reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vlastnosti souboru-Blokování

blackskull (5)|11.1.2009 13:24
Dobrý den. Nejsem si vědom, že bych někdě něco přenastavoval, ale u každého staženého souboru z netu se mi v jeho vlastnostech objeví: Zabezpečení: Tento soubor pochází z jiného počítače a mohl být zablokován z důvodu ochrany počítače. Neví někdo, jak se toho zbavit?

Logout (4018)|11.1.2009 13:29
Je tam alternativní NTFS stream. Možná se toho zbavíš prostým zkopírováním souboru, určitě pomůže zkopírování někam kde není souborový systém NTFS.
Jako první bych ale zkusil to tlačítko zrušit blokování :-)
Sikil79 (429)|11.1.2009 13:31
JJ, tohle by mě taky zajímalo k čemu to je dobré. Pravděpodobně to bude nějaká ochrana XP SP3.

EDIT: a, Logout by rychlejší
blackskull (5)|11.1.2009 14:25
2Logout: jj zrušit to jde tím tlačítkem. O to mi ale nejde. Dělá to běžně i u souborů jpg, txt a dalších přípon. Je to teda standartní chování XP SP3, kterýho jsem si nevšiml, nebo jsem něco podělal?
EditorPO (2819)|11.1.2009 14:55
JJ, myslim ze az v SP3 je to vo vlastnostiach kazdeho suboru, ktory nepochadza priamo z PC, stiahol si ho z netu. V podstate to nevadi, len u exe suborov sa to asi opyta, ci chces povolit jeho spustenie.
Pabler (425)|11.1.2009 17:09
Ako vraví EditorPO, ak nieco stiahnes z netu tak tam dostanes taketo varovanie o bezpecnosti, dodnes som si ani nevsimol ze je to aj pri niecom inom ako *.exe a ze tu mame SP3 uz daku dobu :D
Liqid (410)|11.1.2009 18:08
Takova dle ocharana je dle me jen vizualni zalezitosti, mrvaci si zase vymysleli doplnek
Logout (4018)|11.1.2009 20:58
Příznak že soubor byl stažen z netu, uložený je v alternativním NTFS streamu není až tak visuální věc. IMHO to neni ani zas tak blbá věc (nejen z hlediska bezpečnosti, kdyby to rozířili, že by u každýho souboru byl uloženej původ....).

Jestli to opravdu funguje jako bezpečnostní fíčura nevim: dost pochybuju, že to někoho od spuštění souboru odradí (lidi klikaj jak zběsilý), ale třeba jo. Akorát by se mohlo nějak inteligentně nastavovat (např. že by to varovalo jen při prvním spuštění apod., nebo jednoduchá možnost to úplně vypnout....).