reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pripojeni HDD prez USB

Zeli (397)|25.11.2006 18:18
Narazil sem na problem, ve starym kompu jsem mel dva supliky a tak kdyz nekdo neco chtel nahrat na hadr, tak to nebyl problem, ale v novym PC sem si blahove myslel ze uz to nevyuziju a ejhle - kamos ze ode mne chce mrte /slovy mrte/ dat, ale prez net by to trvalo moc dlouho, tak at mu to dam na disk. Zvladnu to sice prez jinej komp, ale do budoucna bych tomu chtel predejit. Napadlo me ze pripojeni HDD prez USB by mohlo bejt dobry. Potrebuju abych moch pripojit UATA, SATA/150, popripade SATA/300 disky. Na CZC sem nasel zajimavej produkt Scythe, kterej by mohl snad vyhovovat. Mate s nim nejaky zkusenosti, nebo byste mi doporucily neco jinyho (samozrejme cim levnejsi, mensi a univerzalnejsi, tim lepsi).
Zeli (397)|27.11.2006 16:55
To mi nikdo neporadite?

/sorry za dalsi zbytecny prispevek, ale nikdo si me nevsimal :cry /
eraser (0)|2.12.2006 01:35
Ja mám Externí box ICY BOX IB-360U-B-BL černý USB2.0 box 3.5" IDE, ale existuje i SATA prevedenie.
Zeli (397)|2.12.2006 08:42
[QUOTE=eraser]Ja mám Externí box ICY BOX IB-360U-B-BL černý USB2.0 box 3.5" IDE, ale existuje i SATA prevedenie.[/QUOTE]

Sorry ale tohle nesplnuje ani jednu podminku ze by to melo byt levnejsi, mensi a univerzalnejsi. Tak to ne.
Šobáň (128)|2.12.2006 19:27
http://krup.602portal.cz/cgi-bin/wbcgi.exe/System602/krup/eshopdetail.www?kod=ku2ides

Sice to není levnější ale podle mě je to univerzálnější - připojíte vše i disky z NB

- jde pripojit naráz pouze 1 HD - cena

+ chová se to jako masstorage takže to připojíte k jakémukoliv OS (Linux, mac, windows)

USB 2.0/1.1

ide 3,5" ide 2,5" sata

recenze v computeru č 21/06
Zeli (397)|7.12.2006 20:28
Tak mi dnes prisel ten Scythe. Zbezne sem ho zkusil a funguje UATA, SATA i oba disky naraz a vypada to, ze s nim budu snad spokojenej. Az ho nako podrobnejc vyskousim tak dam jeste vedet.
Naskytl se mi s nim ale jeden problem: nejde mi S.M.A.R.T., je to normalni u disku pripojenejch prez USB?
eraser (0)|7.12.2006 23:45
[quote=Zeli]nejde mi S.M.A.R.T., je to normalni u disku pripojenejch prez USB?[/quote]
Odpoveď je stručná - áno, je to tak. :(