reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SATA mechanika S183A

guru69 (4)|24.11.2006 23:44
Nahoďte někdo!!Koupil jsem tohoto Samsunga a nechce se jí v mém compu pálit.U kámoše chodí jak víno,ale u mě jen čte a nepálí ani nemaže.Někde v nastavení musím mít botu ,ale už nevím kde.Desku mám K9Platinum,CPU AMD2 4000,2xSATA HDD (ty už chodí v pohodě).Používám Xp Sp2
wizaard (913)|25.11.2006 00:22
Jen pár rad a dotazů, které mě teď z hlavy napadnou...

Na kterém SATA konektoru máš mechaniku a disky připojené? (číslo)
Máš zapnutý RAID na SATA řadiči, na kterém máš mechaniku?
guru69 (4)|26.11.2006 13:39
Mechaniku mám na třetí pozici a Raid povolen.Včera si dala říct. Pálí ale pouze audio CD a datová CD,DVD ani náhodou a RW taky ne.
wizaard (913)|26.11.2006 14:51
[QUOTE=guru69]Mechaniku mám na třetí pozici a Raid povolen.Včera si dala říct. Pálí ale pouze audio CD a datová CD,DVD ani náhodou a RW taky ne.[/QUOTE]
Pokud to není nezbytné a RAID nepoužíváš, zkusil bych ho na SATA větvi s mechanikou vypnout. Jinak nevím.
eraser (0)|26.11.2006 16:39
Ešte by si mohol uviesť, aký používaš SW pre napalovanie. Ak Nero 7, tak vyskúšaj najnovší Nero 6 a naopak. Ďalej, si si istý, že daný SW tvoju mechaniku dostatočne a korektne pozná?

Pokiaľ si však použil rovnakú aplikáciu u kámoša, pričom tvrdíš, že u neho to funguje, tak potom túto metódu môžeš vylúčiť. Ale i tak uveď, čo aký softvér používaš.
guru69 (4)|30.11.2006 23:25
Ve finále jen díky kámošovi s kterým jsem tuto palírnu chtěl vyměnit za klasiku LG ,byla na S183A zjištěna vada.Servisní technik poprvé zkoušel pouze zda načítá media a na pálení se nepodíval.Bohužel se nedostatek projevoval jen na DVD - .Ostatní vypálila.No alespoň jsem si přeinstaloval okna a jsem o něco moudřejší,teď probíhá reklamace,takže jsem zvědavý až se mi dostane nový kus.Díky za rady