reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ExpressGate - zjev se!

HoleMaker (22)|10.1.2009 23:45
Dobrý den,
jsem zvědavý, jestli jsem alespoň rámcově trefil sekci :-) nejsem si jistý, jestli tato ořezaná verze Linuxu, která se instaluje pod Windowsama, patří tam či onam.

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s instalací tohoto OS. Po jednoduché instalaci přes Visty a po restartu PC, mi stále při spuštění skáče hláška "Express Gate is not installed ..." Nepodařilo se to někomu s podobným problémem zprovoznit? V BIOSu mám volbu zaplou, interval nastaven na 10s a resetování na NO. Děkuji.

(Základní desku mám Asus P5Q PRO - tedy se musí EG instalovat na disk)
HoleMaker (22)|11.1.2009 13:15
To jsem samozřejmě zkoušel dřív, než jsem sem cokoliv napsal :-)
Scream CZE (125)|11.1.2009 14:00
ExpressGate se musí naistalovat ve windows jako jakýkoli jiná driver.
mstejska (2912)|11.1.2009 14:07
???
Asus ExpressGate je prece na flashce na desce.
HoleMaker (22)|11.1.2009 14:20
Ano ano, tak to dělám. Instaluji to přes windows, jako jakýkoliv jiný software. Prošel jsem všechny manuály, které jsem našel. Jenže ty Asusácký jsou nic moc, jediný co tam radí je, že když se objeví to co mě, tak mam začít bodem jedna, což nvm nvm moc nepomůže. Zkoušel jsem instalovat na všechny jak na C: tak na D: a nešlo to

Edit: Pokud se nepletu tak na vyžších řadách té desky co mám já (P5Q deluxe a výše) to je přímo na desce, na té mé ne.
EditorPO (2819)|11.1.2009 14:21
[quote=HoleMaker;205289]To jsem samozřejmě zkoušel dřív, než jsem sem cokoliv napsal :-)[/quote]
A cital si ten clanok poriadne, chapes princip?

mstejska ti k tomu tiez povedal podstatnu vec

V com ti to robi problem spojazdnit?

Edit: si ma predbehol :-)
HoleMaker (22)|11.1.2009 14:39
Jo myslim ze chapu, jednoduše zapnu normální OS, nainstaluju jako jakýkoliv jiný program, po instalaci restartuji a voila objeví se mi úvodní obrazovka. Jenže já nainstaluji, restartuji, a hlásí mi to pořád stejnou hlášku že EG není nainstalován nebo je nainstalován špatně. BIOS jsem překontroloval a EG funkci mam zaplou.

P.S. : EG se instaluje normálně na disk, nemusí se instalovat na flashku, že?
EditorPO (2819)|11.1.2009 14:41
Z coho si to instaloval?
Aky mas OS?

Cital si manual, clanok 4.3.11 ?
HoleMaker (22)|11.1.2009 15:04
instaloval jsem to z originálního DVD dodávaného s mateřskou deskou
jj četl, ale všechny požadavky splňuji. Disk mám v IDE a zapojený přes internal SATA.
OS už jsem psal, mam Visty SP 1 (čistě přeinstalovaný, od včera jako nový)

Teď jsem zkoušel, jestli se to netluče s OS, který mám na C:, netluče, pořád to nejde i když jsem to nainstaloval na druhý disk.
EditorPO (2819)|11.1.2009 15:34
Hm, tak potom neviem, nemam s tym skusenost.
HoleMaker (22)|11.1.2009 15:46
Tak už je to vpořádku, nakonec se mi to podařilo zprovoznit. Přehodil jsem disky na jiný konektor, změnil označení, pohrál si s biosem a už funguje. Diky za pomoc
mstejska (2912)|11.1.2009 15:57
To se mi zda velmi divne. Pokud jsi to teda zprovoznil, muzes napsat jak? Pokud jsem dobre chapal princip ExpresGate, tak mas prece orezanou verzi linuxu na flashce na desce a nic neinstalujes, stejne jako bios. Pokud je to ale jinak, muzes napsat jak?
HoleMaker (22)|11.1.2009 16:36
No myslim, že už jsem to psal ne?

Takže instalace ExpressGate je následující:

Pro mateřské desky P5Q a P5Q PRO od Asusu se EG musí instalovat, protože ty nemají flashku integrovanou na desce. Tzn jednoduše nainstalovat přes standartní OS a restartovat( +- úpravy BIOSu)

Pro mateřské desky vyšší generace (deluxe a výš)- ty mají EG nainstalovaný přímo na té flešce a nemusí se instalovat, pouze zapnout v biosu (záložka tools tuším)

Jinak update :

vyšší verze (deluxe a výš) se updateují pomocí Express gate Updater. U starších verzí se jednoduše stáhne nová verze.

Jinak podmínky pro instalaci: Disk musí být v IDE, RAID nefunguje. A disk musí být připojený přes sata - to byl můj problém, disk jsem měl pravděpodobně zapojen do speša raid SATAckyho konektoru na desce, prvně jsem si toho nevšim.

To je snad vše :-D jinak na té stránce v druhém postu je zbytek -nastavení BIOSu a podobně
vpe (24)|13.1.2009 02:31
tak to je k ...

v biosu mam nastavene RAID (ne EIDE, ne AHCI), kvuli moznosti kdykoliv z Windows sestavit RAID pole.