Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Aku Matičnu Dosku: ASUS M3N78CM alebo Gigabyte MA770-DS3?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Potrebujem poradiť medzi tymito dvoma doskami,potrebujem vymeniť staru dosku, a nechcem kupiť dosku s integrovanou grafikou, rozhodujem sa medzi doskami od Asus M3n78 CM alebo Gigabyte MA770 DS3 , poradte mi prosim, ide aj o cenu, moj maximum je 2200sk čiže 73€. Dakujem vopred za akukolvek odpoved, niesom amater ale niečo rozumiem, len by som potreboval zistič či som dobre vybral, k doske su komponenty: Athlon 5200+ , Ati HD 3650 , a 2GB Ram, Samsung 750 GB, asi tak v skratke.
    Naposledy upraveno uživatelem -HoNY-: 21-01-2009 v 23:18
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Z týchto dvoch jednoznačne Gigabyte MA770 DS3

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Z týchto dvoch jednoznačne Gigabyte MA770 DS3
    Dakujem, môžem vedieť prečo jednoznačne Gigabyte? Dik.

Registrace
    Oct 2006

Gigabyte nie pre značku, ale pre použitý chipset. Dneska pod AMD procesor jednoznačne patrí chipset od rovnakého výrobcu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Dakujem, rozumiem, pomohlo mi to, mam ešte jednu otazku, ako si spokojny s HDD od Samsungu ,su take dobre ako pišu? ja len sa chystam ten disk kupiť,dik.

Registrace
    Oct 2006

Zrejme myslíš verziu F1.
    Po mojich skúsenostiach už ho asi nebudem doporučovať. Niežeby nebol rýchly, alebo sa prehrieval. Ale vibrácie nie sú najmenšie - to závisí zrejme od kusu. Ten v mojej zostave vibruje mierne, ale aj tak som ho musel osadiť do Revoltec hard disk silencera aby to bolo OK. A seek tiež nie je najtichší, tu je však riešenie v podobe zmeny režimu AAM.
    Mal som však v ruke F1, ktorý teda vibroval poriadne.

Osobne pri ďaľšom nákupe uprednostním WD.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Nejlepší disk na trhu je dnes WD6400AAKS (sám mám "poloviční" 320Gb verzi a jsem spokojen"), pokud sympatizuješ se značkou Samsung, mají slušný disk F1 640Gb. 750Gb verzi nekupuj, je pomalejší a hlučnější.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

tak to som nevedel, počul som niečo na samsung že nieje všetko v poriadku to aka velkosť a samozrejme aj finančna otazka, takže budem vedieť že ten 750gb disk radsej oželiem, ak ma take hlučne a dokonca vibračne problemy. dik.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

a ešte jedna vec, že či ak WD 640 s 32MB alebo 16MB ? ak su lepsie, niekde som čital že samsung je dobra investicia že su tiche a spolahlive a rychle, preto som zamyšľal nad samsungom F1 750 GB 32MB.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

WD 640GB 32Mb cache (tzv Caviar Black) je nejrychlejší 7200ot disk na trhu. V aplikačních testech už drze dotírá i na 10000ot Raptory..

WD6400AAKS 16Mb (aka Caviar Blue) je hned za ním. S lepším poměrem výkon/cena. Dnes právem nejoblíbenější disk na trhu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    WD 640GB 32Mb cache (tzv Caviar Black) je nejrychlejší 7200ot disk na trhu. V aplikačních testech už drze dotírá i na 10000ot Raptory..

WD6400AAKS 16Mb (aka Caviar Blue) je hned za ním. S lepším poměrem výkon/cena. Dnes právem nejoblíbenější disk na trhu.
    pisal som na fore ohladom LCD, a potrebujem poradiť aj v tomto smere, ak by si bol tak dobry pozri sa na to čo som tam popisal, dakujem.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek

Připomínka k verzi Black. Navýšení výkonu s sebou v tomto případě přináší lehké navýšení teploty oproti verzi Blue a, což je jistě nepříjemnější, výraznější navýšení hlučnosti disku.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

tak to som o tom HDD nevedel, a rozhodol som sa kupiť WD 640GB AAKS ,tak potom napišem ake su dojmy atd. v pripade noveho zapojenia ,pri prvom spusteni HDD a instalovani Windowsu sa ihned da rozdelovať disc alebo az potom v partitione? Asi budete mať v tomto skusenosť nejaku, tak skuste niečo napisať, dakujem.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od David Kužel Zobrazit příspěvek
    Připomínka k verzi Black. Navýšení výkonu s sebou v tomto případě přináší lehké navýšení teploty oproti verzi Blue a, což je jistě nepříjemnější, výraznější navýšení hlučnosti disku.
    Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Gigabyte nie pre značku, ale pre použitý chipset. Dneska pod AMD procesor jednoznačne patrí chipset od rovnakého výrobcu.
    Tak nakoniec som vybral dosku :GIGABYTE MA78G-DS3H , jelikož jačkoliv ponevadž, neni na sklade taka kde si to objednavam a že ani u inych vyrobcov neni ta : GIGABYTE MA770-DS3
    Už len neviem či je dobre ak ma doska integrovanu grafiku, aky je v tom rozdiel? je to zle?

Registrace
    Oct 2006

Nie je v tom žiadny rozdiel, aj tak budeš používať normálnu grafickú kartu - a vtedy je tá integrovaná vypnutá.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Socket AM2/AM2+: Vyměna procesoru na zakladni desce - Gigabyte GA-MA770 UD3
    Od Lilly [FR] v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 26-11-2013, 15:17
  2. MSI alebo Gigabyte
    Od sety83 v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 14-06-2012, 20:15
  3. Gigabyte MA770-DS3
    Od neotek v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 11-02-2009, 13:21
  4. Asus alebo Gigabyte
    Od Stano_tvf v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-12-2008, 00:08
  5. GeForce: 7600gs silent - Asus, Gigabyte alebo MSI?
    Od atsip v sekci Grafické karty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-09-2007, 21:04