reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jak vnímáte Svět hardware?

husky14 (4214)|9.1.2009 14:41
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jak vnímáte Svět hardware?

Jak vnímáte Svět hardware?
Snažíme se Vám denně přinášet nové informace o dění v IT světě, zajímavé recenze a organizujeme pro Vás Expertiády a další aktivity, abyste se k nám rádi vraceli. Jak nás ale vnímáte Vy? Je pro Vás SHW jen jeden z mnoha, nebo se zde rádi zastavíte, pročtete novinky a recenze, či si třeba popovídáte s ostatními v diskuzním fóru? Zapojujete se aktivně do dění na SHW, nebo jen kouknete a jdete dál? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
ICE_D (2754)|9.1.2009 15:20
SHW se jiz davno zaradilo mezi kazdodenne NEKOLIKRAT navstevovane stranky a to hlavne FORUM. Je to pro me soucast bezneho dne, uz si ani svet bez SHW neumim predstavit :) Podotykam, ze NEPUSOBIM na zadnem jinem IT foru, neni potreba, pac SHW je jednicka :thumb:D
No a co se tyce kvality SHW jako takoveho, tedy clanku, tak myslim, ze ackoliv je vzdy co zlepsovat (nikdo neni dokonaly a byla by to nuda kdyby ano), tak si myslim, ze uroven je velmi vysoka, tedy co se na SHW pise, tomu verim ;)
Diky SHW jsem si vybral 2 LCD monitory, 1 sestavu PC a mnoho drobnosti, ktere prosly konzultacemi a vzdy to byl pote super nakup.

Preji SHW, aby bylo porad tak super a zakoncim to asi takto:

SHW, diky, ze tu jsi!!!
AlbiDC (81)|9.1.2009 15:20
Svět hardware vnímám jako seriózní a kultivované stránky s nezaujatým a vyváženým přístupem a pěknými recenzemi. :thumb Když ráno sednu k počítači, abych se podíval na novinky ve světě IT, tak standardně načítám vedle sebe těchto 6 záložek - ddworld, živě, pct, ehw, světhardware a cdr ... svět hardware přitom patří mezi nejoblíbenější z těchto.. nejméně oblíbený je ehw kvůli cenzuře a v podstatě otevřené válce proti ddworldu, na jejich fórum bych z toho důvodu už nešel, ale stránky si ze zvyku přečtu.
Pabler (425)|9.1.2009 15:33
davnejsie som bruzdal po niektorych slovenskych it serveroch trpiacich asymetriou informacií ... no ked to clovek cital, tak to v nom vzbudzovalo skor agresivitu lebo to bola bulvarna verzia it sprav...
-
na jeden z nich este dodnes chodim, menovat ho nebudem, no predmetom navstevy je vacsinou novy diel komixu :o
Daku titulku tam otvorím len ak ma zaujme nadpis, ktory je casto voleny nevhodne a neodraza obsah clanku ...
-
Jedneho dna som googlil googlil a vyliezol link na SHW, odvtedy je v paneli rychlych odkazov a za den sa nalogujem niekolko krat ked som za pc ...
Ako je mozne dedukovat, aj forum som objavil :D
-
Berem to tu ako zdroj cennych informacií, recenzie na urovni, testuje sa aj to co by ma nenapadlo testovat, kvalitne prehlady produktov, (co mi pripomína: vybrane LCD je super dikes za recenziu)
-
Zaverom treba popriat vela zdaru a podakovat vsetkym co to tu maju na svedomí ;)
EditorPO (2819)|9.1.2009 16:39
Na SHW som registrovany uz dlhsie, vtedy som zhanal nejake informacie a potreboval som s niecim pomoct. Ale az minuly rok som sa zacal aktivnejsie zapajat hlavne do diskusii na fore, sutaze o najlepsi wallpaper a nejaky ten upload.
Dnes si ani neviem predstavit, ze by som rano po zapnuti PC neotvoril stranky SHW ako prve. Az potom spustam Outlook :-).

Je tu dobra partia ludi, ochotnych a trpezlivych, navzajom sa doplnuju svojimi vedomostami v roznych oblastiach HW a SW - takze dalo by sa povedat, ze SHW je celkom kvalitne pracovisko HotLine.
Vyhoda mojej ucasti na fore je aj v tom, ze pri niektorych radach si clovek zopakuje veci, ktore sa niekedy naucil, ale postupom casu zabudal. Taktiez sa pri tom donuti nastudovat nove veci, aby vedel kvalifikovane a zrozumitelne poradit.

V neposlednom rade by takyto web nemohol fungovat bez cloveka, ktory s webom asi aj zaroven zije. Samozrejme tym myslim nasho "kápa" Karla Polivku. Klobuk dole pred jeho pracou. Ak je zenaty, tak manzelka musi na SHW strasne ziarlit :-).

Takze aby som to zhrnul - SHW vnimam ako potrebnu a kvalitnu sucast ceskej a slovenskej IT komunity. SHW mi priniesol nove skusenosti, vedomosti a novych kamaratov. Nielen v TMNF :-).
Zpjevy (92)|9.1.2009 17:10
SHW patří mezi stránky, které navštěvuji každý den, objevují se tady opravdu výborné články a to hlavně ty v sekci 'to nejlepší ze SHW', kde se dá najít opravdu hodně, občas se mi zdá, že tyto stránky převyšují úroveň toho, v čem se ještě jakš-takš pohybuji, ale to samozřejmě není chyba redakce, ale můj nedostatek. Stránku jsem si oblíbil, když sem si skládal svůj první počítač a zde jsem narazil na článek o stavbě počítače pro začátečníky, který mi hodně pomohl, hned vedle fóra, kde jsem dostal rady k mé plánované sestavě. Uvítal bych však o něco více článků přístupných i lidem, kteří se v tomto oboru orientují o něco méně než profesionálové (např. já). Ale i tak SHW je jedním z nejlepších serverů o této tematice, který znám
Gzur (0)|9.1.2009 17:27
SHW patrí do môjho každodenného prehľadu. Žiaľ troška sa mi zdá, že sa vyšvihli aj iné české IT servery a tu to stagnuje. Ale ako som povedal stále máte čo povedať a výpovednú hodnotu máte na kvalitnej úrovni, takže patríte do denného prehľadu niekedy aj milo prekvapíte. Celkovo FAJNÉ
xstreetfighter (453)|9.1.2009 18:19
Svět hardware bývá součástí mého dne, hlavně forum, rád si přečtu nějakou zajímavou recenzi, ovšem zdá se mi, že dřív to tady mělo větší šmrnc, dnes mi většina recenzí připadá nezajímavých. Málo se podle mě dbá na to, co může většinu lidi zajímat a to tunning a modding. Tyto rubriky, návody a recenze zde téměř úplně chybí a to by mohl být tahák pro nové uživatele. Hodně recenzí je tady na notebooky což mi nepřipadá příliš zajímavé. Dřív býval SHW špička, teď je tu na nejvyšší úrovni asi jen forum, které už je taky ale trošku v pr**li tím, že dotazující jsou strašně líní si vyhledat informace ve starších přípěvcích a řeší se tu věci pořád dokola, žádný zajímavý problémy (bohužel) - ovšem ochota "štamgastů" na foru, před tím teda klobouk dolů. Na recenze nebo počtení si radši zajdu na pct nebo ehw. Připadají mi zajímavější, zejména tématy - zaměřené spíše pro laiky a taky mi připadá že v testování sou vždy o krok napřed. Taky by SHW mohl mít "přitažlivější" design, tenhle mi přijde takový omšelý a nepřitažlivý, pro nováčka může být i nepřehledný. Vím, že kritizovat umí každý, ale snad byl můj příspěvek konkrétní a konstruktivní
Ivo Mašek (507)|9.1.2009 20:11
Rád se zastavím a pročtu recenze., neb jsou opravdu a bez nadsázky velmi zajímavé. Ale doma a tudíž velmi často jsem vedle tohoto domu - na TVFreaku:) .
Boguš (54)|9.1.2009 22:50
Nazdar všeci ...

SHW znám už od jeho počátku hluboko v 90. letech ... tehda ještě pouhým stínem Tomíkovým ... ;)

Mám-li být upřímný, tak zde rád a často chodím .... a mrzí mě že už to není co bývalo, a ještě přibyl ten maistreamový zelený proužek v logu SHW.

Nehledě na automatické filtrování obsahu příspěvků u článků a novinek, není možno vložit odkaz nebo napsat název konkurenčního serveru, kde třeba k danému tématu jsou další podrobnosti. V podstatě to chápu, ale je to totálně pod úroveň jen to sekunduje tomu težce mainstreamovému sloganu v logu SHW ... :(
V tomto ohledu je mi třeba CDR bližší ....

Chodím zde, budu zde chodit, ale už SHW nemám na prvním místě a jsou dny kdy na SHW nezajdu a ani mě to nějak netrápí, protože vím že o nic nepříjdu .... sorry, ale tak to je.

Abych jen nehanil a pominu-li reklamy, tak jsem za celou dobu načerpal docela dost a za to díky a přeji spoustu zajímavých článků ...

SHW se vyprofilovává směrem, který už pro mě není tak zajímavý, ale není to špatně ani dobře a ti co o tom rozhodli vědí proč tak rozhodli ... je to business a lidi dělaj kšeft.

Tak zdarec ...


Něco pro ice_d:
Honda Civic 6G 1.8VTi, 135kw, 0-100m 7s, max. 240km/h ..... :rolleyes:
Maximus12 (763)|9.1.2009 22:53
SHW je pro mě už denní záležitost, není dne kdy bych se sem nekoukl, nepřečetl nějaké zajímavé články nebo neprojel diskuzy. Čas od času se najde i to, že potřebuju poradit nebo pošoupnout v nějakém rozhodnutí ohledně HW a tady se mě vždy dostalo kvalitních rad a pomoci. Takže SHW je prostě fajn místo :) s fajn lidma..
Woyta (284)|9.1.2009 23:20
Jako zdravou konkurenci. :)
Obě strany (jak PCT, tak SHW) to nuti k neustalemu zlepsovani.
Vyrovnana navstevnost to potvrzuje.
Arkan (6)|10.1.2009 11:41
SHW som objavil niekedy okolo roku 2002. Za cias Eagla som ho navstevoval vzdy na prvom mieste zo vsetkych HW webov a zakazdym niekolkokrat denne. Zlata era vsak skoncila zakratko po jeho odchode. Teraz sem chodim len obcas (vacsinou kvoli starym clankom), preletim nadpisy Aktualit, z recenzii citam iba tie na LCD.
petnek (115)|10.1.2009 14:09
Nejsem tu moc dlouho, ale za tu dobu jsem si na něj zvykl a hodnotím ho velice kladně. Když jedu vlakem z práce, přečtu si na mobilu novinky pomocí RSS, doma se podívám na to, na co mobil už nestačí. Jsem tady každý den a dost informací získám práce z tohoto serveru.
czhunter (775)|10.1.2009 14:35
SHW vnímám jako nejserióznější IT web v ČR (kdysi jím býval CDR). Články zde bývají nejodbornější, nejerudovanější (hlavně ty obecné o technologiích), ale taky nejsterilenější a nejodosobněnější, jste prostě něco jako ČT2/24 na poli českého IT.
Zároveň tu ale chybí taková ta mladá agresivita a konfliktnost, co má EHW nebo PCT, ten hodně osobní a někdy až vyhrocenej přístup (známe Obra a Lukáše Fialu, že) - ač se to zdá špatně, vede to k tomu, že mají ostatní servery daleko aktivnější diskuze pod články - a taky ty hezký přemýšlivý články co pro PCT píše Michal Rybka, prostě to PCT a EHW jsou víc bulvární a zábavnější, to se pozná už podle stylu grafiky a rozložení stránek (které je tady velmi konzervativní).

... ale záleží na vás, jak to chcete vést. Jestli chcete být seriózní a přísně strohý magazín, pak se vám to daří, pokud chcete spíš lákat čtenáře, být agresivní, konfliktní a drzí (pozor, nepokládám to za špatné vlastnosti, burcuje to k aktivitě a vyjádření - dobrých i hloupých - názorů), pak se to zjevně nedaří.

Také vám tu chybí výrazné osobnosti píšící články. Autoři tu častí mají skvělé znalosti, ale málokdy slohový talent napsat to skutečně čtivě.

Rozhodně oceňuju rozptyl recenzí, protože na EHW a PCT se píšou v 70% recenze (a novinky) o grafických kartách, v 20% o CPU a MB a 10% je zbruha na ostatní. Na SHW to není taková hegemonie ATI a nVidie, takže se tolik neopakujete.

K fóru se vyjadřovat nebudu, odbornost i přístup je všude podobný, SHW vede ve vedlejších aktivitách (různé soutěže a tak).
xmarek (1676)|10.1.2009 15:11
Svět hardware vnímám poslední dobou jako drogu. Hlavně fórum. :D Nedá mi to minimalně jednou denně navštívit tyto stranky a občas přispět trochou toho spamu. :D

Jako třeba teď. ;)
Mr-Paul (45)|10.1.2009 23:37
tak SHW patri mezi prvni web o IT ktery jsem navstivil...jinak jak uz tady nade mnou nekdo psall je super ze tu nejsou recenze porad dokola o grafikach v masivnim meritku :) potom to vybuzuje zbytecny flame apod :)
takze SHW jedine kladne ;)
Mastodont (14)|11.1.2009 09:04
SHW sleduji už jen tak jednou za týden, množství článků je zde minimální a ve srovnání s EH, PCT a cdr je to bohužel velmi slabé. Škoda, bývali jste mnohem lepší.
pas!k (3765)|11.1.2009 09:59
Po ptrecteni par prispevku mi to neda a musim reagovat .. Na shw jsem se zaregistroval nekdy v roce 2006 a zacal navstevovat forum .. libilo se mi ze oproti ostatnim webum se clovek na foru nemusel probirat tunou spamu a temata byla ucelena a clovek se v nich vzdy neco dozvedel .. I kdyz navstevnost od te doby vzrostla myslim ze se stale dari drzet uroven fora.. Za vsechny nazory ktere tu tvrdi ze je shw strohe a jine nez pct .. eh cdr atd .. ja osobne tuto odlisnost vnimam jako kladnou vlastnost ktera bude rozhodne pritahovat ty kteri na webu nehledaji bulvarni debaty typu amd suck intel rulezz.. Takze jak magazinu tak foru preju do noveho roku aby si zachoval svuj odstup a nadhled a nesnazil se ridit jen cisly ktere ukazuji navstevnost a pocet komentaru pod clanky!
GUGA74 (105)|11.1.2009 11:29
Svet hardware se stal soucasti meho dne.Na strankach sem denne.Skvele rady a recenze.Jeste sem se nesetkal s odpovedi typu "prestrihni draty,ale ty spravny jinak to bouchne".Jsou tu lide,kteri vedi ocem je rec a poradi i zacatecnikum,diky.Jen tak dal!!!
randomofamber (21)|11.1.2009 12:56
SHW vnímám kladně. Jen se mi zdá jeden článek (nepočítám aktuality) denně málo. Chápu, že je třeba dodržet kvalitu, ale přeci jen jste "svět hardware" a tak zvýšit počet denních článků na dva by bylo pěkné...
jlenyi (3)|11.1.2009 15:51
SHW pravidlene navštevujem, sledujem súťaže, recenzie, nový HW - prevažne grafiky a noteboky.
Je to jeden z mála serioznych stránok (ktoré navštevujem takmer denne), dúfam že ešte dlho vydrží.
Držím palce. :D
Intri (3490)|11.1.2009 19:01
Trochu široký pojem, ale dejme tomu...

Líbí se mi kvalita článků, jejich nezaujatost a dobrá měření. Fórum si udržuje vysokou kvalitu ( i přes mé působení tady... ), komunita je správná parta lidí. Vedení je taky v pohodě, i když je fakt, že by se taky někdy mohlo trochu uvolnit a nebýt tak upjaté.:-) Ale zase je fakt, že asi nelze upřít, že kdyby se uvolňovalo v jedné věci, uvolnilo by se ve věci druhé atd. a ejhle, nový hnus a lá Živě je na světě.

Celkově? Spokojenost, jen články by mohly být častější.
grapherX (888)|11.1.2009 19:31
Nedokáži si už představit ,že bych se aspoň jednou za den nepodíval na web s HW. Většinou sleduji EHW a SHW. Ostatn weby my moc nesedí.
rotik (12)|11.1.2009 22:42
SHW byl první internetový magazín, který jsem na netu začal číst a čtu ho stále. Narozdíl od jiných magazínů u nás bych tu vyzdvihl především fórum, které mi přijde nejrozsáhlejší a nejlepší. Jinak, co se týče slohových schopností autorů, jak tu o nich někdo psal, tak mně styl psaní na SHW plně vyhovuje. Zejména články o technologiích (Nehalem, ray-traycing, Larabee...) jsou psány velice dobře a odborně. Naopak právě u konkurence, někdy narážím na problémy se slohem, občas mi tam některé věty nedávají vůbec smysl. Co si myslím, že by se mohlo zlepšit, tak možná rychlejší reakce na novinky v hardware. Tzn. některé nové komponenty se zde recenzují docela pozdě. To ale není nic zásadního. Jako stálé pozitivum vidím rubriky "Průvodce koupí cenově výhodného počítače", přehledy v dění v oblasti hardware a i ve víkendových diskuzích bývají zajímavá témata.:thumb
Deee-aN (3834)|12.1.2009 12:36
SHW jsem cca před rokem vygooglil více méně náhodou. Díky fóru a lidem na něm mám celkem slušný komp a své znalosti IT jsem z úrovně prvoka rozšířil na zhruba dvouhvězdičkovou lamu. Jen zkraje jsem musel (a nejen já) překousnout výlevy typu "použij google" atp. Takže fórum bezva až na pár detailů jako to, že pokud chceme, aby lidé četli FAQ, doporučené setavy, atp., měly by být tato Důležitá témata dostatečně zvýrazněna.
Co se magazínu týče... Nemyslím si, že "seriózní" se musí nutně rovnat "sterilní". Mám nastavené RSS na SHW a EHW a pokud se článek na nějaké téma objeví v obou magazínech, v 9 z 10 případů je na EHW dříve. A to i o den. Nechci kritizovat - o tvorbě e-magazínu vím prd - jen konstatuji.
Jinak spokojenost.:)
odb (505)|12.1.2009 18:48
U mna ma SHW plus za "strohosť"v dizajne, aj s funkčnosťou je spokojnosť (jedine v Debiane a IceWeasel je odkaz na Forum skoro cely prekrytý popisom "vyhledávaní" a je trochu problém kliknúť naň).

Aj ja veľmi oceňujem, že to tu niesú samé testy graf. kariet, procesorov, dosiek a nič iné. Hlavne EHW (ale aj PCT) je pre mňa kvôli tomu strašný web, rozsiahle recenzie GK a j CPU preskakujem, už mi lezú hore krkom.
Na štýle písania by bolo čo-to zlepšovať. Hlavne nech je to tu pestré, čo sa týka recenzií. Jedna kvalitná recenzia na deň je akurát. Tiež som rád, že tu nepôsobia redaktori ako ZO... Dnes sa konfliktnosť, drzosť, arogancia (neprimeraná) stáva módou a to sami nepáči. Tu je to tak akurát. Hlavne diskusia sa dá potom aj čítať, na ostatných weboch sa zbytočne vyostruje a každý tvrdohlavo obhajuje to svoje.
PCT získava plus za články Michla Rybku, to ich trochu pozdvihlo.

Na fórum, chodím hlavne sem, je asi najlepšie.


Z webov zaoberajúcich sa HW je SHW najlepší.

Celkovo kvalita webov ale aj časopisov upadla ale je to dané aj situaciou v HW a SW. Je to samá GK a CPU, výrobcovania nás masírujú novinkami, ktoré už niesú potrebné. Tiež trh je nasýtený a výkonnosť komponentov už o poriadny kus predbehla potreby a už sa len umelo udržuje trh na danej úrovni. V SW a hrách je to podobné. Hry su skoro nehratelné, MS a niektorý ďalší výrobcovia SW nám tlačia niečo, čo nepotrebujeme a hlavne je to slabo optimalizované, zbytočne veľké a HW náročné (a je bezpredmetné, že HW je tak lacný). Kde je krása winampu 2.8, Nero6 .... Mi to pripadá ako slepý pokrok - bezohľadný a nátlakový (asi sa tomu asi hovorí aj kapitalizmus)
To všetko sa odzrkadľuje aj na weboch zaoberajúcich sa HW a SW.

p.s. pardon za výlev v poslednom odseku :)