reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon 3870 teploty

orgi (65)|9.1.2009 23:42
Nazdar mam MSI RX3870-T2D512E-OC (HD 3870) teploty idle sa pohybuju okolo 72 stupnov je na nom original chladic ale neviem ci je to normalne aj ked je od vyroby taktnuty (800/2250) inac v skrini mam dva ventilatory vpredu a jeden vzadu no a na procaku mam thermaltake maxorb a ten fuci aj na druhu stranu karty....takze fakt neviem ci by som ju nemal reklamovat .... no ide o to ze v narocnejsich hrach Crysis,Fallout3...... sa mi stane ze po dlhsom hrani mi zcerna obrazovka.....pc fachci dalej vidim aj diskovu aktivitu....ale uz mi ostava len reset....skuste mi poradit ale dik za tipy kup si lepsi chladic karta je v zaruke a podla mna by mala fachat v pohode ved je na to stavana ....ci sa mylim?
Deee-aN (3834)|9.1.2009 23:57
Fachat by to mělo, to určitě. Ten MaxOrb fouká na kartu? IMHO potom ale na ní fouká teplý vzduch... V tom ale asi jádro pudla nebude. Stáhni HW Monitor, ten ukazuje min/max teploty a zjisti, na kolik vylezou teploty v burnu. Ono už těch 72°C v idle mi nepříjde nic moc. Ukazuje to někde otáčky toho fanu?
robky (3195)|10.1.2009 00:04
No to sú dosť vysoké teploty, nie je pochýb, že to v záťaži padá.
Čo ventilátor - nemáš ho náhodou zregulovaný? Pri takých vysokých teplotách(hlavne v záťaži) už predsa musí byť ten chladič poriadne počuť - je to tak?
Môžeš mať v skrinke aj 10 fanov, ak tam nemáš upratané(hlavne káble).

Môžno by stálo za pokus skontrolovať nanesenie pasty - prípadná výmena.

Ja viem, že to nechceš počuť, ale S1 by ti veľmi pomohla (moje teploty: idle 29°C, burn 45°C)
orgi (65)|10.1.2009 00:13
No ten chladic pocut uz z chodby bytu cez dvoje dvere ....ked si idem zapalit a mam tam nieco rozohrane viem ze komp je zapnuty ...ten maxorb sice posiela teply vzduch ale max teplota(chladica...blbol som s teplomerom v celej skrini) je okolo 45 stupnov takze to by stale malo viac pomoct ako vadit nie? a ta teplota v loade je 100+ ....slusne ze? nakoniec to bude este fajn ak nam rusi ten plyn neposlu.....a cital som nejake recenzie na nete a teploty v load 76max...
orgi (65)|10.1.2009 00:26
Na doplnenie skusil som te hwmonitor a pustil som raz furmark 120 pos.... celziov!!! a to som nechal skrinu otvorenu....
robky (3195)|10.1.2009 00:30
Tá karta je nová? Tie teploty boli najprv v poriadku alebo sa to takto správa od nova.
IMHO si myslím, že problém bude v paste alebo uvoľnení chladiča. Vyskúšaj jemne dotiahnuť skrutky - sú na zadnej strane karty, na backplate.
Mám kartu, ktorá bola tiež osadená týmto chladičom, ale pri "vysavačových" otáčkach nikdy nepustil teplotu cez 90°C( a to ešte nešiel na 100%)
Deee-aN (3834)|10.1.2009 00:30
On je rozdíl chladit 25 stupněma a 45 stupněma, ale ten hlavní problém bude jinde. Nesundával jsi ten chladič? Nebouchl jsi s ním? Může být "utržený" od karty. Tam stačí trošičku a už to nechladí. Asi bych zkusil tu výměnu pasty, jak psal Robky.
Teď koukám na těch 120°C. Vyměň pastu. Nebo reklamuj.
SamecP (1751)|10.1.2009 00:31
Pokud je karta v záruce,tak bych se dlouho nerozmýšlel a poslal jí reklamovat.Tyhle teploty normální nejsou.
orgi (65)|10.1.2009 00:34
No neviem ako to bolo skor kartu mam od aprila ale nemal som cas na hranie....ten prisiel cez sviatky...ale dik za tip zajtra skusim vymenit tu pastu a dam vediet........
SamecP (1751)|10.1.2009 00:37
Nevim jak to je u téhle karty s pečetí,ale nehrabal bych se v tom.Ta výměna pasty sice asi pomůže,ale pokud je karta v záruce proč toho nevyužít?Pokud tam ta pečeť je a poškodli by jsi tak ti pak záruku už neuznají.
orgi (65)|10.1.2009 00:49
No asi ju fakt vyreklamujem......
r-a-k (222)|12.1.2009 09:46
[quote=orgi;204628]Nazdar mam MSI RX3870-T2D512E-OC (HD 3870) teploty idle sa pohybuju okolo 72 stupnov je na nom original chladic ale neviem ci je to normalne aj ked je od vyroby taktnuty (800/2250) inac v skrini mam dva ventilatory vpredu a jeden vzadu no a na procaku mam thermaltake maxorb a ten fuci aj na druhu stranu karty....takze fakt neviem ci by som ju nemal reklamovat .... no ide o to ze v narocnejsich hrach Crysis,Fallout3...... sa mi stane ze po dlhsom hrani mi zcerna obrazovka.....pc fachci dalej vidim aj diskovu aktivitu....ale uz mi ostava len reset....skuste mi poradit ale dik za tipy kup si lepsi chladic karta je v zaruke a podla mna by mala fachat v pohode ved je na to stavana ....ci sa mylim?[/quote]

Mam MSI RX3870X2-T2D1G-OC 1GB, PCI-E dvě a teploty mi lezou u obou v rozmezí 70-75C.I když je dvoučipová(více se zahřívá) tak ty teploty jsou taky vysoký.Možná špatně řešený chlazení od výrobce MSI,nevim.

Otázka:38** nelze regulovat otáčky fanu v CCC jako u 48**,je nějaký program který umožnuje regulaci otáček popřípadně monitoring abych věděl na kolik točí v určitý teplotě?
orgi (65)|12.1.2009 16:04
ATI tray tools....
orgi (65)|12.1.2009 16:06
[QUOTE=r-a-k;205674]Mam MSI RX3870X2-T2D1G-OC 1GB, PCI-E dvě a teploty mi lezou u obou v rozmezí 70-75C.I když je dvoučipová(více se zahřívá) tak ty teploty jsou taky vysoký.Možná špatně řešený chlazení od výrobce MSI,nevim.

Otázka:38** nelze regulovat otáčky fanu v CCC jako u 48**,je nějaký program který umožnuje regulaci otáček popřípadně monitoring abych věděl na kolik točí v určitý teplotě?[/QUOTE]

A to su teploty idle alebo load?
r-a-k (222)|12.1.2009 16:23
[quote=orgi;205809]A to su teploty idle alebo load?[/quote]
V loadu 70-75C a v idle 50-55C(Abych to upřesnil tak ukazuje vždy dvě teploty na kartě,jelikož je dvoučipová) a tam jsou o něco nižší teploty,cca 10C nižší než u vyšší hodnoty.

[quote=orgi;205807]ATI tray tools....[/quote]
Díky vyzkouším
Deee-aN (3834)|12.1.2009 16:31
[quote=r-a-k;205826]V loadu 70-75C a v idle 50-55C
[/quote]
To je IMHO na originální chladič dobré.
r-a-k (222)|12.1.2009 16:52
[quote=Deee-aN;205834]To je IMHO na originální chladič dobré.[/quote]

Taky jim fofrem dodávám čerstvý vzdoušek:)Ale co jsem si je tak prohlížel tak origo chladiče třeba od MSI to nemají moc dobře vyřešené jelikož ten větráček je jen jeden který nasává vzduch a pak ho žene přes celou kartu ven ze skříně tím pádem ten druhý čip je ofukován teplým vzduchem z prvního čipu.To gainward to má řešený dvouma větráčkama,tam by ty teploty mohli být ještě přijatelnější.Ale neřešim,teploty nejsou tak odstrašující abych to řešil:)
cool.user (2822)|12.1.2009 17:31
[QUOTE=r-a-k;205843]Taky jim fofrem dodávám čerstvý vzdoušek:)Ale co jsem si je tak prohlížel tak origo chladiče třeba od MSI to nemají moc dobře vyřešené jelikož ten větráček je jen jeden který nasává vzduch a pak ho žene přes celou kartu ven ze skříně tím pádem ten druhý čip je ofukován teplým vzduchem z prvního čipu.To gainward to má řešený dvouma větráčkama,tam by ty teploty mohli být ještě přijatelnější.Ale neřešim,teploty nejsou tak odstrašující abych to řešil:)[/QUOTE]

1) Tohle neni reseni MSI ale referencni chladic dodvany ATI.
2) To ze to ma gainward reseny lip? No nevim, sice samotne teploty GPU mas nizsi, ale zase ti nevyfukuje horky vzduch ven, takze pote zvysuje teplotu vnitrnich komponentu.
3) Ten system referencniho chladice na X2 je pomerne inteligentni. Blok pasivu pro prvni GPU (blize vetraku) je totiz z hliniku, druhy z medi (Teda aspon u vetsiny vyrobcu/revizi). Diky tomu lze na obou gpu udrzet pribilizne stejnou teplotu.
orgi (65)|12.1.2009 22:14
Tak tie teploty mas o.k. povedal by som ze vynikajuce vzhladom na dva cipy na karte taketo som videl v testoch aj u single cipov...