reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyber tiche case

obx (17)|15.1.2009 20:47
Dobry den, rad bych znal vase nazory. Shanim nejakou opravdu tichou case, pro pocitac, ktery mi bude stat na stole. Mel jsem CM Centurion 5, ktery byl na muj vkus hlucny. Sestava bude obsazena nasledujici:

MB - Asus P5Q Pro
CPU - Intel E7500
GPU - Gigabyte nvidia 9600 Silent
RAM - 2x2GB A-Data extreme edition
HDD - 1TB WD Green

Zdroj bud v case, nebo neco typu Seasonic, Enermax nebo neco takoveho...to je jedno.

Zvazuji porizeni Arctic Cooling T3 Eco a nebo Cooler Master Sileo 500, ale s jejich volbou si nejsem jist a stale vaham.

Rozpocet mam tak 3000,- ale neni to nezbytne...

Jeste doplnim, ze nechci zadna svetylka, a nic rusiveho... mam rad tmu:-)

Dekuji za podnetne rady a navrhy.
Salamander (6177)|15.1.2009 20:53
No, se skrini je to krapet tezsi, ale aspon Ti poradim nasledujici : kup procesor E5200, rozdil ve vykonu je minimalni a za usetrene penize kup tichy chladic procesoru ( treba Ninja 2 by mela zvladnout i pasivne) a grafickou kartu zakladni model + k ni Acellero S1 rev. 2 ... celkove to bude o 100% tissi :)

//btw: co tam planujes za zdroj ?
+ jak tak koukam, supni tam desku od Gigabytu :)

// ++ co jsem slysel, dost ticha je tahle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890UR1NYI0U
obx (17)|15.1.2009 20:56
Prosim o odpovedi k tematu. HW je nemenny...
Salamander (6177)|15.1.2009 20:57
Ok, chapu ... no rozhodne do chladicu bys cast penez investovat mohl :)
obx (17)|15.1.2009 21:00
To je mi jasne, ale neni to ted primarni. Napred to zelezo musim do neceho dat a pote budu doladovat.
Intri (3490)|15.1.2009 21:05
To je trochu divný postup. Co vybírat železo jako celek, než nakoupit s chybama a pak ty chyby odstraňovat?

Fakt bych silně doporučil si nechat poradit, pokud jsi to ještě nekoupil. Lidi tady vědí, o čem mluví a pokud něco radí, je to proto, aby pomohli, ne proto, že by z toho měli mít nějaký zisk - ten z toho nemají pražádný.
obx (17)|15.1.2009 21:13
To chapu. Ale resim ted case, proto jsem svuj prispevek vlozil do sekce "Skříně". Rady ohledne HW samozrejme budu brat v potas, ale to ted neni prioritou...
robky (3195)|15.1.2009 21:19
No neviem, či je to dobrý postup. :notsure

Každá skriňa je tichá - pokiaľ je prázdna. A bude len taká tichá, aké tiché komponenty do nej napcháš.
Aby si sa potom nedivil, že tichý chladič do zvolenej skrine proste nevlezie. PC je treba brať ako celok už pri zostavovaní, akékoľvek "dolaďovanie" sa potom môže zmeniť na zbytočné vyhadzovanie peňazí.
obx (17)|15.1.2009 21:27
Proto chci napred vybrat case, do ktere to budu cpat a pote pripadne upravim. Ale muj pozadavek je jednoduchy. Potrebuju co nejutlumenejsi krabici, ze ktere toho co nejmin uslysim, protoze se potrebuji soustredit na praci a ne poslouchat nejaky huceni:-)
Intri (3490)|15.1.2009 21:33
Pak nejlepším vodítkem máš zkušeností uživatelů, po nich pak případně hmotnost takové bedny - obvykle čím těžší, tím bytelnější plechy, a tím také vyšší odolnost vůči vibracím => menší hluk. Taky to chce ale třeba zabolené hrany mřížek a jiných průduchů, pohlídat si případné rozestavní komponent, aby nepřekážely kabely atd...

Ono je fakt potřeba řešit PC jako celek, protože když to vezmeš do extrému, než kupovat skříň za 3 tisíce, mohl bys třeba PC chladit z velké části pasivně ( grafickou kartu, můstky, zdroj ) a větrák nechat jen tam, kde by to bez něj nešlo. Pak bys mohl koupit v podstatě jakoukoliv skříň, jediný problém by mohly být virbace disku, které se dají taky "odpružit".
obx (17)|15.1.2009 21:37
Tak a zkusenosti uzivatelu jsou to, co ocekavam od teto diskuse... Konkretne mam na mysli zkusenosti uzivatelu s ruznymi SKRINEMI.
SamecP (1751)|15.1.2009 21:45
Koukni na Chieftecky,jsou to celkově hodně bytelné a dobře udělané skříně.
Ne321 (96)|16.1.2009 07:09
Do Centuriona jsem si postavil server, jako za ty prachy dobry, ale normalni pocitac bych do nej asi nedaval. Mam tedy klasickeho, ale to Sileo vypada jako to same plus izolace.
Estez (176)|16.1.2009 09:45
napr. NEXUS CATERPILLAR, podle zahranicnich recenzi by mela byt imho vcelku ticha.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000EGY&Search=nexus&SearchType=1
Deee-aN (3834)|16.1.2009 09:50
[quote=Estez;207289]napr. NEXUS CATERPILLAR, podle zahranicnich recenzi by mela byt imho vcelku ticha.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000EGY&Search=nexus&SearchType=1[/quote]
https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=206968&postcount=1
Aigor (201)|16.1.2009 10:11
Pokud to má být do 3k a maximálně tichý a decentní, pak mě nenapadá nic jiného, než Antec Solo.

OT: V poslední době se ztišováním rozthl pytel a už si připadám jako agent Antecu ;-)
Estez (176)|16.1.2009 14:01
[QUOTE=Deee-aN;207292]https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=206968&postcount=1[/QUOTE]

to je dosti nestasne srovnani.
ad 1) "deska je tam obracene" ... to uz hovori o tom, ze clovek je velmi malo informovan o moznych variabilitach ulozeni. Osobne v tom nevidim vubec problem.
ad 2) "nedostatek mista u zdroje" ... pokud pouzijeme zdroj s "odpojitelnymi" kabely, a take samotna recenze to doporucuje (viz anglicka citace dale) tak to zadna tragedie neni. (imho takovych zdroju je v soucasne nabidce vice nez dost) / "The HDD-cage is only 45 mm away from the regular sized PSU, so again it's a tight fit with the cables of a non-modular power supply". btw ve stejne recenzi je udajne stejny problem i s ANTEC SONATA III.
ad 3) pro tuto skrin se doporucuje mit GK s aktivnim clazenim. Ze majitel mel pasiv a prehrivala se, je jeho pochybeni. Obecne se pasivni chlazeni nedoporucuje, pokud nemate dobre vetranou skrin.
ad 4) "HDD kos" ... pokud pouzijeme sata kabely s koncovkou o 90° otočených, pak by nemel byt problem pri isnatalaci i 3hdd. (viz obrazek: ). Apropo tazatel ma ve vyberu pouze 1x HDD, tudiz bude chlazen vice nez dostatecne!
obx (17)|16.1.2009 14:57
Ono na tom usporadani neco bude...kdyz i Dell to tak pouziva ve svych pracovnich stanicich...Na ktere mimochodem nedam dopustit...:-)
mpitman (206)|16.1.2009 16:25
[QUOTE=obx;207415]Ono na tom usporadani neco bude...kdyz i Dell to tak pouziva ve svych pracovnich stanicich...Na ktere mimochodem nedam dopustit...:-)[/QUOTE]

No nevim, pracovni stanice dell sice maji vstup z druhe strany bedny,ale jelikoz pouzivaji vetsinou BTX format desek,tak stejne vychazi karty dolu a procesor a vyfukovaci ventilator nad ne. Zdroj dole mi prijde docela dobra vec,ale musi byt nahore nejaky ventilator co vyfukuje teply vzduch aby se nahore nehromadil - tady v te skrini je sice relativne dobre chlazen procesor, ale grafika a ostatni karty jsou nahore v podstate uzavreny v kapse s teplym vzduchem a postupne se uvari. Leda by grafika mela vyfuk vzduchu mimo skrin, ale i tak nic moc...
obx (17)|16.1.2009 16:52
Moje sympatie zacina mit i case Antec P182, ale nemuzu najit moc praktickych postrehu uzivatelu a pripadne nejake zive fotky... ale nejsem si jist jeji tichosti, kdyz je v ni tolik ventilatoru...ale ta cena...musel bych ji videt nekde nazivo...
ronky (19)|16.1.2009 18:12
[QUOTE=obx;207464]Moje sympatie zacina mit i case Antec P182, ale nemuzu najit moc praktickych postrehu uzivatelu a pripadne nejake zive fotky... ale nejsem si jist jeji tichosti, kdyz je v ni tolik ventilatoru...ale ta cena...musel bych ji videt nekde nazivo...[/QUOTE]

Ventilatory sa daju dokupit vlastne, tiche, s redukciami a da sa ich len tolko, kolko bude treba. Nemusis obsadit vsetky pozicie. :)
ronky (19)|16.1.2009 18:30
[QUOTE=Salamander;207157]No, se skrini je to krapet tezsi, ale aspon Ti poradim nasledujici : kup procesor E5200, rozdil ve vykonu je minimalni a za usetrene penize kup tichy chladic procesoru ( treba Ninja 2 by mela zvladnout i pasivne) [/QUOTE]

S tymto suhlasim.

So starym PIII som stratil nervy, tak som zhanal nieco nove. Rozhodol som sa pre Dual Core E5200 a som spokojny. Kupil som na nho Sythe Ninja 2. Je bez ventilatoru stiahnuty na 1.6Ghz teplota 33° pri necinnosti. Pri vacsej zatazi mal nejakych 45 ale naplno som ho este nevytazil. Vzadu mam jeden Noctua chladic s redukciou otaciek, ktora je vedla toho obrovskeho pasivu len tak tak napasovana :). S chladenim pomaha este zdroj Corsair VX450, co je mimochodom neuveritelne tichy a chladny zdroj s 80+. To vsetko je v nejakej lacnej skrinke, (urcite eurocase alebo take daco, raz rezonovala, polozil som na nu ruku a odvtedy je pokoj). Siel by som do tej P182, elegantna a ucinna skrinka s dobrym hodnotenim: https://www.svethardware.cz/recenze-antec-p182-pocitacove-delo/17628, zial nevysiel mi rozpocet, ale raz si ju kupim. Disk mam jednoplatnovy Samsung SpinPoint F1 HD322HJ, ktory je trochu pocut pri seeku. Inak je PC neuveritelne tichy. Dokonca pocujem pri stlacani jemne piskanie z bezdrotovej klavesnice.
obx (17)|16.1.2009 22:40
Kez by to tak bylo... no moje sympatie ma stale...jeste sehnat nekoho, kdo mi to rozumne proda...
Jan Machalik (25)|20.1.2009 20:09
Doporucuji Chieftech CH-05B, je ta kvalitni prostorna skrin, material 1mm ocel, vzhledem tak trochu pripomina CM Stacker...Mam ji doma jiz pres rok a nemohu jinak nez doporucit.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51614

//tady jeste na ukazku moje foto, jak skrin vypada po osazeni, kouknete kolik mista jeste zbylo, hlavne mezi grafikou a diskama :-)

obx (17)|20.1.2009 20:55
Ta case je derava jako cednik...toho se opravdu bojim... ale i tak diky za tip.
Jan Machalik (25)|20.1.2009 21:40
[QUOTE=obx;209331]Ta case je derava jako cednik...toho se opravdu bojim... ale i tak diky za tip.[/QUOTE]

Pokud mas na mysli bocni perforaci, tak toho se vazne neboj.Na hlucnosti to nepridava, ja to tedy pro jistotu vylepil molitanem, ve skrini mam vyhradne Noctua fany a mohu s klidem rict, ze ,,nic" neslysim :-)
obx (17)|21.1.2009 07:32
Ja co bych si pral, tak aby ta case byla uz defaultne ticha a s minimalnim derovanim. Poucil jsem se uz s dirami a molitanem u Cooler Masteru Centurion 5. Reknete si, ze jsem fajnovka, ale chci to mit co nejvic utlumene.
hl.hl (1387)|21.1.2009 09:35
[QUOTE=Estez;207397]to je dosti nestasne srovnani.
ad 1) "deska je tam obracene" ... to uz hovori o tom, ze clovek je velmi malo informovan o moznych variabilitach ulozeni. Osobne v tom nevidim vubec problem.
.
.
.
[/QUOTE]

Nechcu rejpat, ale co ma znamenat ta fotka u prispevku? Takto urcite nema vypadat usporadani kabelu u ticheho PC.
hl.hl (1387)|21.1.2009 09:38
[QUOTE=obx;209445]Ja co bych si pral, tak aby ta case byla uz defaultne ticha a s minimalnim derovanim. Poucil jsem se uz s dirami a molitanem u Cooler Masteru Centurion 5. Reknete si, ze jsem fajnovka, ale chci to mit co nejvic utlumene.[/QUOTE]

Kdyz uz jsi narazil na CoolerMaster tak co treba CM 590 nebo 690. Deckam jsem ted daval vnitrnosti do CM 590 a za ty prachy je to super koupe.
obx (17)|21.1.2009 10:49
To jsou hezke skrine, ale zase je to sama perforace...to po predchozi zkusenosti opravdu uz nechci. Dekuji za tip.
ICEBOSS (3435)|24.1.2009 14:08
[QUOTE=obx;207464]Moje sympatie zacina mit i case Antec P182, ale nemuzu najit moc praktickych postrehu uzivatelu a pripadne nejake zive fotky... ale nejsem si jist jeji tichosti, kdyz je v ni tolik ventilatoru...ale ta cena...musel bych ji videt nekde nazivo...[/QUOTE]

http://ventum.net/items/273-antec-performance-one-p182-vyberove-ticho-se-zarukou/show
foto tady

No, ted jsem mel prvne na skladani Yeong Yang ARA a krome tech levne pusobicich USB portu nevypadala na pohled vubec spatne, nacpi do ni akasu pax a mas hotovo do 2 tisic :)
Estez (176)|25.1.2009 18:38
[QUOTE=hl.hl;209460]Nechcu rejpat, ale co ma znamenat ta fotka u prispevku? Takto urcite nema vypadat usporadani kabelu u ticheho PC.[/QUOTE]

http://metku.net/reviews/nexus-caterpillar/5.jpg ... > je ztazeno z jiz vyse zminovane recenze. (staci si dat vlastnosti obrazku)