reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI 4780 1GB a accelero S1

boruvec (31)|12.1.2009 22:31
dobry den chtel bych se zeptat co znamena v programu GPU-Z teploty VDDC ostatni teploty mam kolem 40 stupnu a VDDC je 55 stupnu dekuji za radu

Kartu mam Gigabyte ATI Radeon HD 4870 1GB DDR5 GV-R487-1GH-B
na ni byl kovovi chladic ten jsem z toho sundal a dal jsem tam accelero S1 dal jsem pasivi na pameti ale na kovoven chladici byla pasta jeste ne nejakych cipech ale k tomu jse nemel zadny pasiv dekuji za odpoved chtel bych kartu jeste nataktovat abych ji nahodou nespalil
xstreetfighter (453)|13.1.2009 09:37
ty chceš 4870 utáhnout pasivně? tak na to bych nervy neměl, jedině musíš mít teda hodně dobře vyřešenej airflow management v case...dávají se pasivky jak na VRAM tak i na napájení - ty by měli mít hodně dobrý chlazení...takže na všechny chipy pasivky a hlavně nějakej 120x120mm větrák. Nejlépe nějaká Noctua...
JonnyC (124)|13.1.2009 09:38
S accelerem je problem ze v baleni neni nic co by sedelo na napajeci cast karty. Ty se pak prehrivaji nejvic a myslim ze i tedy byl nejaky thread o tom, ze to par lidi usmazilo, kdyz napajeci mosfety nechladili i bez taktovani.

Takze bud nejak upravit to co je u accelera, nebo poridit nejake dasli extra pasivky a tema to polepit. (Neco jako http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007N0CA0ANJKZ)
xstreetfighter (453)|13.1.2009 09:41
jinak nevím jakou verzi GPU máš ale většinou se monitoruje teplota "jádra" a okolí. Jaké teploty máš v idle/burn?
boruvec (31)|13.1.2009 21:59
teploty jadra jsou kolem 40 stupnu a accelero chladim vetracky prave teplota jadra a pameti je v poho i v zatezi to je 52 stupnu coz si myslim ze je slusne ale VDDC me trapi
HFX9 (276)|14.1.2009 09:45
Ja jsem ten hlinikovej chladic co se dodava k accelleru vmacknul mezi zebra accellera a po prisroubovani accellera na kartu jsem ho primacknul na napajeci obvody. Nevim jestli to nejak extra pomuze ale lepsi nez nic si myslim.Navic tim jak se ten malej chladic dotyka velkeho tak se pekne prenasi teplo a navic tam mam tu 12cm noctuu a to je uplnev pohode. Driv jsem mel na karte pres 100°C v zatezi a ted mam kolem 50°C.
KunNy (410)|14.1.2009 14:36
boruvec: VDDC je teplota napětových regulátorů, určitě je nenechávej bez chlazení - budeš muset přikoupit nějáké pasivky/pasiv který na ně pasují, otázka pár desítek korun popř nebude problém si pasivky vyrobit (respektive nařezat z většího) doma. Do overclockingu se bez chlazení VRM vůbec nepouštěj...
husky14 (4214)|14.1.2009 14:51
[QUOTE=KunNy;206599]boruvec: VDDC je teplota napětových regulátorů, určitě je nenechávej bez chlazení - budeš muset přikoupit nějáké pasivky/pasiv který na ně pasují...[/QUOTE]Imho by možná stačilo větrák, kterej má na S1, posunout nad tu napájecí kaskádu, aby jí ofukoval (mám to tak u 8800 GT, i když ta tolik netopí).... no a vyzkoušet, kam se teplota vyšplhá.

Spustil bych nějakej zátěžovej test v okně (třeba tu chlupatou kostku v Atitoolu, nebo FurMark) a sledoval teploty v GPU-Z. Když to nebude nic tragickýho (třeba do 80 °C), tak zkusit normálně provozovat ve hrách ;)
boruvec (31)|14.1.2009 21:00
dekuji za rady uz je to v pohode nainstaoval jsem zpatky ten cerveny plech co byl na originalnim chladici na to jsem nalepil jeste nejake pasivi a je to v poho v zatezi ma VDDC 65 stupnu pred tim to bylo 80 stupnu myslim si ze by to mohlo stacit
KunNy (410)|14.1.2009 21:14
Tak to každopádně, teď jsem si uvědomil že vlastně ani těch 80 °C nebylo něják kritických, ale nižší teplota kartě jen prospěje.