reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

čtečka karet a disketovka

HeLiX535 (33)|10.1.2009 01:07
Dobrý den.
Mám jeden problém. Když jsem chtěl nainstalovat Windows Vista Ultimate 32bit, tak mi to nenašlo žádný HDD. Kamarád mi řekl, ať vypojím čtečku karet, protože tam dělá neplechu. Tk jsem ho poslechl a ono fakt...Pevný disk to našlo. Tak jsem nainstaloval ty Visty, ale teď ta čtečka není funkční. Mám disketovku a čtečku karet v jednom, ale funguje mi pouze disketovka. Zkoušel jsem tam dávat diskety a jelo to v pohodě. Jenže karty to naprosto ignoruje.
Nemohl by mi s tím někdo poradit?
Díky ;)
Richmond (8084)|10.1.2009 04:29
A co takhle napsat co mas za ctecku a zakladni desku? Ja mam Teac a jedinej problem byl na intelu s AMI biosem - priradil ctecku pred hdd takze OS byl na E: a vsiml jsem si toho celkem pozde.
kevin00 (10238)|10.1.2009 05:48
Název motherboardu a název čtečky by nebylo na škodu říci
HeLiX535 (33)|10.1.2009 09:10
Asus P5L 1394 a čtečka je Teac FD-CR7
Dojigiri (1629)|10.1.2009 09:28
Snad přesně tuhle kombinaci (deska a čtečka) jsem jednou stavěl a šlo to úplně bez problému (s XP Pro - a mám dojem, že jsem ani nemusel instalovat žádnej ovladač, ale už je to delší doba tak už přesně nevím).

Máš tu čtečku správně zapojenou na USB konektor do desky? Když otevřeš správce zařízení, máš jí tam jako neznámý zařízení (žlutej otazník - teda vlastně nevim jak ve Vistě), jako vadný zařízení (v XP červenej vykřičník) nebo tam neni vůbec?

Když otevřeš "Tento počítač" vidíš tam čtečku jako diskový jednotky (měla by si udělat několik "diskových jednotek") anebo jsou tam jenom pevný disky, CD a disketa?
kevin00 (10238)|10.1.2009 09:37
Zapojení je naprosto jednoduchou věcí. Disketovou mechaniku zapojíš normálně FDD kablíkem. Čtečku paměťových karet zapojíš pomocí USB kablíku zasunutím do USB portu.

Info o výrobku
01 FDD.jpg 02 7 in 1.jpg
Richmond (8084)|10.1.2009 09:57
No tak mas presne to samy co ja a jeste asi 10 lidi a problem byl fakt akorat s tim intelem (Asus P5K, Commando) resp. staci vypnout usbcka v biosu nebo ji zapojit az po instalaci a nebo poradne koukat :D
Na Asus M2N-E, M2N-SLI, M2N-SLI-Deluxe, M2N32-SLI Deluxe, M3A-79 a M3N-HT Deluxe jsem nezaznamenal sebemensi problem, jak XPx64 tak Vistach (x86 & x64) a ani Win7 na tom neni jinak. Normalne se hlasi jako 2 vymmeny disky (CF a SD) tak budes mit asi neco spatne v biosu, ve win nebo to mas spatne zapojeny. Ctecka funguje i bez zapojenyho napajeni FDD akorat min sviti ledka ale na funkci to nema vliv.
edit: jeste doplnim ze jsem nemel problem ani s vetsima SDkartama a 4GB Microdrivem... Mam prvni revizi.
Zkus v ni nechat kartu a pak zapnout pc > vlez do biosu > mrkni na boot > hard disk drives (nebo removable - ted si nejsem jistej) a tam bys mel uz videt kartu... muzes jeste zkusit treba ulozit OC profil...
HeLiX535 (33)|10.1.2009 17:15
[QUOTE=Dojigiri;204686]Snad přesně tuhle kombinaci (deska a čtečka) jsem jednou stavěl a šlo to úplně bez problému (s XP Pro - a mám dojem, že jsem ani nemusel instalovat žádnej ovladač, ale už je to delší doba tak už přesně nevím).

Máš tu čtečku správně zapojenou na USB konektor do desky? Když otevřeš správce zařízení, máš jí tam jako neznámý zařízení (žlutej otazník - teda vlastně nevim jak ve Vistě), jako vadný zařízení (v XP červenej vykřičník) nebo tam neni vůbec?

Když otevřeš "Tento počítač" vidíš tam čtečku jako diskový jednotky (měla by si udělat několik "diskových jednotek") anebo jsou tam jenom pevný disky, CD a disketa?[/QUOTE]

v My computer tam vidím jenom disketovku, místní disk a cd-rom. Ve správci zařízení jsou s HWvýkřičníkem ve skupině: "Další zařízení": Multimediální adaptér, multimediální video adaptér a video adaptér a v "Řadiče paměťových zařízení": Řadič adaptec AIC-7870 rozhraní SCSI ke sběrnici PCI (emulovaný)
Richmond (8084)|10.1.2009 17:36

kevin00 (10238)|10.1.2009 17:37
[QUOTE=HeLiX535;204918]v My computer tam vidím jenom disketovku, místní disk a cd-rom. Ve správci zařízení jsou s HWvýkřičníkem ve skupině: "Další zařízení": Multimediální adaptér, multimediální video adaptér a video adaptér a v "Řadiče paměťových zařízení": Řadič adaptec AIC-7870 rozhraní SCSI ke sběrnici PCI (emulovaný)[/QUOTE]

Udělej screen a dej ho sem. Odeber ze Správce zařízení Řadič adaptec AIC - 7870 a restartuj počítač. Jinak Ti asi zřejmě chybí ovladače k nějakýmu multimediálnímu hardware (např.: TV karta).
HeLiX535 (33)|10.1.2009 18:30
[QUOTE=kevin00;204930]Udělej screen a dej ho sem. Odeber ze Správce zařízení Řadič adaptec AIC - 7870 a restartuj počítač. Jinak Ti asi zřejmě chybí ovladače k nějakýmu multimediálnímu hardware (např.: TV karta).[/QUOTE]

jj, tu nemám nainstalovanou, páč nemám nataženou anténu...jinak dik...to by mě nenapadlo...tady je ten screen:
Správce za?ízení.jpg
kevin00 (10238)|10.1.2009 18:47
Zkusil jsi odebrat řadič ? Měl jsem jednou problém, že mi XP nenašlo USB na front panelu. Fungovali až po reinstalu systému, ale to bylo za dob, kdy Athlon Xp bylo "in". Poslední dobou jsem se s tím opravdu nesetkal. Zkusil bych pak tedy celou mechaniku odpojit, odebrat ze Správce zařízení a pokusit se ji připojit znovu.
HeLiX535 (33)|10.1.2009 18:52
[QUOTE=kevin00;204987]Zkusil jsi odebrat řadič ? Měl jsem jednou problém, že mi XP nenašlo USB na front panelu. Fungovali až po reinstalu systému, ale to bylo za dob, kdy Athlon Xp bylo "in". Poslední dobou jsem se s tím opravdu nesetkal. Zkusil bych pak tedy celou mechaniku odpojit, odebrat ze Správce zařízení a pokusit se ji připojit znovu.[/QUOTE]

odebral jsem, restartoval...jenže čtečka mi nefunguje a navíc mi to našlo nějakou novou disketovku :(
Richmond (8084)|10.1.2009 18:56
...udelej jeste jeden screen a zastrtni Zobrazit > skryta zarizeni, nekdy se ty mrchy schovavaj :thumb
Mozna by bylo rychlejsi odpojit (fyzicky) tu ctecku, vyresit ovladace a pak ji pripojit - mela by nabehnout sama. A disketovku ti to chytlo protoze ji mas v biosu povolenou
microsoft (15)|10.1.2009 20:31
V biose jestli neni povolena tak ji to nenajde cihni se taky tam
kevin00 (10238)|10.1.2009 21:07
[QUOTE=microsoft;205063]V biose jestli neni povolena tak ji to nenajde cihni se taky tam[/QUOTE]

Co chceš povolovat v BIOSe ? Ta čtečka paměťových karet se připojuje přes USB. Zandá konektor do USB řadiče na motherboardu a mělo by to fungovat
EditorPO (2819)|10.1.2009 21:20
K tej citacke muselo byt nejake instalacne CD, taktiez by bolo vhodne nainstalovat ovladace k chipsetu MB.
robky (3195)|10.1.2009 22:00
Otázka : ak pripojíš do portu USB nejaké zariadenie - čo sa deje?
Ešte by som porovnal zapojenie konektora (podľa obrázku od Kevina00) a konektora na základnej doske.

A ešte ma napadlo - je tá čítačka vôbec funkčná. Keď ti niekto pri inštalácii poradil ju odpojiť, lebo robí bordel - tak môže byť problém v nej.

Ad. ovládač : tiež mám čítačku kariet(bez FDD) a XP potreboval CD s driverom, Vista však nie. To ale nemusí byť pravidlo. Otázne je, aký ovládač, keď na stránke výrobcu udávajú podporu pre w2000 a wXP.
HeLiX535 (33)|10.1.2009 23:52
[QUOTE=Richmond;204996]...udelej jeste jeden screen a zastrtni Zobrazit > skryta zarizeni, nekdy se ty mrchy schovavaj :thumb
Mozna by bylo rychlejsi odpojit (fyzicky) tu ctecku, vyresit ovladace a pak ji pripojit - mela by nabehnout sama. A disketovku ti to chytlo protoze ji mas v biosu povolenou[/QUOTE]

vzdávám to...ve skrytých to nic víc neukázalo. tk hold budu víc používat USB :-D
Richmond (8084)|11.1.2009 06:37
...ja to taky vzdavam :angry