reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chladic na C2D s vyskou <10 cm

optim (391)|12.1.2009 20:11
Zdravim, zalibila se mi skrin Lian Li PC-A59, ale nevim si rady s chladicem - misto nad procesorem totiz zabira zdroj. Sirka skrine je 21 cm, z toho asi polovinu zabere zdroj a rekneme cm na prostor pod deskou, zbyva 10 cm. Vetsina dnes doporucovanych chladicu ma fan ze strany, ale bohuzel i nejmensi, ktery jsem nasel (Scythe Ninja Mini) ma na vysku 115 mm (navic je diky 80 mm fanu pomerne hlucny). Zbyvaji tedy ty foukajici pod sebe, bohuzel ani mezi nimi jsem nenalezl nic vhodneho. Bud se to podezrele podobalo (nejen vzhledem, ale i vykonem) boxovanemu chladici, nebo byl chladic moc vysoky (navic by takovy chladic mel mit vetsi mezeru od zdroje, aby mel odkud nasavat). Jsem do chladice pripraven investovat kolem 1000Kc, takze ruzna nestandardni reseni nehrozi. Napada nekoho z vas vhodny kandidat na chlazeni neceho mezi E7300 a E8400 v takovychto podminkach? Predem dekuji.
Pabler (425)|12.1.2009 20:30
Nechcem ta nijak ovplyvnovat no mam strasne predsudky voci skrinkam tohto designu, aby som sa upresnil, bal by som sa hromadenia tepla v casti s procesorom,
Hoci zdroj so spodnym vetrakom by toto mohol riesit, s klasickym PSU s vetrakom len v zadu by som do toho radsej nesiel ...

Mozno to nieje az take hrozne, nemam tak netusim, hadam niekto prispeje ... ale podla mna tento design bol vhodny do tych P2 ktore az tak netopili ...
Klingacikx (1545)|12.1.2009 20:54
tak prispejem...kamarát má tiež skrinku tohto desingu, má v nej starého cerlerona 1.7Ghz, a nebol pokoj z teplotami pokým sme nad CPU chladičom neurobili dieru pre 8cm ventilátor
ale ako pozerám na obrázok tej skrine tak hore sa mi zdá, že tam je neaká mriežka...
//obrázok http://img.ruten.com.tw/s2/6/e4/6a/11080401007722_531.jpg
mstejska (2912)|12.1.2009 20:58
Skythe Shuriken. ma is s ventilatorem 65mm
Kollda (57)|12.1.2009 21:32
Pokud seš si jistý výběrem case, pak by výbornou práci jistě odvedl Cooler Master GeminII S
zde: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507N0CE0AMIPB
optim (391)|12.1.2009 23:08
Diky vsem za posty. Temi referencnimu podobnymi chladici jsem myslel prave ty male kruhove Zalmany a jim podobne, v testech se jim nevede prave dobre. Scythe Shuriken se taky moc nedari. Ale ten CM Geminii S vypada nadejne. Jeste podobne vyrabi Thermalright jako pasivni, s tim, ze se k nim da pridat vetrak. Nema s nimi nekdo zkusenosti?

Co se tyce case, ja to vidim nasledovne. Grafika a intake foukaji jako u klasickych skrini a nahore nad procesorem je outtake, ktery vyfukuje vzduch od procesoru. Zdroj ma samostatny okruh, nasava zvenku a rovnou vyfukuje (lze dat i obracene, ze nasava z case, ale to bude hned u chladice od procesoru, ktery nasava druhym smerem). Rad si ale prectu vase pripominky, pokud je ma predstava spatna.
Kollda (57)|13.1.2009 13:31
[QUOTE=optim;206024]Diky vsem za posty. Temi referencnimu podobnymi chladici jsem myslel prave ty male kruhove Zalmany a jim podobne, v testech se jim nevede prave dobre. Scythe Shuriken se taky moc nedari. Ale ten CM Geminii S vypada nadejne. Jeste podobne vyrabi Thermalright jako pasivni, s tim, ze se k nim da pridat vetrak. Nema s nimi nekdo zkusenosti?[/QUOTE]

Ano vyrábí a jsou dva z toho jeden lze úspěšně vyloučit...protože by se spolu s ventilátorem nevešel(SI-128SE) a druhý(AXP-140) stojí cca 1400(bez ventilátoru),- což je skoro o polovinu více než je tvůj limit...s ventilátorem výška cca 95mm...Oproti GeminII S dvojnásobná cena...myslil, že ani není moc nad čím přemýšlet...CM se jeví jako jasná volba. Ušetřený peníz můžeš investovat do něčeho jiného...