reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: avast-nejde internet

Neregistrovaný (0)|9.1.2009 21:56
Jméno tazatele: kordos

Znění dotazu:
nefungují aktualizace antiviru,při nainstalovaní avastu nefunguje internet.Přeinstaloval jsem windows,stejný problém.Neaktualizuji se antiviry/AVG,AVAST,NOD 32

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
windows xp,
didaktik (132)|9.1.2009 22:55
Co ping do internetu (seznam, centrum atd.)?
Pokud neprojde, co treba ping na 90.183.38.23?
Pokud tento projde, je problem s DNS (nastaveny DNS server, predavani na routeru apod).
Pokud neprojde ani ten, co treba tracert na danou IP nebo DNS nazev, kde se zastavi?
michal.kolesa (357)|10.1.2009 02:35
Já bych tento dotaz spíše směroval na diskuzní fórum Avastu http://forum.asw.cz/index.php

Možná pomůže: http://forum.asw.cz/index.php?topic=4323.0
ICEBOSS (3435)|15.1.2009 11:58
ahoj,
mas ho placeny? jestli ne, doporucuju prejit na Aviru. Rychlejsi, nezatezuje tak system a mene planych poplachu.
EditorPO (2819)|15.1.2009 12:37
Ono to asi nebude problem Avast-u. Ja ho doma pouzivam na vsetkych PC, ziaden problem.
Nedavno som riesil podobny problem a bolo to zavirenym PC. Niektore virusy dokazu zablokovat cinnost antiviru, pripadne aj komunikaciu s internetom.
Doporucoval by som nabootovat do nudzoveho rezimu, preskenovat PC antivirom. Nainstalovat Spybot Search&Destroy a taktiez preskenovat PC. Nakoniec resetnut winsock.
rousini (17)|15.1.2009 14:27
Předpokládám, že nemáš současně zapnutou rezidentní ochranu u všech AV...
Čárls (179)|16.1.2009 04:12
Stahni a ulož na na plochu ComboFix
Po spuštění combofixu odsouhlasit licenční podmínky na nic neklikat
a nechat doběhnout sken až do konce tj s restartem

Před spuštěním VYPNEŠ u Antivirů a atispyware rezidentní štíty !!!!!!!!!!!!!
Cev (101)|30.8.2014 00:18
Zdravím. Před cca 2 měsíci mi přestal ze dne na den fungovat v avast!u štít souborového systému, předtím fungoval mnoho let O.K. Jinak vše funguje, internet, jdou psát všechna písmena včetně ď, ť, ň, ó. Mám WXP Professional SP3.
Zkoušel jsem pomoci rad pracovníků avast!u odinstalovat pomocí jejich odinstalačního nástroje avast!, pročistit registry, cookies a nainstalovat znova. Po instalaci a pokusu o spuštění avast!u se objeví tato hláška (viz. 1.screen). Dám "Storno" a avast! se ukončí. Po restartu se spustí, ale opět bez štítu souborového systému. Dva měsíce to řešíme s několika lidmi výrobce, v 1. balíčku (logu) prý nebylo nic nestandartního. Další pracovník mi doporučil nainstalovat novou beta verzi, ta po restartu vyhodí hlášku (viz. druhý screen) a pro změnu nejde tvrdě spustit vůbec (ta starší šla aspoň bez toho souborového štítu). V systému běží pouze proces AvastSvc.exe. Oni mi bez nejsou bez reinstalace systému schopni poradit, podle nich se to prý může stát. :mad: Poradí mi někdo prosím zde? Díky. :)
[ATTACH=CONFIG]30115[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30116[/ATTACH]
avast chyba 1.png avast chyba 3.png
bastlir (328)|30.8.2014 23:14
[QUOTE=EditorPO;206961]Ono to asi nebude problem Avast-u. Ja ho doma pouzivam na vsetkych PC, ziaden problem.
...........[/QUOTE]

Tak to jsi šťastlivec, protože já zase neznám nikoho, kdo by s ním problémy neměl. Navíc to je lepidlo, kterého se jentak v systému nezbavíš.
No a co je to za antivirák, když mu měl vir zastavit jeho činnost? :D

Pravidlo č.1 - v systému musí na pozadí běžet POUZE JEDEN ANTIVIRÁK!

Časopisy CHIP a Computer mívají ve svých číslech vložená DVD s různým softem, ale hlavně když je při startu PC přes F12 z toho DVD nabootováno, spustí se mimo systém antivirák, který sám není ničím napaden, ale hlavně korektně systém prověří a případně vyléčí.
Cev (101)|30.8.2014 23:43
[QUOTE]No a co je to za antivirák, když mu měl vir zastavit jeho činnost?[/QUOTE]

To jsem ze začátku problému sdělil borcovi z avast!u s tím, že si snad ze mě dělá srandu.
62kokos (156)|31.8.2014 06:44
Cev ty registry jsi čistil jak, nějakým programem nebo ručně. Tato věc s Avastem ,ale i s dalšími programy (avg, nero atd..) se může stát při aktualizaci vlastního programu a nekoretním zápisem do registrů. Musíš ručně odstranit jakoukoliv informaci o avastu z pc a registrů.
bastlir (328)|31.8.2014 13:09
Z registrů můžeš přes F3 vyzobat jen zřejmé odkazy na konkrétní soft, ale osobně neznám borce, který by uměl celé registry ručně vyčistit od všech nepravostí.
Cev (101)|2.9.2014 20:36
Na čištění registrů jsem použil TuneUp Utilities 2009 (používám ho bez problémů už několik let) a CCleaner free. Ručně jsem smazal prázdné složky avast!u z Program Files a Data aplikací. :)
Na otázku, proč v systámu běží AvastSvc.exe, když avast! nejde spustit, mi odpověděl pracovník avast!u toto:
Pokud je v systemu aktivni avastSvc.exe, tak to znamena, ze je stale aktivni servisa avastu. Na druhou stranu, pokud byl system nejak poskozen nejakym skodlivym softwarem, tak je i mozne, ze je to nejaka uplne jina aplikace. :mad:
bastlir (328)|4.9.2014 11:14
No proto tvrdím, že Avast je lepidlo, kterého se jentak nezbavíš. Abys ho vymazal, zřejmě se ti ho nepodaří ve Správci úloh vypnout. Nejdřív ho ale najdi, kde je uložený. Pak při startu PC (přes F8) skoč do Nouzového režimu a pak ten soubor vymaž. Já pro tento účel mám připravenou flashku s nainstalovaným Linuxem a z té PC nabootuju a nevymazatelný soubor vymažu.
j.albi (476)|5.9.2014 12:27
Avast je opravdu poněkud nepříjemný antivir. Odinstalační nástroj od Avastu.
r34ktor (7477)|5.9.2014 13:35
Jiné problémy s PC nejsou (náhodné BSDO, pády jiných aplikací)? Klidně totiž může jít o HW problém.