reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s wifi

Apophis66 (228)|16.1.2009 13:49
Dobry den,

prosim o radu. Mam doma internet tazeny pres dva routry. Modem - Router( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33905 ) - Router s wifi( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33905 ). Na prvnim sou 3 pc na kabelu a na druhem sou 2 pc na kabelu + 4 pc na wifi.
A 2 pc(oba win XP SP2) na wifi se nechce pripojit net, hlasi to nez nedostali sitovy klic(pak to ukaze OMEZE NEBO ZADNE PRIPOJENI). Kde mam hledat chybu?
Dojigiri (1629)|16.1.2009 14:50
A ostatní PC (ty další 2 na wifi) připojení na wifi se na net dostanou jo - ty mají jinej OS než XP SP2? To "omezený nebo žádný připojení" se zobrazí většinou v okamžiku, kdy neni schopnej počítač získat IP adresu přes DHCP a nastaví si "autokonfigurační" IP. Tohle se mi stávalo, když jsem měl blbě navolený nějaký parametry wifi připojení, tj. tvářilo se to, že se spojil, ale nebyl schopnej získat IP adresu.

Takže může bejt problém s nastavením wifi připojení na dotyčných PC (pokud na dalších 2 to jde). Zkus odebrat to připojení, pokud ho máš nastavený jako "automaticky připojit" a zinicializovat ho znova (znova vyhledat sítě, a připojit se, zadat wifi klíč pro připojení atd.). V XP SP2 jsem taky měl na nb problém s WPA2 (se SP3 mi to už jde, ale když jsem měl předtím SP2 fungoval mi jenom WPA), takže jestli máš na wifi routeru nastavený WPA2, zkus snížit na WPA.
Lukas955 (8)|16.1.2009 15:20
ty máš ty routery propojené ? (internet jde z prvního do druhého )
Apophis66 (228)|16.1.2009 15:33
[QUOTE=Dojigiri;207412]A ostatní PC (ty další 2 na wifi) připojení na wifi se na net dostanou jo - ty mají jinej OS než XP SP2? To "omezený nebo žádný připojení" se zobrazí většinou v okamžiku, kdy neni schopnej počítač získat IP adresu přes DHCP a nastaví si "autokonfigurační" IP. Tohle se mi stávalo, když jsem měl blbě navolený nějaký parametry wifi připojení, tj. tvářilo se to, že se spojil, ale nebyl schopnej získat IP adresu.

Takže může bejt problém s nastavením wifi připojení na dotyčných PC (pokud na dalších 2 to jde). Zkus odebrat to připojení, pokud ho máš nastavený jako "automaticky připojit" a zinicializovat ho znova (znova vyhledat sítě, a připojit se, zadat wifi klíč pro připojení atd.). V XP SP2 jsem taky měl na nb problém s WPA2 (se SP3 mi to už jde, ale když jsem měl předtím SP2 fungoval mi jenom WPA), takže jestli máš na wifi routeru nastavený WPA2, zkus snížit na WPA.[/QUOTE]

Ty dalsi 2 pc na wifi se pripoji. Jeden ma visty, druhy tu ted neni(uz nepamatuju co ma). Kazdopadne dekuji za navrhy reseni, jdu to zkusit.

[QUOTE=Lukas955;207429]ty máš ty routery propojené ? (internet jde z prvního do druhého )[/QUOTE]

Jsou propojeny...internet jde z modemu do routru1, z routru1 do 3 pc a routru2...
eraser (0)|16.1.2009 18:22
Nemáš tam MAC adresový filter a jednoducho si nepridal tie dva PC do zoznamu?

Inak oprav si ten druhý link, je totiž rovnaký ako prvý.
Apophis66 (228)|16.1.2009 22:00
[QUOTE=eraser;207490]Nemáš tam MAC adresový filter a jednoducho si nepridal tie dva PC do zoznamu?

Inak oprav si ten druhý link, je totiž rovnaký ako prvý.[/QUOTE]

ten wifi je tento:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39128

Filtr sem vubec nenastavoval.
Apophis66 (228)|8.2.2009 03:06
Zkousel sem kdeco, ale porad 2 pc se obcas nepripoji. Nekdy se cely den nejde pripojit a pak tyden bez problemu...nemam rad wifi:runaway. Jeste ze ja sem na kabelu:)
EditorPO (2819)|10.2.2009 23:46
Na tych 2 PC, ktore maju problem, aka je intenzita signalu?
Ako daleko od nich je AP na ktore sa pripajaju?
Maju priamu viditelnost na AP, alebo chytaju signal cez steny?
Apophis66 (228)|14.2.2009 03:26
[QUOTE=EditorPO;218071]Na tych 2 PC, ktore maju problem, aka je intenzita signalu?
Ako daleko od nich je AP na ktore sa pripajaju?
Maju priamu viditelnost na AP, alebo chytaju signal cez steny?[/QUOTE]

Signal je vynikajici/velmi dobry, jeden je primo u APcka(tak do 1m), druhy za stenou(signal porad velmi dobry) asi 4m od Ap.
EditorPO (2819)|15.2.2009 20:44
Skus este zmapovat, ci nemas v okoli nejake ine AP, ktore vysiela na tom istom kanali.
Ake wifi karty pouzivaju tie dva PC? Skus na AP nastavit mod 802.11b.