reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

8800GTX - už není potřeba SLI :-)

radekhulan (215)|25.11.2006 02:08
Oblivion i Gothic III jedou na jedné 8800GTX s AA 4x + AF 16x + HDR + vše na max + rozlišení 1920x1200 s FPS 40-70, ovladače nastavené na High Quality, Oblivion má navíc razantní mod textur (zlepšení) oproti originálu. Ta karta má neuvěřitelný výkon, a to jsou teprve první (hodně nedokonalé) ovladače:

first.indian (683)|25.11.2006 09:19
Hmm to je pekne. Velmi podobnou sestavu jako mate Vy budu za par dni skladat pro kamose. ;) No ale stejne mi to neda a zajima me jak je mozne ze vam jede Gothnic 3 plynule kdyz se to zatim seka kazdemu kvuli nedoladenemu enginu hry? Sam jsem zkousel treba demo a to se trha jak v 1920x1200 tak v nizkych rozlisenich... A pozdeji plna hra to same i s nejnovejsim patchem. Navic ta chyba kdy hra porad "zere" RAM je taky docela uzasna... Docela me prekvapilo kdyz hra "vyskocila" do windows s hlaskou ze mam malo RAM a pritom mam 2x1GB :thumbdown No ale nejhorsi je ten neustaly loading hry. Treba udelam dva kroky FPS klesne na par sekund treba na 5FPS a za 10 sekund mam zase 40FPS. Stava se Vam to taky? Protoze zatim nevim o cloveku kteremu by to nedelalo... :( Zkousel jsem to nastavit i editaci *.ini souboru a moc to nepomohlo :( Jestli se to na sestave co mate v podpisu neseka tak to bude jedine tim ze ma grafika tak velkou velikost pameti. No za par dni to zkusim taky na 8800GTX a uvidim zda ma na neustale sekani vliv velikost pameti na grafice nebo neco jineho ;)
radekhulan (215)|25.11.2006 09:35
Opravdu se mi to neseká, jsem asi jeden z mála, ale hra je stabilní. A protože mám 4GB RAM, tak to ani nepadá na její nedostatek, je ale vidět, že si to pamět "žere", je tam rozhodně memory leak.
first.indian (683)|25.11.2006 09:46
Doufam ze memory leak brzo opravi ;) 8800GTX je teda jedna z mala grafik, ktera tuhle hru utahne... Jeste kdyz dotahnou ovladace tak se u me mozna po dlouhe dobe na chvilku ohreje NVIDIA :D teda spis ona ohreje moje PC co jsem zatim tak cetl :) No ale tak ci onak urcite pockam na jaro s cim se vytahne/zesmesni ATI/AMD a to rozhodne. Zatim mi na vetsinu her co hraji v 1920x1200 staci i to co mam ted ;)
sokorotor (110)|25.11.2006 14:47
jojo Budouctnost je temná ::::: WOKNA WISTA , 5 GB RAM , 4 jádrové procesory , ge force 8800 XXX a Direct X 10 . . . . . . . . mechechééééé.
instinct_bob (97)|25.11.2006 16:14
Nemůžu si pomoct, ale seká se mi to na hrách. Třeba Carbon mi dělá sem tam skoky a to je :mistake GTX-ka!!! Může to být pomalou RAMkou (mám 2GB/400MHz), nebo starou základovkou (Asus A8N-SLI Deluxe - nForce4 SLI). Procík je už také troška mimo, ale myslím že na AMD Athlon 64, 2200 MHz/3500+ by to šlapat mělo :confused: . Mám pochybnosti a ještě 10 dní na vrácení. Tak uvažuji a testuji. Poraďte když se dá.
boboco (1987)|25.11.2006 16:19
Carbon je špatně udělaná hra, mé počátečná nadšení mě velice rychle opustilo. Na rychlých GPU je NFS Carbon nehratelné, v zatáčkách , v náročných úsecích hra vypouští - přeskakuje snímky a vzníká velmi nepříjemný pocit trhanosti. Paradoxně, na 7600GT jsem si toho ani nevšiml, se současnou 7900GTO (GTX), kdy má hra o dost víc FPS je to mnohem horší. Ty skoky jsou stále stejné, ale jsou neporovnatelně míň patrné s pomalou grafikou (s malým FPS) než s rychlou. Myslím, že ani RAM, ani deska a CPU na to nemá vliv. Mám naprosto odlišné PC od Tvého a jsem na tom stejně - teď už alespoň vím, že nejsem sám. Doufám, že vydají nějaký patch:hmm
first.indian (683)|25.11.2006 16:19
[QUOTE=instinct_bob]Nemůžu si pomoct, ale seká se mi to na hrách. Třeba Carbon mi dělá sem tam skoky a to je :mistake GTX-ka!!! Může to být pomalou RAMkou (mám 2GB/400MHz), nebo starou základovkou (Asus A8N-SLI Deluxe - nForce4 SLI). Procík je už také troška mimo, ale myslím že na AMD Athlon 64, 2200 MHz/3500+ by to šlapat mělo :confused: . Mám pochybnosti a ještě 10 dní na vrácení. Tak uvažuji a testuji. Poraďte když se dá.[/QUOTE]

Athlon 64 3500+ neni zrovna idealni procesor pro 8800GTX...
first.indian (683)|25.11.2006 16:22
[QUOTE=boboco]Carbon je špatně udělaná hra, mé počátečná nadšení mě velice rychle opustilo. Na rychlých GPU je NFS Carbon nehratelné, v zatáčkách , v náročných úsecích hra vypouští - přeskakuje snímky a vznká velmi nepříjemný pocit trhanosti. Paradoxně, na 7600GT jsem si toho ani nevšiml, se současnou 7900GTO (GTX), kdy má hra o dost víc FPS je to mnohem horší. Ty skoky jsou stále stejné, ale jsou neporovnatelně míň patrné s pomalou grafikou než s rychlou. Myslím, že ani RAM ani deska a CPU na to nemá vliv. Mám naprosto odlišný CPU od Tvého a jsem na tom stejně - teď už alespoň vím, že nejsem sám. Doufám, že vydají nějaký patch:hmm[/QUOTE]
Rekl bych ze problem bude v ovladacich od NVIDIE... Na ATI bezi hra naprosto bez problemu. Hraju v pohode na 1920x1200 pri 25-40FPS Je to sice na hrane ale ze by tam bylo nejake trhani co popisujes to teda vubec...
instinct_bob (97)|25.11.2006 16:23
No není možná ideílní, ale na nový se zmůžu možná v lednu:notsure . Hlavně to chce i novou základovku a tak, začnu asi krást! :eek:
boboco (1987)|25.11.2006 16:28
[quote=first.indian]Rekl bych ze problem bude v ovladacich od NVIDIE... Na ATI bezi hra naprosto bez problemu. Hraju v pohode na 1920x1200 pri 25-40FPS Je to sice na hrane ale ze by tam bylo nejake trhani co popisujes to teda vubec...[/quote]

Pokud ti hra beží kolem 40fps, je to nepozorovatelné, ale zkus jít přes 100fps, hraní se stává noční můrou.... -Ale to co píšeš, může být klidně pravda, na ATI jsem Carbony nezkoušel, tak nevím... Ale kolem 50fps jsem si trhání taky nevšimnul. Až s novou kartou.
instinct_bob (97)|25.11.2006 16:33
Neměl bycj raději na tu svoji sestavu vyškat na ATi? Když už s AMD uzyvřeli manželství, tak by jim to (alespoň zezačátku :rolleyes: ) fungovat lépe. Jelikož jsem kartu kupoval pčes internet mám na vrácení 14 dní ze zákona:cool: . Nelíbí se mi, že to prostě nefunguje na max v pohodě. Jinak mám ještě malou otázečku. Jak se dají ovladače 8800-ek překopat do toho mého oblébeného starého tvaru? To nové okno se mi nelíbí.:thumbdown
Fox_22 (119)|25.11.2006 19:10
START>Ovládací panely>zobrazení>nastavení>upřesnit>nastavení GK(geforce 8800gtx)>control panel user interface a nastavíš starý styl panelu
instinct_bob (97)|26.11.2006 00:33
Myslím, že jsme si nerozuměli. Ono to na ovladačích asi nejde ... nebo už fakt nevím nastavovat tak banální věci jakám změna vizáže okna je. Jasne, že tomu tajk doteďka bylo ... na posledních (nevím, jestli byli nějaké vůbec pžedtím) ovladačích to prostě nejde změnit. Když jo, tak mi to tedy někdo popište detailněji.
Renus (85)|26.11.2006 16:51
[QUOTE=first.indian]Athlon 64 3500+ neni zrovna idealni procesor pro 8800GTX...[/QUOTE]

Z jakého důvodu?Myslím že ve hrách je dnes výkon cpu podružný...
eraser (0)|26.11.2006 16:55
Tiež som toho názoru, že hnacím motorom je grafika, taktiež sa podobné témy rozšírili v iných častiach tohto fóra. Preto som navrhol redakcii Svět HW, aby zvážili prípadné testovanie jednotlivých CPU a ich vplyvom na výkon GF8800 kariet.
first.indian (683)|26.11.2006 17:02
[QUOTE=Renus]Z jakého důvodu?Myslím že ve hrách je dnes výkon cpu podružný...[/QUOTE]
No to bych netvrdil... Staci se podivat na hru jako Gothic 3. Cim vic je na scene postav tim vic dostava zabrat procesor protoze se stara o vypocet umele inteligence. A na to by ti jenom naslapana grafika nestacila. A takovych her bude pribivat... Teda pokud se nejak vic neprojevi specialni karty na vypocet fyziky a umele inteligence.
Mozna by nebylo od veci kdyby treba Svethardware nebo nekdo jiny udelal takovy maly test kde by byla 8800GTX v kombinaci s ruznymi procesory. Nejlepe nejakymi "lidovymi". Intel Core 2 Duo E6300, Athlon 64 3500+, Athlon 64 X2 3800+, a nebo i E6600 a kdyby bylo tak i quadcore :) Momentalne bych dal ruku do ohne za to ze vysledky by byly dost rozdilne. ;) Ale zadny takovy test jeste neni takze muzeme jen spekulovat ale kdo z nas ma pravdu nemuze ani jeden z nas podlozit nejakymi dukazy... Nebo snad ano? :)
eraser (0)|26.11.2006 17:08
No o benchmarku sa už vo veľkom diskutuje... preto som založil tento thread.

Btw. Gothic 3 je špecifická hra a osobne si myslím, že vyšla predčasne, prípadne bola odfláknutá, podobne to dopadlo i s Daggerfallom.
boboco (1987)|26.11.2006 17:19
Ten Tebou založený Thread je dobrý a doufám, že se redakci podaří nějaký test provést. Myslím, že spekulovat na téma jo, tenhle procesor pro tuhle kartu stačí a tenhle ne je dosti zbytečné... Zatím jsem neviděl žádný test tohoto druhu, těžko si lze udělat nějaký obrázek o využití procesoru touto kartou. Je to nová architektura velmi se lišící od dosavadních karet, výsledy mohou být zajímavé, ale v žádném případě si je netroufám odhadovat. A Gothic 3 je zatím opravdu "odfláknutá" hra, tolik chyb a nesmyslné HW nároky jsem už dlouho neviděl... Jestli se to po pár záplatách výrazně nezlepší, vidím Gothic 3 jako velký propadák, který se uchytně maximálně jako benchmark (a omlouvám se všem příznivcům této hry, bohužel, takovýto dojem na mě tato hra dělala a stále dělá...)
eraser (0)|26.11.2006 17:29
Alebo sa Gothic 3 bude hrať za 2-3 hry, keď na to budú silné a prístupné počítače, vrátane vhodných fixov. Takto dopadol kedysi i Sin, pričom to však nebolo, až tak zlé, ako ohľadne Gothic 3.
boboco (1987)|26.11.2006 17:42
Předpokládám, že jsi chtěl napsat za 2-3 roky. Já se jen bojím, že za 2 roky bude několikanásobně překonán, 2-3 roky je ve světě počítačů strašně moc dlouhá doba, vždyť to všichni dobře víme;)
P@pi (1519)|26.11.2006 17:44
Pár her alá crysis, fallout3 a nikdo už ani nebude vědět, jak se ta hra jmenovala :D.
boboco (1987)|26.11.2006 17:48
Opravdu škoda, že to neotestovali i s Intelem. Pak by to byl test, který hledáme:)

EDIT:
Ale zrovna na tomhle grafu kde jsou body z testu Shaderů to vypadá, že procesor se asi v případě GeForce8 nebude moci zanedbat (v porovnání s Radeonem x1950XTX opravdu síla):

Zdroj: Firingsquad.com
HEAD (235)|26.11.2006 17:52
No nebyl, protoze tam neni singlecore:(
sokorotor (110)|26.11.2006 18:49
[QUOTE=Renus]Z jakého důvodu?Myslím že ve hrách je dnes výkon cpu podružný...[/QUOTE]


No tak to teda nemáš pravdu , protože CPU ti hází data do karty a setsakra záleží v jakém poměru máš CPU a GPU . . .

Nejlepšího výsledku dosáhneš samozřejmě tehdy když máš CPU stejně výkonné jako GPU . . .

Výsledný výkon Grafické karty se odvíjí od CPU.

Nebo snad nemám pravdu ????
P@pi (1519)|26.11.2006 18:52
GPU je Graphic Processing Unit :idea
boboco (1987)|26.11.2006 19:54
Něco mi uniklo? -To je snad jasné, že GPU je grafický procesor:notsure
P@pi (1519)|26.11.2006 19:56
Vzhledem k tomu, že seš mod, tak mrkni na Historii editace u Sokorotora ;).

Nechápu, proč to smazal.
boboco (1987)|26.11.2006 20:02
AHA, já už se lekl:D Omlouvám se za OT
schali (118)|26.11.2006 20:45
[QUOTE=P@pi]Pár her alá crysis, fallout3 a nikdo už ani nebude vědět, jak se ta hra jmenovala :D.[/QUOTE]

to se pletes, kvalitnich Rpg her je velmi malo, ja jsem treba hral Gothic 1 dva roky po vydani - uzasnej zazitek, mimo jine spousta lidi hraje tuhle serii par let od vydani, je to vyjimka(okolo hry nebyl zadnej hype a tak ji spousta lidi ani nezkusila) a ukazuje to na skvelou kvalitu, podivej se do fora na bonuswebu.Fallout3 bych vubec nezminoval, vsichni vime kdo ho dela a sance prekonat puvodni dily se blizi nule.
radekhulan (215)|27.11.2006 14:27
CPU podružný ve hrách? Ale kdepak.. Proč asi Core 2 Duo sestavy mají ve hrách o 20-40% více FPS se stejnou grafikou oproti AMD X2? Protože na CPU záleží... Například NVIDIA ovladače jsou od Forceware 80.xx optimalizovány pro dualcore.
Renus (85)|27.11.2006 16:22
Záleží samozřejmě na všech komponentách,nicméně hraje CPU až druhé housle,tak jsem to myslel.
HEAD (235)|27.11.2006 20:17
TY rozdily mezi x2 vs C2D jsou jen ve hrach na HL2 enginu Wink
V ostatnich hrach neni rozdil zadnej.
first.indian (683)|27.11.2006 20:48
Hmm... Kdyz na to tak koukam tak kdyz na 8800GTS staci priblizne X2 5000+ a na 8800GTX staci i FX-62... Tak se nabizi otazka: Kdyz jsou tohle testy v DX9 kdy karty nejsou vytizeny na max. Jaky bude asi dostacujici procesor kdyz konecne budou karty zatizeny DX 10 aplikaci? Tehdy si myslim ze naroky na procesor ve hrach klesnou jeste vic protoze vetsinu potahne grafika a ta se bude asi hodne potit...
Muj skromny odhad je ten ze aby byly dnesni nejvykonnejsi procesory vyuzity na max pri DX 10 tak bude potreba alespon 2x8800GTX pripadne 2xvarianta od ATI zalozena na R600... Takze jsem toho nazoru ze SLI/Crossfire jeste najde sve uplatneni a to hned s prichodem her vyuzivajicich naplno moznosti DX 10... ;) Nebo se pletu? :notsure
sokorotor (110)|27.11.2006 21:32
Ještě jsem nikde nečetl nakou "profi" recenzi která by se zabívala otázkou :

"Jaký je adekvátní procesor k Ge Force 8800 XXX"

(dodávám aby byl poměr byl 50-50 neboli Fifty-Fifty, CPU-GPU)

Možná že takový procesor ani neexistuje...
first.indian (683)|27.11.2006 22:04
Jo to vim :) Proto jsem tam pak pripsal: Nebo se pletu? :notsure
Jen abych rozpoutal diskuzi ;) Zajima me co si o tom mysli jini :) Tak doufam se nekdo vyjadri ;)
instinct_bob (97)|28.11.2006 10:48
Myslím, že možná tak ten nový čtyřjádrový Hard Core od Intelu. Předpokládám ale, že začátky budou ještě kruté a jádra budou mít problém v zájemné komunikaci. To jsou ale všechno jen JBŘ (jedna baba řekla), protože jsem to ještě neměl o testech možnost číst nikde na netu.
HEAD (235)|28.11.2006 11:03
4 jadro je na hry uplne nanic.Hry teprve pomalu zacinaj podporovat 2 jadra.
Na 4 jadrovou podporu ve chrach si pockame hodne dlouho.
instinct_bob (97)|28.11.2006 11:44
No to je jasné, ale myslím, že určitě bude schopnost jader kumulace v jedno viruální a tím vlastně 4 násobní nárust síly. Teda myslím si, že by tomu tak mohlo být jelikož je ještě hafo aplikací zabívající se jedním jádrem. :notsure Možná ale mám jen vizi, která nemá v reálním světě místo. Ale tomu bych se vůbec nedivil ... sním s otevřenýma očima v jednom kuse :D.
tequilla (1015)|28.11.2006 11:46
[QUOTE=HEAD]4 jadro je na hry uplne nanic.Hry teprve pomalu zacinaj podporovat 2 jadra.
Na 4 jadrovou podporu ve chrach si pockame hodne dlouho.[/QUOTE]

Zase tak dlouho ne, treba pripravovana hra Alan Wake by mela z 4 jader tezit docela dost...
mech13 (5526)|28.11.2006 12:15
[QUOTE=tequilla]Zase tak dlouho ne, treba pripravovana hra Alan Wake by mela z 4 jader tezit docela dost...[/QUOTE]
to je JEDNA PRIPRAVOVANA hra, kterou se strasi uz dlouho, babky povidaji jak ji nepostaci ani dvoujadro, ale podle me to bude propadak hra, ktera se bude pouzivat jenom jako benchmark. realny masovy nasazeni her optimalizovanech na vic jader driv nez za rok, dva imho nehrozi
[QUOTE=instinct_bob]No to je jasné, ale myslím, že určitě bude schopnost jader kumulace v jedno viruální a tím vlastně 4 násobní nárust síly. Teda myslím si, že by tomu tak mohlo být jelikož je ještě hafo aplikací zabívající se jedním jádrem. :notsure Možná ale mám jen vizi, která nemá v reálním světě místo. Ale tomu bych se vůbec nedivil ... sním s otevřenýma očima v jednom kuse :D.[/QUOTE]
aby se jedno jadro tvarilo jako vic jader nijak tezke neni (HT), ale aby se vic jader bylo schopno chovat jako jedno je ZATIM praktcky nemozne. nenapada me rozumny vysvetleni, ale zatim to proste nejde a nevypada to, ze by to jit mohlo
instinct_bob (97)|28.11.2006 13:48
Vždyť říkám, že mě napadají jen ptákoviny ... mormální věc jen těžko. :D Kdo by se trápil úlohou zpětného chudu (ze 4 jader 1), když vývoj směruje (v jednom 4) jiným směrem. :shut
snajprik (110)|28.11.2006 15:25
Keď mam paru zaujímavich obrazkov ako by som ich tuna mohol priamo dať ???
mech13 (5526)|28.11.2006 15:59
[QUOTE=snajprik]Keď mam paru zaujímavich obrazkov ako by som ich tuna mohol priamo dať ???[/QUOTE]
kdyz pises prispevek tak vedle fontu a velikosti pisma mas sponku - spravovani priloh (nevim jestli nebudes muset zapnout pokrocily editor vuzivatelskym panelu) nebo pouzit tag img v hranatech zavorkach pro zobrazeni primo v textu
[`IMG]htt`p://ww`w.karel.com/pexeso.jpg[`/IMG]
odmysli si ` - je to tam aby se ti zobrazil kod a nepokusilo se to zobrazit obrazek
snajprik (110)|28.11.2006 17:49
[quote=mech13]kdyz pises prispevek tak vedle fontu a velikosti pisma mas sponku - spravovani priloh (nevim jestli nebudes muset zapnout pokrocily editor vuzivatelskym panelu) nebo pouzit tag img v hranatech zavorkach pro zobrazeni primo v textu
[`IMG]htt`p://ww`w.karel.com/pexeso.jpg[`/IMG]
odmysli si ` - je to tam aby se ti zobrazil kod a nepokusilo se to zobrazit obrazek[/quote]
Dik za radu. Takže dam tu neaky obrazok čo to dokaže.

rados?.gif 3d068800gtx.png
snajprik (110)|28.11.2006 18:31
Takže pokračujeme čo sa da z toho vymlatiť
3dmarko6overclockSLI.jpg screen003wb4.jpg rocketwhore.gif bleuteamwin.gif catturatotl5.jpg suhlas1.gif PI3.JPG nunu.gif
first.indian (683)|28.11.2006 18:43
Snajpriku... Kdyz uz sem davas nejaky ty obrazky tak by to mohlo alespon trochu vypadat nemyslis?... A ta kvalita nekterych je takova ze to skoro nejde precist, kdyz uz davas obrazek v malem rozliseni tak pouzij format PNG... No a posledni pripominka. Nevim jak jsi na tom s inteligenci ale kdyz mas na takovy hardware tak asi zas tak hloupej nejsi a dokazes si asi penize vydelat. Ale pak nechapu proc mas piratsky hry a jeste to tady vystavujes??? Nebo to snad nejsou obrazky z tvoji plochy? :notsure
ctrl_j (55)|28.11.2006 19:47
Dost pochybuju ze screeny ktere sem "snajprik" nahodil pochazi od nej. Screen #2 (X6800+8800GTX) a #4 jsou s italskymi WinXP. Screen #3 je na desce Asus (E6700+X1900). Vazne mas tolik spickoveho hardware ? Spis to vypada jako chlubeni cizim perim :stupid
snajprik (110)|29.11.2006 08:09
Samozrejme to nieje moje, banku som nevykradol :) ja som tu chcel hodiť paru obrázkov čo som našiel a čo vlastne dokáže ta 8800GTX moja zostava je pod čiarou. A tie obrázky sú dosť veľké ale neviem ako to tu dať tak aby to bolo pekne :(
eraser (0)|29.11.2006 20:21
[quote=boboco]Ale zrovna na tomhle grafu kde jsou body z testu Shaderů to vypadá, že procesor se asi v případě GeForce8 nebude moci zanedbat[/quote]
Syntetickým testom a rozlíšením 1280x1024 ma hoši z Firingsquad moc nepresvedčia... :)