Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Postupný upgrade PC?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Zdravím všechny a prosím o pomoc při rozhodování co s mým "staříkem". V současnosti mám tuto sestavu:

MB: MSI 915P Combo-FR
    Procesor: Intel Pentium 4 640, 3200 MHz
    RAM: 2 x 1 GB DDR2 800 (Patriot)
    GK: Asus EAH 3870 Magic, 512MB GDDR3, 256bit
    Zdroj: Seasonic S12II, 430W, Energy 80-plus
    HDD: WDC WD800JD a WDC WD2500KS (oba SATA)
    DVD: Optiarc DVD RW AD-7201S a SONY DVD-ROM (obě SATA)
    Monitor: LG 17" max. rozl. 1280x1024

Přemýšlím o postupném upgradu, mám vizi, že bych nejdříve koupil novou desku s procesorem, pak nějaký ramky a asi ten menší disk vyměnit za větší, ale to už asi nehraje moc velkou roli. A pak jsem taky časem přemýšlel dokoupit druhou GK do Crossfire, co vy na to? Vím, že nemám ani nijak extra monitor, ale filmy na tom nesleduju, takže mě to v současný chvíli moc nepálí. Spíš to využívám na hraní her (většinou sportovní a akční) a stříhání videa. Mám trochu obavu co na to zdroj, ale doufám, že je kvalitní a něco utáhne (ale později by byl asi problém při těch 2 GK, ne?). Další možnost je v tom, že si nechám jen GK a zdroj, tuhle sestavu osadím původní GK GF6600 a původním zdrojem a sám si koupím novej s tím, že si GK a zdroj dosadim doma. Jenže to je zas jednorázová investice a já bych to cpal radši postupně. Cenovej strop stanovovat nechci, důležitý je poměr cena/výkon a nechci shit .

A ještě s tím souvisí otázka, když vyměním desku a procák, co na to operační systém, mám legální OEM verzi Win XP, to budu muset koupit novou?

Díky za odpovědi, jestli jste se prokousali až sem...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Deska a cpu schvalu.

Disk je taky rozumnou investici.

Druha 3870 do crossfire je nesmysl.

Jeste by to chtelo dalsi 2-4GB ram nebo vetsi LCD.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

no a jakou desku a procesor bys zvolil? ten crossfire jsem myslel v budoucnu, ani tak to nemá smysl?

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Mates81 Zobrazit příspěvek
    no a jakou desku a procesor bys zvolil? ten crossfire jsem myslel v budoucnu, ani tak to nemá smysl?
    Crossfire z duvodu upgradu byl, je a nejspis i hodne dlouho bude nesmysl. Prinasi vic potizi nez uzitku (vetsi naroky na zdroj, zvysena spoteba, naroky na lepsi desku, problemy s alternativnim chlazenim, zabiti 90% slotu, zavislost na ovladacich).

Desku? Ep43-ds3 a cpu zalezi kolik mas penez, takova stalice mezi cpu s nejlepsim pomerem cena/vykon je e5200.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Kozouš
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Mates81 Zobrazit příspěvek
    ...
    A ještě s tím souvisí otázka, když vyměním desku a procák, co na to operační systém, mám legální OEM verzi Win XP, to budu muset koupit novou?
    ...
    Pokud mas OEM, tak ta je vazana na dany hardware. Muzes vsak zkusit opetovnou aktivaci bud zavolanim na MS linku nebo pouzitim aktivatoru.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

no tak jsem zase o něco chytřejší...

tu desku s procesorem jsem počítal tak do 6 tisíc, takže tam je ještě velká rezerva...

a co ty wokna, musim koupit nový?

no to by bylo nemilé, ale pokud by to nešlo mně, tak by asi mohly být využitý v jiným počítači, kam bych tu starou desku s procesorem nainstaloval, no ne?
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 16-01-2009 v 01:34 Důvod: sloučeno, příště použij tlačítko "EDIT" thx.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Souhlas že naprostý základ je koupit desku a CPU. To je v současnosti největší brzda všeho.

Je potřeba promyslet jestli využijete 4 jádro. Jestli ano, pak Q9300/9400 by po slevě (reakce na Phenomy II) měly stát pod 200$ (u nás kolem 5k). Je otázka kdy to bude, zatím spíš zdražují a za dnešních 7k je to nesmyslná koupě.

Pokud stačí 2 jádro (stále na 90% aplikací her a všeho) pak nejlepší poměr výkon cena má už zmíněné E5200.

Zdroj je velmi kvalitní a stačí s dvoujádrem i na grafiku typu GTX260/HD4870. Se 4 jádrem bych volil raději HD4850 1Gb.

Ram bych prodal jako celek s deskou a cpu a koupil 4Gb 800Mhz ram. S grafikou bych asi ještě chvíli počkal, zrychlení ted určitě pocítíte díky CPU a časem se dostane i na grafiku.

Edit: OS by oficiálně na nové desce jít neměl, ale spousta lidem prošla aktivace i po změně HW.. nedá se na to spolehnout.

EDIT2: Tedy Gigabyte P43 DS3L + E5200 + 4Gb 800Mhz A-Data = 5k
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 16-01-2009 v 01:50

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

a co nějaký čtyřjádro? počítám, že bych musel sáhnout hlouběji do kapsy, jenže jak to tak sleduju rozdíl v kmitočtech 2jádra a 4jádra se už příliš neliší a navíc jsem tady někde četl, že novější hry už běží líp na 4jádru i s nižším kmitočtem...

a radši AMD nebo Intel? zatím mám zkušenosti jen s Intelem...

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

díval jsem se na Q6600 kde je dneska cena někde kolem 4t. a v případě té desky co tu už tu proběhla bych se pohyboval na těch 6 tis.

Registrace
    May 2006

všechny 4 jádra ted nehorázně zdražily. Q6600 je už za 4700 a víc.. Nicméně kolem 3k se dá sehnat bazarový (koukej ale po revizi G0).

A za 7k už je Core i7 který je výkonem zas jinde.. :-/

No přijde mi že ted je zrovna dost blbý období na nákup nebo upgrade PC

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

já stejně počítám, že to celý začnu řešit v horizontu 2-3 měsíců, tak to snad zas trochu spadne... fotbálek mi na tom ještě frčí, tak si dám jednu sezónu navíc

na ty i7 jsem už taky koukal, to pak ale bude muset být i jiná deska...

Registrace
    May 2006

2-3 měsíce.. no tak to je opravdu předčasné řešit, teď se to bude hodně promíchávat.

k i7 bude jiná deska (která je zatim příšerně drahá) a taky 3-channel DDR3 paměti. Nicméně nárust výkonu proti C2Q je znatelný. CPU jsou stejně drahá už dnes (i920 je dokonce levnější než Q9400) a jestli zlevní desky a DDR3, bude v highendu socket 775 definitivně pohřben.

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

je vyhodne v soucasne dobe pockat, protoze nejvestsi prodejci jako gigabyte nebo asustek maji prej na sklade dohoromady desky v celkove hodnote vice nez 400 000 000 dolaru, budou se toho muset zbavit s prichodem ohlasovanych novych technologii jako napr core i5 apod. Pro nas smrtelniky to znamena snad ocekavane zlevneni. Dulezite je si rozvrhnout upgread do nejakeho casoveho planu, protoze ty chces upgread postupny. Pokud se bude jednat o "rychly" upgread v horizontu napr max. 4 mesicu, tzn, ze kazdy mesic si odlozis z vyplaty a koupis nejakou komponentu tak se urcite vyplati kupovat si rovnou jednotlivy dily a pomaloucku polehoucku to skladat. Pokud ale planujes v lete to, na vanoce ono apod. je pro tebe lepsi si radsi odkladat penize do polstare, protoze ceny i technologie se neustale vyviji a takhle bys mohl splakat nad vydelkem. Proto se ptam,Jaky je tvuj casovy plan? Kdybych ted upgreadoval ja, uz bych sel asi do 4 jadra-kvuli budoucnosti, kdybych mel vic penez tak core i7, urcite dalsi 2 GB ram a od toho by se vyvijela deska (socket a DDR 2/3) zdroj bych zatim nechal a GK taky, zalezi co hrajes. ale kazdopadne nejdulezitejsi komponenty jsou samozrejme deska,cpu,ram od toho se vsechno dal vyviji.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Myslim ze vsechno podstatne uz tu padlo .. za sebe jen dodam.

1. 2-3 mesice je silene dlouha doba .. zacni to resit 14 dni pred nakupem ...
    2. Napsorty souhlas s cooluserem a CF
    3. Mas pomerne kvalitni zdroj ktery ti v poho utahne i 4870 takze ten bych nemenil ..

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

no je to tak, že bych v případě 2jádra kupoval nový věci na začátku února, ale chtěl jsem vědět, jestli se vyplatí počkat nějakej ten měsíc navíc a koupit 4jádro, takže s tim už mám tak nějak jasno... co se týče těch pamětí, tam mam celkem jasno - dnešní cena DDR2 za 2x2GB kolem litru je pakatel, doba kdy se vyplatí koupit DDR3 je myslím hodně daleko - aspoň pro moje potřeby

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC:
    Od bulhy v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 57
    Poslední příspěvek: 11-07-2011, 08:45
  2. DDR2: upgrade RAM
    Od lukyss v sekci Operační paměti
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 20-10-2009, 13:29
  3. Postupný upgrade