reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem ze SAS diskem

Roman777 (2)|11.1.2009 08:23
Dobry den,

mam nasledujici konfiguraci:

ASUS P6T DELUXE/OC PALM (skt1366, i7, X58, 6x DDR3, 7xSATA2, 2xSAS, RAID, audio 8k, 2GLAN, FW, ATX)
Intel Core i7-920 BOX (4-jádra, 2.66 GHz, skt1366, 1333 MHz FSB, 8MB cache)
2Ks CORSAIR TWINX DHX KIT 4GB (2x 2GB) DDR3 1333 MHz CL9
HDD 147GB Hitachi Ultrastar 15K300 SAS
ZALMAN ZM-2HC2
ASUS EXTREME AH3450/HTP RADEON HD3450 256MB DDR2 DVI HDTV-out PCI-ex2
CHIEFTEC MidT CH-02B-BM-OP bez zdroje, černý
Arctic Cooling Fan 8025 PWM (80mm)

Muj problem je, ze mi do stroje nedali dvd / cd mechaniku, proto jsem se cely vcerejsek pidil po boot z flashky - to se mi nakonec povedlo.

V biosu HDD (jeden klasicky bios ktery se po spusteni aktivuje DELETE, druhy "BIOS" (respektive nejaky nastroj na spravu disku), ktery se aktivuje hned po tom CTRL + M - v tomto jsem disk naformatoval, overil (vse bez problemu), pak jsem v hlavnim biosu zmenil nejake udaje a ted mi vubec disk nechce detekova (predtim mi ho detekoval).

Zkousel jsem i vraceni tovarniho nataveni, ale bez uspechu - dle meho je bud disk poskozeny, nebo mam spatne nastaveny bios. Mohli by jste mi prosim nekdo poradis s nastavenim biosu?

Dekuju
johny__g (6387)|11.1.2009 09:15
Zkusil bych reset CMOS vyndáním baterky, pak disk připojil na jiný konektor a zkusil. Točí se aspoň?
Roman777 (2)|11.1.2009 09:34
uz to mam - pozmenoval jsem to, a ta diskova utilita uz bezi, problem nastal dalsi kdy mi to nedetekuje zadny linux (Ti "jelita" mi tam zapomneli totiz dat cd/dvd mechaniku) na bootovatelne flashce

Proste spustim pres flash linux a ten ten disk nevidi (vidi jen flash)
Pokud tam dam bootovaci flashku s win 98 a spustim fdisk, tak se zepta zda zapnout mod pro spravu velkych disku (kdyz mi bios nedetekoval ten disk, tak se to neptalo a v infu fdisku ukazalo jen tu flash) - bohuzel po zmacknuti ze to chci zapnout (spravu velkycch disku) tak vyskocila cerna obrazovka a nic - mozna to je tim ze win 98 nema asi ovladace na sas... nevim :-(