reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

presun na jiny HDD

DrZelenka (2491)|14.1.2009 11:20
Mám otázku. Po tom co mi odesel systemovy HDD jsem si system nainstaloval na stary pomaly HDD. Kdyz me tedka prisel novy HDD ,tak bych na nem chtel nejak udelat 2 oddily ,na 1 bych hodil soucasny system (presunout mezi diskama) a na druhem bych mel data. Je to mozne, prip. ze ano ,tak jak?
Zoidik (1405)|14.1.2009 11:22
No přesunout mezi diskama to jde. Používám na to GHOSTa, ale on si opíše i hlavičku disku, takže je možný přesun pouze mezi stejnými disky. Jinak na to existuje ještě arconic...
DrZelenka (2491)|14.1.2009 19:28
[QUOTE=Zoidik;206536]No přesunout mezi diskama to jde. Používám na to GHOSTa, ale on si opíše i hlavičku disku, takže je možný přesun pouze mezi stejnými disky. Jinak na to existuje ještě arconic...[/QUOTE]

Acronic jsem zkousel ,ale nvm proc mel zkopirovane windows nebyly schopny nabootovat (podle postupu to mela byt kompletni kopie disku schopna bootovat). Nakonec sem nasel CD s win XP vc. ovladacu atp. ,takze sem to cely preinstaloval a mam klid :)
EditorPO (2819)|14.1.2009 19:36
Lepsie je pouzivat specialne utility na klonovanie diskov. U niektorych ani nemusi byt cielovy disk taky isty ako zdrojovy. Minimalne rovnako velky alebo vacsi.
robky (3195)|14.1.2009 20:09
Spomínaný Acronis používam už dosť dlho a prenos sýstému na iný hdd nie je nič iné ako obnovenie zálohy. Niekoľkokrát som takto systém prenášal a nikdy žiadny problém. Ak sa to nepodarilo, zrejme je problém medzi klávesnicou a stoličkou :notsure

Acronis takisto nerieši veľkosť cieľového disku, samozrejme ak nie je menšia ako veľkosť zálohy.
EditorPO (2819)|14.1.2009 20:31
Jj, Acronis ruleeez, hlavne pre nesikovnych zakaznikov.
pas!k (3765)|15.1.2009 13:13
Pro upresneni .. acronis je kompletne v cestine coz hlavne pro novacky kteri tak uplne nevedi co vlastne delaji je podstatna vyhoda . tedy pokud jejich anglictina neni na super urovni .. a jen potvrzuji ze nastroje jsou prehledne ovladani intuitivni .. jen je potreba poradne cist aby clovek neudelal nejakou hloupost.