reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte EP45 DQ6

DarkKiller (4)|13.1.2009 20:52
Dobry den uz som tu kedysi davno riesil moju dosku ktora sa pri starte pravidelne vypinala a zapinala po 4 reklamacii som konecne dostal kus ktory funguje.Teda funguje ako sa vezme.
Pretoze pokazde ked zapinam PC tak sa deje nasledujuci dej:

Zmacknem spustaci knoflik na PC nasledne sa rozsvieti rozsviety (po 0,5 sekunde) a zhasne. Je vypnuty 2 sekundy po ktorych sa automaticky zase pusti a bud zacne nabiehat uz vsetko normalne alebo sa vyssie popisany dej s vypnutim opakuje a obcas to pride do takeho extremu (po3-4 vypnutiach)ze mi napise Bios Recovering hodi ma do biosu kde mi napise ze Overvoltage Failure ale pritom mi to na tych nastaveniach (defaultne alebo aj mnou navolene) slape ale sucastne aj takto blbne.

Co myslite je normalny priebeh pustania PC na doskach s dual biosom ? BTW mam najnovsi mozny bios pre danu dosku.

Co vy na to ? Lebo uz ma to dost stve pravdepodobne to nerobi dobre diskom a zdroju uz vobec nie.
BTW zdroj je urcite dostacujuci ide o Corsair TW 750W

Dalej chcem si kupit procesor Q9550 od intelu avsak narazil som na problem
podla vyrobcu je tento procesor podporovany od biosu verzie F11(http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=2831) aktualne by som to splnal ale kedze mam dualny bios a obcas sa stane ze sa dualny bios flashne a premaze mi Aktualny bios na povodnu verziu F5 to znamena teda ze keby sa mi pokazi bios a nahra sa zaloha verzie F5 tak sa mi uz vobec PC nerozbehne kedze by bios procak nerozpoznal ?

Podotykam ze dualny bios je F5 takze doteraz nechapem ako je mozne ze mi tam najde E8400 ktora by mala ist az od F6

Za odpovede Dakujem
shapet (29)|21.5.2009 08:45
Vyresil jsem to prehranim nove verze BIOSu pres F11 a F12 a vyrobou noveho bootovacihoi DVD (je tam treti z quadBIOSU, ten ctvrty ma byt na disku - vzhkedem k tomu, ze necte NTFS, je to celkem k h..).

Pri restartu a opakovanemu nabihani BIOSu tento usoudi, je je spatny (neni to pravda) a nahraje primarni verzi.
No a ta samozrejme nerozezna Q9650.
(Kdo ma odvahu, muze prepsat oba BIOSy pomoci CPUID instrukce z DISKETY a z DOSu).
Pokud zaplnime F11 a F12 svymi daty, automaticky se pri rebootu nejprve bude dotazovat z male zavadeci tabulky, ktery ze chceme vlastne zavest. Primarne ma nastaveno DEFAULT.

Treti moznost je odklepnout zavadeni BIOSu pri flashi - zavadeni se prerusi a s puvodnim (velmi omezenym) BIOSem ceka na vlozeni DVD -- predlozime mu novou nasi verzi DVD disku.
(Ten je nutno vyrobit jako ISO obraz, jej se v editoru zameni BIOS za stejne velky, jen uz ten nas)