reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s LG GSA-H12N

R Peter R (29)|12.1.2009 19:22
Zdravím :),

mám jeden problém s mojou DVD napalovačkou LG GSA-H12N. 2 roky fungovala absolútne spoľahlivo, no zrazu začala hnevať. DVD vypáli absolútne bezproblémovo, no nevie si ho po sebe prečítať. Nevie prečítať takisto všetky vlastné DVD vypálené zhruba do 2 mesiacov dozadu (aj keď doteraz boli čitateľné). Všetky, aj teraz vypálené DVD, aj staršie sú na iných mechanikách čitateľné. Mechanika nemá žiaden problém prečítať lisované DVD, na nej vypálené DVD staršie ako tie 2 mesiace, vypálené DVD z iných napalovačiek a takisto všetky druhy CD.

Keď sa pokúša prečítať to "nefunkčné" DVD, tak ho neustále roztáča a zastavuje (z nuly na 100%, opäť na nulu...). V momente, keď sa DVD zastaví, Windows zdanlivo zatvrdne - kurzor sa zastaví na mieste a vyťaženie CPU vybehne na 100%, keď sa DVD opäť roztočí, vyťaženie CPU klesne na takých 5% a počítač "odtvrdne".

Moja zostava je:
Intel Core2 Duo E7300; Gigabyte EP45-UD3R; 4GB Kingston HyperX 800MHz CL5; Zotac 9800GTX+ Amp!; Western Digital 2500AAKS; LG GSA-H12N; Enermax PRO82+ 525W.

Vopred ďakujem za radu, Peter
Pabler (425)|12.1.2009 19:33
Tipujem zanesena cocka,...

Oprava: Rozobrat, jemne vycistit cocku, destilka alebo lepsie izopropyl alkohol, ... hlavne nie nic leptave lebo poskodis ochranny film na cocke ...
cisti niecim jemnym co nezanechava vlakna ...
Jednu ktoru som sa chystal vyradit som cistil spilkami do usi ... ocividne jej to neuskodilo ... no aj tak coskoro prestala zasa citat ...

Ono casom aj zoslabne laser, pripadne sa zanesie hranol pod cockou ... k nemu uz nieje dobry pristup a cistit sa tak lahko neda

Oprava: Kupa novej mechaniky ....



Edit: Ak si fajciar a fajcis v miestnosti s PC, alebo je PC umiestnene v prasnom prostredí, tak sa problemy daju cakat o nieco skor ...
R Peter R (29)|12.1.2009 19:45
Skúsenosti s rozoberaním mechaniky bohužial nemám a neviem či by som sa do toho púštal :runaway. Najviac ma štve že záruka skončila pred 6 dňami a hneď sa musí odporúčať...

BTW- fajčiar nie som a v izbe sa mi zrovna nepovaľujú chumáče prachu :)
Pabler (425)|12.1.2009 20:25
Ako ono to zlozite nieje ... len sundas kryt a povysunies kolisku s optikou ....
menej drasticke riesenie je kupa cistiaceho CD
-
jedno mam .... jeho ucinok by som vsak postavil niekde medzi 0 a -1
na druhu stranu je to len taky hnoj na suche cistenie ... ak cistit cdckom tak by som odporucil skor vlhke s pribalenou chemiou ....

----
Ohladom zaruky ... nasere ...
Niekde som cital taku konspiracnu teoriu ktoru spisal daky paranoik, ze kazda elektronika ma v sebe chip ktory ju po uplynutí zarucnej doby vyradí ...
/* Prave prehodnocujem svoj nazor na tuto teoriu :D Aj ked musim poklepat na drevo ma este nic tak vazneho nesklamalo a prezilo aj 2x svoju zar.dobu */