reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdělení disku na dva bez ztráty dat

Pvogl (6)|9.1.2009 16:11
Zdravím, potřebuji (snad) jednoduchou věc a nikde jsem na to nenarazil. Koupil jsem si NB s Win Vista, disk není rozdělený a já bych chtěl disk rozdělit na dva :-) Problém je v tom, že nechci nic přeinstalovávat, nic formátovat, prostě všechny data ponechat a víc to "neřešit". Je nějaké spolehlivé funkční řešení? Díky za odpovědi;-)
zajdax3 (138)|9.1.2009 16:31
[QUOTE=Pvogl;204457]Zdravím, potřebuji (snad) jednoduchou věc a nikde jsem na to nenarazil. Koupil jsem si NB s Win Vista, disk není rozdělený a já bych chtěl disk rozdělit na dva :-) Problém je v tom, že nechci nic přeinstalovávat, nic formátovat, prostě všechny data ponechat a víc to "neřešit". Je nějaké spolehlivé funkční řešení? Díky za odpovědi;-)[/QUOTE]

klikni na tento pocitac pravym tlacitkem mysi, dej spravovat. v levym sloupci vyber sprava disku a po chvili ti naskoci diskovy oddil, na nej kliknes take pravym tlacitkem a zde si zmensit a zadas velikost o kterou chces zmensit, vytvori prazdne misto na ktere kliknes a z nej vytvoris novy oddil.
Pvogl (6)|9.1.2009 18:39
O tomhle vím, nicméně mě to dovolí disk zmenšit jen o pár desítek MB =( Přitom volno je cca 100GB..
zajdax3 (138)|9.1.2009 23:02
[QUOTE=Pvogl;204522]O tomhle vím, nicméně mě to dovolí disk zmenšit jen o pár desítek MB =( Přitom volno je cca 100GB..[/QUOTE]

pak bych zkusil defragmentaci a potom zmineny postop, pokud by to nepomohlo existuji programy na zmenu oddilu, napr partition magic popripade, dalsi programy jsou zde
speedsnail (4876)|10.1.2009 14:45
Já jsem používal na img disků a práci s oddíly program Paragon..(je v linku výše ke stažení) a byl jsem spokojen. Rozdělení disku bez ztráty dat by měl zváldnout levou zadní (přečíst návod a manuál ale rozhodně doporučuju předem)