reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nenaběhne, a když ano tak zamrzá..

Martina84 (5)|17.1.2009 14:12
Ahoj. Sestavila jsem si PC. A stává se mi, že po zapnutí nechce naběhnout - zůstane nabíhat na Microsoft Corporation, a pak obrazovka zčerná. A když už naběhne, tak pak někdy zamrzne. Zkusila jsem W. Vista několikrát opravit. A pak jsem je i přeinstalovala. Ale stává se to pořád. Už si nevím rady... Díky moc za odpověď.
PS: zavirovaný pc by být neměl. Mám antivir i spyware. A testy nic neukazují.
kevin00 (10238)|17.1.2009 23:17
Napiš nám jakou sestavu máš i se zdrojem a jeho wattáží .... bohužel nám v tom mrazu nefungujou naše věštecké koule :D:D
pavel_p (993)|18.1.2009 11:07
Většinou je příčinou odcházející zdroj nebo základní deska. Podívej se jestli kondenzátory nemají vyboulené nebo prasklé vršky a nevytéká z nich rezavá kapalina. Pozn.: o kondenzátorech třeba zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14302
Martina84 (5)|18.1.2009 20:46
Jo, tak já jsem amatér, tak nevím, co vy profíci potřebujete vědět :o))

Asus P5Q, procesor Inter Core2Duo, JERSEY 450W P4 CE Zdroj, 2048MB DDR2 800MHz CL5 takeMS, HDD Seagate Barracuda 7200.11. Radši jsem napsala vše :o)

Zkusila jsem Memtest, opravit a když to nepomohlo, tak znova naistalovat Visty, i odezvy internetu přes příkazový řádek (když se zasekával net), test teploty taky OK.

Teď to musím zaklepat, ale zatím to vše funguje... Tak nevím, čím to je.
Myslela jsem spíš problém s těma pitomejma Vistama..
kevin00 (10238)|19.1.2009 04:47
[QUOTE=Martina84]Zkusila jsem Memtest, opravit a když to nepomohlo, tak znova naistalovat Visty, i odezvy internetu přes příkazový řádek (když se zasekával net), test teploty taky OK.[/QUOTE]

Ty jsi dělala memtest a po ukončení byli zobrazeny nějaké chyby ? Jakpak jsi je opravovala ? :runaway
Pokud napíšeš příkaz ping, tak se nic neopraví. Pouze zjistíš funkčnost spojení. :runaway -- Použití příkazu ping

Ten zdroj je docela plečka, máš možnost vyzkusit jiný ?
Smeli (2302)|19.1.2009 06:36
Nevidím nikde grafickou kartu.

Pokud ti memtest ukazoval chyby, může to příčina problému (což bych tipoval podle původního popisu problému). Zkus moduly pamětí přeházet ve slotech nebo použít jen jeden (pokud jsou dva).
Martina84 (5)|19.1.2009 19:34
Memtest byl OK.
S tou opravou jsem se špatně vyjádřila. Myslela jsem opravit VISTY pomocí instalačního CD.

Ty odezvy jsem jen zkoušela (pomocí příkazu ping), když blbnul net, jestli tam nejsou nějaká ztrátová data.

Jiný zdroj bohužel nemá, druhý pc je noťas...

Dneska, když jsem to spouštěla, tak ve fázi, kde se ukazuje bootování mi to napsalo, že nemůže najít pevný disk.
Ještě jestli prvopočátek všech problémů není při první instalaci Vist. Protože už při instalaci jsem ho rozdělila na dva disky. A oba se nastavili jako primární (druhý nešel nastavit jako logický). Pak s tím byli nějaké problémy a kolega to nějakým profi programem opravil.
A to rozdělení jsme nastavili až potom.
Při spuštění PC by to mohl být zroj problému ne? že tam ta chyba pořád někde může být?
Jinak potom při přeinstalaci Vist se z těch starých udělal soubor Windows old. Jak je můžu smazat aniž bych něco po.... Jen odstranit, nebo se musí nějak jinak?
kevin00 (10238)|19.1.2009 20:01
Tak bych řekl, že jsme asi na cestě k odhalení problému. Pokud došlo k nekorektní instalaci OS (podle Windows Old asi ano) doporučil bych odstranit všechny oddíly HDD, vytvořit jeden oddíl na který budeš instalovat a ten naformátovat. Druhý oddíl naformátuješ potom z Widlí. Nebo to nainstalovat na jeden oddíl a pak pomocí programu pro práci s disky vytvořit oddíl druhý.

Udělěj screen ze Správce disků (Ovládací panely -- Nástroje na správu -- Správa počítače -- Správa disků ) - viz. příloha
img021.jpg
Martina84 (5)|19.1.2009 20:47
Tak takhle se to tváří, že je to OK.
Mám tam už data, tak to musím nejdřív zazálohovat.
printscreen.JPG
kevin00 (10238)|19.1.2009 21:08
Neměla by tam být logická jednotka, ale normální primární oddíl - Oddíly a logické jednotky
Martina84 (5)|19.1.2009 21:48
No já právě, že na C (primární) mám všechny programy, atd.
A na D (logický) mám jen fotky, mp3 a ostatní blbosti.
To je podle toho odkazu správně nebo ne?
EditorPO (2819)|19.1.2009 21:53
[quote=Martina84;208887]No já právě, že na C (primární) mám všechny programy, atd.
A na D (logický) mám jen fotky, mp3 a ostatní blbosti.
To je podle toho odkazu správně nebo ne?[/quote]
Ano, mozes mat kludne logicke jednotky v rozsirenom oddieli. Aj ked mas teraz len jednu logicku jednotku, casom si ich tam mozes vytvorit aj 5.

edit: ale samozrejme, ze mozes mat aj dva primarne oddiely, nikde nie je napisane, ze to musi byt len tak alebo tak
hdd.png
kevin00 (10238)|19.1.2009 22:30
[QUOTE=Martina84;208887]No já právě, že na C (primární) mám všechny programy, atd.
A na D (logický) mám jen fotky, mp3 a ostatní blbosti.
To je podle toho odkazu správně nebo ne?[/QUOTE]

Pokud tam máš pouze data a nebootuješ z něj, tak to nevadí.

Nemohla by to ještě dělat kolize ovladačů ? Widle se také zaseknout na spouštěcí obrazovce. Ale nevím jak je to u Vist. V XP lze ovladače vrátit na originální z instalačního CD tak, že při bootu stiskni F8 va spusť nouzový režim. Do DVD mechaniky vlož instalační CD Widlí a spusť příkazový řádek. Do něj napiš:
sfc /scannow
Spustí se kontrola systémových souborů a poškozené ovladače se přepíší originálními z instalačního CD. V nouzovém režimu se spouští jen životně důležité ovladače pro běh systému.
EditorPO (2819)|19.1.2009 22:50
@Martina84: ake periferie mas pripojene k PC? (v USB portoch, pripadne inych portoch)
r34ktor (7477)|19.1.2009 23:20
[QUOTE=Martina84;208761]Dneska, když jsem to spouštěla, tak ve fázi, kde se ukazuje bootování mi to napsalo, že nemůže najít pevný disk.[/QUOTE]
Koukám, že máš disk Seagate řady 7200.11. Přečti si toto oznámení, jelikož tam může být souvislost. :notsure