reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Znacne rychle odchazejici baterie

Gouranga (699)|10.1.2009 22:05
jedna se o notebook asus A6T, neco malo pres dva roky stary (nakup zari 06). zhruba pred mesicem baterie vydrzela cca 25 minut, nyni to po odpojeni zdroje ukazuje minut jedenact. vsechno je to v klidu, zadna zatez. kalibrace v biosu je pomerne neproveditelna - po trech minutach se notebook vypne aniz by si stihnul rict o nabijeni. zhruba prvni rok byl napajen zpravidla adapterem, takze se mi nezda, ze by za dva roky zadnyho extremniho pouzivani baterie byla schopna takhle odejit. proto bych se chtel zeptat, jestli je mozny, ze by notebook nak samovolne silene zral, nebo je mozny, ze s tou baterkou neco opravdu je, nebo to je vazne jen opotrebovani. asi by stalo za zminku, ze baterka nekolikrat spadla na zem (vetsinou koberec) - pojistky ji vubec nedrzej (pokud to teda muze neco ovlivnit)
diky za vsechny mozny rady. jeste bych chtel dodat, ze notebook neni muj a nemam ho okamzite k dispozici, takze naky hokusy pokusy muzou nakou dobu trvat.
Jiziii (796)|10.1.2009 22:13
to je uplně normální jev u levnejch baterek nech si ji repasovat nebo si kup novou
normální životnost tak ty 2 roky záleží jak se nabíjí jestli od nuly do sta procent nebo z pulky kapacity
taky záleží na dechnologii a na teplotě
Black tgfh (143)|10.1.2009 22:16
Podívej se do Everestu do záložky Počítač - Řízení spotřeby, jak to vypadá s kapacitou baterky, kolik % má opotřebení. Můžeš se podívat do Task Manageru (ctrl+shift+esc) jestli ti nějaký program necucá neustále výkon a tím necucá baterku.

Imho to bude ale tou baterkou.
Jiziii (796)|10.1.2009 22:30
teď mě eště napadlo mužeš zkusit Live CD Ubuntu a nahoře v liště pod ikonou baterka se mužeš podívat jak na tom je
nevim jak je to ve win ale já sem do win žádnou aplikace nenašel ani moc nehledal :D
mstejska (2912)|10.1.2009 22:35
Docela spatne. Muj Acer TM4402 (koupeno v listopadu 2005) ted vydrzi na baterii asi hodinu a pul, novy vydrzel tak 3 hodiny. To co pises ty se mi zda fakt malo. Muzes se podivat na stav baterie pomoci RightMark CPU Clock. Ten ma i monitorovani baterie a docela podrobne.
Gouranga (699)|10.1.2009 23:19
[QUOTE=Black tgfh;205111]Podívej se do Everestu do záložky Počítač - Řízení spotřeby, jak to vypadá s kapacitou baterky, kolik % má opotřebení. Můžeš se podívat do Task Manageru (ctrl+shift+esc) jestli ti nějaký program necucá neustále výkon a tím necucá baterku.
Imho to bude ale tou baterkou.[/QUOTE]
tak, asi je to jasny :)
xmarek (1676)|10.1.2009 23:51
To co popisujete mi připomíná notebook co jsem v minulosti měl. Prostě na baterii odešel jeden článek a nedalo se s tím dělat vůbec nic. Nakonec jsem se dostal do stavu, že baterie se tvářila jako nabitá a po odpojení notebooku ze sítě notebook vypnul.
Bohužel na baterii lze uplatnit pouze půl roční záruku (asi vědí proč. :() a nezbývá než baterii repasovat nebo koupit novou.