reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus A8Jc

Krevety (18)|9.5.2006 20:08
Zdravim, nevite nekdo neco blizsiho /recenze,vlastni zkusenost/ k tomuto novemu modelu ?
Jen pridam specifikace:
Asus A8Jc (T2300,512DDR2,80GB,14.1",GO7300,DVD-RW,37kkc).
Zejmena ocenuji vahu 2,4kg , dedikovanou grafiku, dual-core a soldni sirokouhly displej .
Sh (9)|10.5.2006 10:16
co konkretne te zajima? pristi tyden si ho vezmu do prodejny jako showroom model
Krevety (18)|10.5.2006 12:45
Predevsim zpracovani a vydrz na baterii. Vykon se da z pouzitych soucasti odhadnout ale neco proste ne .)
Jeste sem se dival a podobny model nabizi i Toshiba: Satellite M100-164
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37490
je o cca 2k levnejsi a ma akorat jinou GFX (osobne mam teda radsi nvidii no ale vykon X1400 je totozny s vykonem GO7300) u ktere sem se ani nedozvedel kapacitu baterie atd.
Sh (9)|10.5.2006 13:01
no co na to rict, jedna se o novejsi derivaci novych modelu Dual Core, ktere prisli na trh, disk je uz klasa 5400, zpracovani je bohuzel plast (ale na to jsme u serie A8, A6 atd zvykli) , co se tyce vydrze dostanes se na cca 3h ale jen pokud budes napriklad na netu atd, pokud movie, tak max 2h a 30min , vic cekat nemuzes, pokud ho chces videt v realu mrkni na tyhle odkazy

http://www.atcomp.cz/katalog/18501720/a8j-2d-o-l.jpg
http://www.atcomp.cz/katalog/18501720/a8j-b.jpg
http://www.atcomp.cz/katalog/18501720/a8j-l.jpg
http://www.atcomp.cz/katalog/18501720/a8j-r.jpg
http://www.atcomp.cz/katalog/18501720/a8f_JcCZ.pdf

ke zpracovani neni moc co rict, je to proste klasicke zpracovani, neprohyba se displej , nelamou se panty atd... to se spis musis optat ty me .) ja nevim co o tom rikat, kdyz si zvykly to prodavat, tak je to pro cloveka uz stereotyp...
Krevety (18)|10.5.2006 13:43
Spis tak sonduju, jestli ho uz nekdo mel v ruce a nezjistil treba neco, nebo nejaky prakticky zkusenosti (recenzicka) . K te vydrzi docela skoda jen 3h :/ predstavoval bych si tak ty 4 O:-)
Sh (9)|10.5.2006 13:53
4 neda... ma jen 3h.. osobni zkusenosti, jsou celkem dobre, je to klasicke rozvrzeni, kryt se neprohyba, ntb nedela zadne bad zvuky pri nastavovani LCD , mechanika je pevne upevnena v ntb tj nevycumuje zadnym ruzkem ven, jedina vlastnost ktera mi vadila je hlucnost a vibrace pri nacitani CD, po nacteni je to uz v poradku ... co by te dal jeste zajimalo?:)
ados_old (0)|10.5.2006 14:36
[QUOTE=Sh]co konkretne te zajima? pristi tyden si ho vezmu do prodejny jako showroom model[/QUOTE]

Byl bych rád kdyby jsi potom napsal jakej je.Náhodou zkušenosti s ASUS A6Ja nebo Acer 5652 nemáš? Uvažuji o koupi tak do 45000,- Díky
Sh (9)|10.5.2006 14:39
jedine Asus, jsem vyhradni prodejce se showroomem, takze jsem spis znalej v Asusu, acer z duvodu kvalitativnich (prodavam z 80% velkym firmam) neprodavam .) defakto rada A8 ci A6 , jsou stejne akorat maji ruzne male odliseni, cili maji stejne vlastnosti atd, co konkretne bys treba chtel vedet?
Krevety (18)|10.5.2006 17:08
nevis kolikatka je tam ta baterka 6ti clankova ? 4800 ?
Jak je to s provoznim hlukem kdyz je tam grafna ?
Jo a jeste jak facha ten jejich slavny PowerGear ?

edit: btw. nemas showroom nahodou v ostrave ? :P
Sh (9)|10.5.2006 17:17
[QUOTE=Krevety]nevis kolikatka je tam ta baterka 6ti clankova ? 4800 ?
Jak je to s provoznim hlukem kdyz je tam grafna ?
Jo a jeste jak facha ten jejich slavny PowerGear ?

edit: btw. nemas showroom nahodou v ostrave ? :P[/QUOTE]

6cell
provozni hluk kdyz nehrajes je naprosto v pohode, pokud budes smazit a nebudes mit kolem pustene radio atd, tak neco uslysis, ale velmi nepatrne... je to precejen chladna 7300ka, powergear facha dost dobre , proste klasika, nastavis si sam rezimy na baterii a na sit, ale jak rikam vydrz 3h...

showroom mam v usti .)
ados_old (0)|12.5.2006 17:23
[QUOTE=Sh]jedine Asus, jsem vyhradni prodejce se showroomem, takze jsem spis znalej v Asusu, acer z duvodu kvalitativnich (prodavam z 80% velkym firmam) neprodavam .) defakto rada A8 ci A6 , jsou stejne akorat maji ruzne male odliseni, cili maji stejne vlastnosti atd, co konkretne bys treba chtel vedet?[/QUOTE]

Chtěl bych ho hlavně na hry, fotky a sem tam video, podle všeho je dostatečně výkonný. Jak je na tom display, odezva, jas a tak.....
Krevety (18)|12.5.2006 19:24
Displej mas lesteny no ... nekdy to vyhra je, nekdy ne ... dovolim si zkopirovat prispevek jednoho pana z pct :-)

Taky se podelim o me poznatky co se tyce CS. Rozdelim to na dve prostredi. Interiery a venek.

ad interiery
V podstate denne jezdim do skoly vlakem a zdaleka nejhorsi stav je ten, kdyz slunko sviti na tebe (ne tedy na displej), to z toho mas dokonaly zrcadlo.
Pokud poprsek slunka dopada pod malym uhlem na displej , zda se mi obraz citelnejsi nez s matnym (porovnavam s IBM R40),pokud paprsek dopada kolmo nebo pod velkym uhlem (60-90 stupnu), skoro se to neda cist.

ad venek
Pokud vemes za krasneho slunecneho dne nb ven, tak to je asi uplne to nejhorsi. Musis se natacet a hledat nejlepsi polohu, aby si vubec neco videl, je fakt, ze s matnym to nebylo o nic lepsi. Zlepseni nebylo ani kdyz bylo castecne pod mrakem . Pri zatazene obloze jsem to jeste nezkousel Smile

Moje doporuceni.
Pokud se NB bude valet nekde v kanclu na stole a moc slunka tam nebude dopadat je volba jasna, ale pokud budes pracovat i venku, vem radeji matny.
eraser (0)|13.5.2006 14:14
Takmer rok som sa rozhodoval, aký si kúpim notebook a nakoniec som siahol po ThinkPad-e T43 od IBM, teraz už lenovo. Dlhú dobu však viedol Asus M-kovej rady, dokonca som už začal zháňať vhodného predajcu.

Výborný postup je, keď si spíšes na papier priority, ktoré daný notebook má spĺňať a podľa toho vyberáš model a volíš kompromisy, pričom sleduješ cenový rozdiel.

A samozrejme nie je na škodu, ak si už nejaký model vyberieš, dobre si ho prezrieť a ošahať. Niekedy človek narazí na skutočnosti, ktoré mu vadia pri práci. Napr. nevhodné vlastnosti displeja, prípadne príliš veľké rozlíšenie na fyzickú veľkosť obrazovky, hlučnosť, nevyhovujúca ergonómia, krehký povrch, atď.
Krevety (18)|13.5.2006 17:27
IBM sou pekne stroje od doby co uz maji i touchpad :-)

ale vadi mi na nanich ze nemavaji WXGA rozsliseni ktere se mi zda vic ok a zbytecne do vseho drazsiho uz cpou XPPRO, kdyz staci home...
suchinnen (4)|21.8.2006 16:10
[QUOTE=Sh]co konkretne te zajima? pristi tyden si ho vezmu do prodejny jako showroom model[/QUOTE]

Mám dotaz: Nezkoušel jste měnit v podobných typech notebooků (A8JC...atd.) CPU (Core Duo) za výkonější model? Fyzicky by výměna neměla být problém (po odšroubování heat-pipe, ale jde mi o to aby BIOS správně detekoval vyšší frekvenci procesoru.