reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nemám na nový komp, potřebuju dopsat diplomku, hilfe!

meshuggah (3)|13.1.2009 01:02
Ahoj, ani zdaleka nejsem počítačový expert a mám pěknou perkérku, protože potřebuji psát diplomku, ale mám problémy s noťasem, které mají tyto příznaky:
noťas mi buď vůbec den, dva nejde zapnout a když se to podaří, tak většinou nevydrží víc než 4 hodiny, pak kiksne a většinou už ho ten den znovu nerozjedu.
Jde pravděpodobně o HW problém.
známí ITci mi řekli, že by problém mohl být ve větráku. Noťas jsem tedy rozmontoval a u větráku skutečně bylo plno prachu, který jsem důkladně vyčistil. Ale nic se nezlepšilo. Poradili mi ať zkusím odmontovat kryt na větrák a zkontrolovat, zda se skutečně točí. Vypadá to, že se točí bez problémů (ale nevíme, jestli by nemohl být problém v tom, že se možná neroztočí při startu, čímž by mohl nějak automaticky blokovat zapnutí počítače). Přesto se teplota procesoru pohybuje v rozmezí 60 a 70?C .
Problém by ale mohl být v jakékoli jiné HW části. (Pozoruju i občasný problém s usb huby, které třeba po půlhodině normálního fungování odmítají flashky.)
nevím jak dál, prosím poraďte mi
jaké info o mém compu potřebujete?
sehnal jsem si everest a memtest na analýzu hw, ale neumím s nimi zacházet.
existuje nějaký nástroj, který by mi mohl napovědět kde je problém?
díky za jakoukoli pomoc
Intri (3490)|13.1.2009 01:07
Nech mě hádat - Acer.
meshuggah (3)|13.1.2009 01:17
ne, Asus A6000U
Intri (3490)|13.1.2009 01:22
Zvláštní... I tak si ale myslím, že ti nezbude nic jiného, než reklamace. Podobné chování vykazoval můj první Acer a servis ho opravoval pětkrát, než vyměnil základní desku, což asi pomohlo ( dlouhodobě jsem to nemohl testovat, notebook šel hned znovu do reklamace kvůli nesnesitelnému pískání ).

Zkus nám ještě popsat, jak přesně se ten noťas chová, ale obávám se, že reklamace bude jediné použitelné řešení. Pro zichr si ještě stáhni program Memtest86+ a nech projet paměti ( takových 8 hodin ), ale právě po zkušenostech s Acerem vím, že ani to není samospásné - paměti mohou vyhodit za běhu programu chybu, ale pořád mohou být v pořádku. Na vině může být ona základní deska.

Pokud notebook už není v záruce, pak už pomůže pravděpodobně pouze stovka sprostých slov.
EditorPO (2819)|13.1.2009 01:23
Je to asi obcasny problem v napajani. Mas original adapter? Vzera to ako by ti odchadzala napajacia cast NTB.
johny__g (6387)|13.1.2009 08:26
Jestli to "nejde zapnout" znamená, že se po stisknutí tlačítka nestane vůbec nic, tak to fakt vypadá na napájení. Možná studený spoj, ale těžko říct.
xstreetfighter (453)|13.1.2009 09:32
já bych viděl jediné řešení v reklamaci, pokud již má NTB víc než 2 roky tak bych to dal do servisu, vypadá to nejspíš na problém s MB, kámošovi se stalo něco podobnýho a oprava za 4000...nebo to bude nějaká prkotina v tom tlačítku...
pas!k (3765)|13.1.2009 09:44
Nevim jestli to tady uz padlo ale jako prvni vec pokud s eti to jeste podari nahodit a mas uz tu diplomku rozdelanou nekam ji odzalohuj !!!!!!! A vubec dalsi data o ktere nechces prijit.
xstreetfighter (453)|13.1.2009 09:46
tak to je jasný...já sem zálohoval bakalářku každých 5 minut... taková hodnotná vědecká literatura nesmí být smazána z povrchu Země :-)
meshuggah (3)|13.1.2009 13:14
díky za replies, dostanete reputaci:)
nemám problém s diplomkou, tu mám zálohovanou, ale s tím, že mi nefunguje komp jak má.
komp už není v záruce
když ho zapnu, tak najede úvodní screen asus, ale pak se nerozjede windows. podaří se mi to rozjet jednou za 2 dny, ale stejně to někdy nevydží jet - ikdyž včera to vyjímečně vydrželo 10 hod. a pak jsem to vypl.
projel jsem to memtestem a nenašlo to žádnou chybu
co se týče napájení tak už před rokem mi odešla baterka, tak jsem ji vyndal (a nekoupil novou), aby ten komp nebyl příliš těžký. Jinak řečeno, už přes rok jedu jen z origoš adaptéru, baterii nemám..
xstreetfighter (453)|13.1.2009 13:23
buď teda zkusit jinej napájecí kabel -adaptér- nebo servis, jinak to nevidím
EditorPO (2819)|13.1.2009 14:00
Nie su pocut nejake divne zvuky pri nabiehani win? Take cvakanie? Moze to byt aj vadnym HDD.
pas!k (3765)|13.1.2009 15:39
Co prohlizec systemovych udalosti? Mrkni jestli s etam neopakuji nejake stale erorry
ICEBOSS (3435)|15.1.2009 12:06
pokud se ti za chvili odpoji USBcka, tak zakladni deska... zkusil bych ale jeste i memtest a reinstall wokenic.