reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

.MKV bez ztráty kvality

Neuge (34)|12.1.2009 20:36
Dobrý den
Pořídil jsem si nový DVD rekordér Sony viz.
[CODE]http://www.datart.cz/katalog/DVD-rekorder-Sony-RDR-HXD890S.html[/CODE]
a chtěl jsem si do něj nahrát pár pořadů v HD kvalitě. Stáhl jsem si tedy na ukázku několik videí ve formátu MKV. Bohužel, DVD rekordér mi tyto soubory vůbec nechce přečíst. To stejné platí o HD videu staženém z oficiálních stránek MS, u kterého se bohužel nedá přesně určit typ souboru (WMV pravděpodobně). Televizi mám Samsung 82cm uhlopříčku s podporou 1080p rozlišení, nevidím tedy důvod, proč by videa neměla jít přehrát.
Rád bych se tedy poprosil o radu, jak nejlépe zprovoznit videa tohoto typu, beze stráty kvality. Hlavně prosím ne formát DVD, jelikož kvalita to je o třídu horší a při více videích se to špatně vypaluje....doufám, že nejsem příliš náročný, a že nějaké takové řešení existuje, budu vděčný za všechny rady...
S pozdravem Neuge :-)
EditorPO (2819)|12.1.2009 22:58
Je si sice pekne, ze mas telku s 1080p, ale video potrebujes prehrat dvd prehravacom. A tam je asi kamen urazu. Je to bezny rekorder, asi z tych lacnejsich a nemyslim si, ze dokaze nahravat HD video a taktiez prehrat.
Ak teda rozumies co je HD video. Nieco podobne ako BlueRay, ale uz sa nevyvija. Jedinym sucasnym HD formatom je teda BlueRay.

Ak chces zistit, co za video format si stiahol zo stranok MS, tak si stiahni program GSpot a nechaj analyzovat dane video, aby si vedel v akom je formate a ake pouziva kodeky.

To video s koncovkou *.mkv je vo formate Matroska Video. Da sa konvertovat na DVD video programom ConvertXToDVD. Na tej stranke mas navod aj link na trial verziu programu.

Tvojim rekorderom nic ine ako DVD-Video, (S)VCD a DivX neprehras. Pokial si ich urobis v rozliseni 1920 x 1080, tak mas v podstate HD.
Neuge (34)|13.1.2009 18:37
Díky moc
Zkusil jsem programy "convertXtoDVD" a léty prověřený "SUPER", ale bohužel pokaždé se mi podařilo film zkonvertovat maximálně do 720p. 1080p šlo jen v případě, že jsem zvolil HD kvalitu, což tedy nemůžu...neznáš nějaky specializovany program na toto?
EditorPO (2819)|13.1.2009 19:14
1080p je HD

ak mas video subor 720p, tak prehravac vie urobit upscaling na 1080p (ak mas pripojenu full HD TV)
Neuge (34)|13.1.2009 22:18
[QUOTE]Tvojim rekorderom nic ine ako DVD-Video, (S)VCD a DivX neprehras. Pokial si ich urobis v rozliseni 1920 x 1080, tak mas v podstate HD.[/QUOTE]
No pochopil jsem to tak, že vezmu to .mkv v HD kvalite a převedu ho např. na to DVD-Video nebo třeba DivX ALE s rozlišením 1920*xxx a dosáhnu HD kvality s tím, že si to budu moci pustit z DVD přehrávače.
Takže takhle to nejde jo? Abych tedy dosáhl nejvižší kvality co z toho přehrávače vyžvejknu, tak všechno převést do 720p a televize si to pak přebere....ok, díky moc za radu :))