapomnel zminit o vybornym Richard Burns (toho byla skoda) Rally - je sice starej, ale porad je to pro me nejlepsi rally!
cool.user (2822)|10.1.2009 10:23
[QUOTE=Richmond;204688]No bud se mi to zdalo nebo se mi GTR1 ovladalo lip a vic jsem "cejtil" auto, ve dvojce jsem mel pocit jako kdybych za autem tahnul 300kg zavazi. Casto se nedalo odhadnout kdy se auto zacina utrhavat (s sanci to jeste srovnat) a momentem kdy uz bylo jasny ze jdu ven. Testoval jsem prevazne v Brne s F550 / Lambo Reiter Eng. Hratelny to bylo s GT2 tridou, ale ty zas nedaj 300 km/h na rovince ;) S tim pretacenim jsem nebyl sam...[/QUOTE]

To ze je zavodeni libivejsi a snazsi neznamena ze je lepsi nebo realnejsi. GTR2 az na nektere aspekty je mnohem vic HC simulator nez GTR1, coz ti potvrdi i rada (ex)pilotu zavodu fia GT kteri pravidelne GTR1/2 hrali a pripadne jezdi(li) nejakou ligu.

Ono mozna zasadni omyl je v tom, ze to ze nedokazes odhadnout auto svalujes na hru, ale pokud to hrajes na def setup tak se uprimne neni cemu divit. GTR2 je (pokud se bavime o nejakych ligach) z 40% o skillu, z 50% o setupu a z 10% o HW.
Richmond (8084)|10.1.2009 11:07
No setup jsem samozrejme navstivil a ne jednou (jak hw tak nastaveni auta - krom RBR imho povinnost) ;) bohuzel se mi to "nezdalo" ani Momem... Ja netvrdim ze jsem nakej pilot f1 natoz abych tvrdil ze je GTR2 spatnej, psal jsem muj nazor, ale jestli si nekdy hral GT3/4 tak proste musis uznat ze je lepsi (krome zvuku - tam vyhrava GTR na plny care - vibrace zadniho okna v F360 pri vyssich otackach proste nema chybu) ;)
microsoft (15)|10.1.2009 16:01
Doporucuji NFS undercover
Rider101 (81)|13.1.2009 19:26
Tak uz mi dosel ProStreet a celkem slusny, ty dragy jsou kvalitni, urcite si zaslouzi 80%, Undercovery jsou podstatne drazsi( 399-1099)
Honza23 (490)|13.1.2009 19:38
Hrál jste někdo Rally Trophy ?To byl správnej simulátor,na tom jsem se něco najezdil s volantem a pedálama.
Draken (1578)|2.2.2009 09:13
hmm mě z toho nejlíp vychází Grid ale když chceš něco ze série NFS je opravdu nejlepší volba NFS most wanted.Asi takto:

carbon-naprosto nereálná grafika ...grafici asi v životě nejeli autem...příběh sca jako Americké C filmy...
honiček ubylo,tuningu ubylo...celkem sca moje hodnocení 45%

Prosteet hry bez příběhu a vůbec bez smyslu to dohrát,tuning na nule...grafika ujde ale reálnost je už úplně v troskách 35%

nový undercover ...neslanej-nemastnej ,příběh sem ještě nedohrál ale , snad horší grafika než v Most Wanted ,ovládání vozu lepší,reálnost nic moc sca 50%

Most wanted:po prosteetu druhá nej grafika,reálnost v normě série NFS,příběh jako americké B filmy,tuning skvělej,město s policajtema zábavný. sca 65%

no a grid:žádný město,policajti,tuning jen barvy vozu a toho co je pod kapotou...ale tuna zábavy a nejlepší a přitom svižná grafika (lepší než i ve většině stříleček a rpg dneška) hodnocení 90%

potom snad jen Flatout:carnage 299kč a tuna zábavy,šrotu,mrtvol,tuningu a kdoví čeho ještě, 85%
trodas (1753)|2.2.2009 13:05
Me se nejvice libi stary NFS5 - NFS Porsche Unleasched. Je fantasitcky, ja se tam daji upravovat auta a jak se upravami meni jejich vlastnosti, jak je kazde auto a jeste s ruznymi komponenty uplne jine a jak se to realne chova na silnici... I po letech nabizi krasnou grafiku a skvelou zabavu :) Pravda, male problemky na nVidia grafikach ( https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=29705 ) ale to se mi myslim podari vyresit :)





Z dalsich NFS je trosku o necem Most Wanted, ale zbytek nebrat. Obycejne arkady typu "drz plyn a ono to pojede dobre" ... Takhle se v aute nejezdi a kdyz tohle zkusis v NFS Porsche Unleasched tak skoncis v prvni zatacce :) Seslapnout plyn na podlahu neni zadne umeni, take tak obcas prozenu sve lemroauticko - ale 250 - 300km/h z sveho BMWika nedostanu, to Porsche, to je jina :p :D
Honza23 (490)|2.2.2009 13:55
Moje nejoblíbenější závodní hra,jediný opravdový simulátor od NFS,občas si ji ještě rád zahraju,hlavně na volantu s pedálama je to to pravý :)
Draken (1578)|2.2.2009 17:57
tak porsche to už je dost starý...pokud můžu jmenovat tak nejvíc mě bavil díl NFS:UNDERGROUND byl boží dvakrát sem ho dohrál...pak jedině nfs2 ale to už pamatuje děrovací stroje...