reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s DVD a TV

pancoo (125)|11.1.2009 11:13
Zdravim,

mám takový malý problém ohledně zapojení a používání nového DVD Recorderu. Koupil jsme si LG DVD Recorder se 160 GB diskem a celej štastnej že budu moct nahravat to co pravě davají v TV jsme ho běžel zapojit. Zapojení proběhlo asi tak, že jsme vzal SCART vedoucí z mého set-top-boxu a zapojil to na vstup AV (Decoder) na novém DVD a pak z AV1 to propojil s AV1 s TV! A to je nefunkční slyšel jsem že vlastně nemužu jakoby nahravat jeden kanal v digitalní kvalitě a přitom koukat na jiný, když mám set-top-box obyčejný od UPC ale musel bych mít nějaký dvoukanalový! S tím jsme se smířil a věřil v to že mi alepson pujde to, že budu moct nahravat jen to na co se pravě budu dívat! Ale i tady se vyskytl problém s tim že já na tom DVD nedokažu naladit všechny kanaly v digitální kvalitě ... pouze analog a to je když k němu připojim antenu ....


Měl jste někdo nějaký problém podobný ?
Honza23 (490)|11.1.2009 11:55
Tenhle dotaz bych raději položil na https://www.tvfreak.cz
EditorPO (2819)|11.1.2009 11:58
Pokial UPC siri TV kanaly na principe IPTV, tak tie kanaly ani nenaladis. Neladil si ich ani na TV, pretoze programy prepinas na set-top-boxe.
Aby si mohol nahravat iny program ako prave pozeras, potreboval by si ten dvojkanalovy set-top-box, alebo dalsi set-top-box.
Ako som spominal, toto plati len pre prijem TV kanalov na principe IPTV. Fakt neviem, ako siri TV vase UPC. Ale tipujem, ze asi takto.
Ivo Mašek (507)|11.1.2009 20:22
Takže pro autora threadu ve zkratce:
Aby jsi mohl bezkonfliktně nahrávat pořady z kabelovky UPC, je nutné vlastnit jejich STB modelového čísla 6000, nebo 7000. ty mají v sobě HDD. Ty máš ten obyčejný (5000), který neumí zobrazit ani HD pořady (UPC jich zatím šíří po kabelu asi 4, nebo 5). Nahrávání z UPC není totiž vůbec jednoduché, respektivě není jednoduché to nahrané zobrazit. Je to díky použitým příponám a je k tomu potřeba příslušný software.
Bližší info najdeš na TVFreaku v sekci DVB-C (to info je tak rozsáhlé, že nelze zfiltrovat a zde to ve zkratce napsat). Většinou ale uživatele posíláme stejně sem:
http://www.upczone.cz/viewforum.php?f=10&sid=b10ac62b3e084c8d7d6afabd4c5e6c83
protože tamní admin je v oboru profík a nemá smysl překopírovávat jeho návody na TVFreak (ač nějaký základ jsem tam zkopčil)