reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CoolerMaster Centurion Sileo

Nivelo (2)|15.1.2009 12:56
Zdravím všechny,

nejsem zrovna profík co se týče skříní, proto bych byl vděčný za názory na tuto skříň.

Nastíním situaci v jaké se nacházím. Před půl rokem jsem se stal šťastným majitelem nového PC (C2D E8400, Asus P5Q PRO atd) k tomu jsem si pořídíl nerozvážně Nexus Caterpillar (http://metku.net/index.html?path=reviews/nexus-caterpillar/index_eng) který sice na první pohled vypadá pro obyčejného uživatele dobře, ale nacpat do něj komponenty bylo peklo (deska je v něm obráceně a místa u zdroje je tak málo, že není možno pohodlně zasunout dva disky do boxu (http://metku.net/reviews/nexus-caterpillar/10.jpg) - a i tak větrák zepředu neofukuje disky oba, ale jeden stíní druhému.

Nehledě na tyhle negativa jsem s ní nebyl zas tolik nespokojen až do chvíle, kdy jsem sestavu spustil a chvíli poté se mi moje prastará GF8600GT s pasivem odporoučela že je přehřátá. Neodporoučela se naštěstí natrvalo, takže na ní do teď leží malý aktivek který jí chladí.

Má někdo zkušenosti s CoolerMaster Centurion Sileo? Chápu že se nejedná o skříň, která umí všechno. Ale z toho co vím dělá hmotnost skříně s vibracemi zázraky. Větrák vepředu by chladil oba disky naráz, skříň samotná má standardní rozložení, takže žádné extrémy a vzduch by ofukoval příjemně i pasivní grafiku. Nehledě na to, že se necítím na to, abych si do skříně lepil tišící hmotu sám.

A pokud nikdo zkušenost nemá, neměli byste radu pro člověka v mojí situaci a nějaké tipy na skříně v cenové kategorii do 2k?
ICEBOSS (3435)|15.1.2009 13:02
jeste antec P182, ale ten je o dva fousy drazsi. centurion sileo je imho obyc centurion vystlany hmotou a s par gumickama na disky - tim ho samozrejme neshazuju, neni to spatna skrin... jeste muzes poridit treba Yeong Yang Cetus 5601 nebo Yeong Yang ARA 5605 a k tomu AKASU PAX (nastrihas a nalepis, nic hroznyho), vyjde to do 2000 Kč zcela urcite a bedny fakt povedeny :)


Do catterpillaru se davaji grafiky s vetrakem a vyfukem ven...
Deee-aN (3834)|15.1.2009 13:38
Co v tý skříni tak hrozně vibruje? Čím chladíš CPU?
Podívej se na tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145089000000I2W
Maximus12 (763)|15.1.2009 13:57
Mám už delší dobu Cooler Master Centurion 532 - a naprostá spokojenost. Skříň je totožna - místa je tam dost, disky mě s přehledem chladí větrák co je ve předu, ja sem přidal ještě jeden do zadu a je to. V přední masce jsou prachové filtry. Takže fakt v pohodě.. myslim, že většína skříní od CoolerMastru jsou dobré, mam s nima jen ty nejlepší zkušenosti.
Nivelo (2)|15.1.2009 19:43
[QUOTE=ICEBOSS;206973]antec P182[/QUOTE] ty dva fousy delaj docela dost :-(
[QUOTE=ICEBOSS;206973]Yeong Yang Cetus 5601[/QUOTE] u tý by mi zůstala prázdná mechanika, mám jen čtečku na karty
[QUOTE=ICEBOSS;206973]Yeong Yang ARA 5605 a k tomu AKASU PAX [/QUOTE] Moc pěkný kousek, jen škoda tý perforovaný bočnice, nad touhle se asi zamyslím.
[QUOTE=ICEBOSS;206973]Do catterpillaru se davaji grafiky s vetrakem a vyfukem ven...[/QUOTE]
To sem tu někde na fórech taky čet myslím, proto říkám, že sem jí bez rozmyslu koupil.
[QUOTE=Deee-aN;206987]Co v tý skříni tak hrozně vibruje? Čím chladíš CPU?
Podívej se na tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145089000000I2W[/QUOTE]Ono tam nic zas tak moc nevibruje, nejvíc asi disky a ty jaksi v tom Caterpillaru nemám možnost nacpat do boxů. Na procesoru mám Noctuu, tu velkou klasickou. A ten Chieftec je moc povedenej, krásně hranatej (to myslím vážně), ale taky škoda těch perforovanejch bočnic.

[QUOTE=Maximus12;206997]Mám už delší dobu Cooler Master Centurion 532 - a naprostá spokojenost. Skříň je totožna - místa je tam dost, disky mě s přehledem chladí větrák co je ve předu, ja sem přidal ještě jeden do zadu a je to. V přední masce jsou prachové filtry. Takže fakt v pohodě.. myslim, že většína skříní od CoolerMastru jsou dobré, mam s nima jen ty nejlepší zkušenosti.[/QUOTE]Oki, díky za referenci.
Deee-aN (3834)|15.1.2009 20:11
[quote=Nivelo;207105]
Ono tam nic zas tak moc nevibruje, nejvíc asi disky a ty jaksi v tom Caterpillaru nemám možnost nacpat do boxů. Na procesoru mám Noctuu, tu velkou klasickou. A ten Chieftec je moc povedenej, krásně hranatej (to myslím vážně), ale taky škoda těch perforovanejch bočnic.
[/quote]
Ty disky moc nepořešíš. Teď nedávno tu někdo nadával na LianLi (nebo něco podobně luxusního a vymakaného), že ten jejich supr čupr antivibrační systém příliš nefunguje. Tam jsou v zásadě dvě řešení: SilentMaxx HDD Silencer za šílené peníze nebo "gumy do tepláků", letecké gumy, splétané gumy, vlasce nebo cokoli jiného pružně pevného a odolného za pár kaček. Funguje to, vím to z vlastní zkušenosti. Je jen potřeba mít dost 5,25" pozic. To by v tom Chieftecu být mělo. No, a ty perforace se dají zevnitř zalepit (kromě těch u HDD). Bohužel je tam výrobci pořád cpou.
Ne321 (96)|16.1.2009 07:07
Mam normalniho Centuriona a jako da se, ale zadny zazrak to neni. Je to proste takova socka skrin s pouzitelnou konstrukci. Ja jsem do toho nacpal svuj domaci StorageServer, ktery je stejne zavreny v mem technology roomu (alias servrovne), takze nejake vibrace a podobne slyset nejsou. Vzal jsem ho proto, ze stoji naprosto zanedbatelne penize a da se do nej nacpat cca deset disku, coz je presne to co jsem potreboval. Normalni pocitac bych si do nej asi nedal, na to je tom moc lacina shitka.
Doporucuji nesetrit na case a koupit si nejaky rozumny tak kolem ctyr tisic, coz uz videl kvalitni material, alespon v instruktaznim filmu a jeho konstrukter nad nim premyslel dele nez deset minut.