Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Pomaly zapis na flash disk

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Mam problem s rychlosti zapisu na Flash disk. Rychlost se casto pohybuje i kolem 100KB/s, maximalne 1MB/s. Zkousel jsem ruzne flesky na ruznych USB portech (ted mam Corsair Voyager), porad je to stejne. Myslel jsem si, ze bude nejaky problem v desce. Ale doma mam jeste USB hard disk a ten pracuju normalne rychle.
    Bezi to na desce Ausu A8N-E (s939). Nemate s tim nekdo zkusenost?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od vavri
    Mam problem s rychlosti zapisu na Flash disk. Rychlost se casto pohybuje i kolem 100KB/s, maximalne 1MB/s. Zkousel jsem ruzne flesky na ruznych USB portech (ted mam Corsair Voyager), porad je to stejne. Myslel jsem si, ze bude nejaky problem v desce. Ale doma mam jeste USB hard disk a ten pracuju normalne rychle.
    Bezi to na desce Ausu A8N-E (s939). Nemate s tim nekdo zkusenost?
    Mas nainstalovany SP 2?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

jojo. Je to Win XP SP2 se vsema poslednima zaplatama.

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

A zkousel jsi tu flashku i v jinem PC? Kdyz rikas ze USB disk funguje normalni rychlosti tak asi nebude zadrhel ve tvem PC ale v te flashce...

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Jak velke soubory na flashku kopirujes? Kdyz das ten flash disk otestovat HDtachem, jakou mas hodnotu cteni a zapisu?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od first.indian
    Mas nainstalovany SP 2?
    SP2 na to neni potreba
    vavri: Ke kopirovani pouzivas Total Commander ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Povetsinou Total Commander.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

A ve winech (průzkumníku) to běhá naplno?

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jak velky soubory kopirujes? jestli chces zjistit maximalni rychlost, musis kopirovat jeden velky soubor, hodne malych souboru se VZDY kopiruje pomalu!
    jak uz rikal tequilla

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Ovšem pokud by tahal pouze přes TC, tak je na vině nejspíš on. TC totiž omezuje rychlost flashdisků .

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Povetsinou Total Commander.
    Zkus toto jestli pomuze: v TCM - Konfigurace - Nastaveni - Kopirovani/mazani - a zatrhni pouzivat kompatibilni rezim pro USB keys pripadne tam napis rovnou pismeno jednotky jako ktera se prihlasi.
    Pouzivas verzi TCM 6.52 a vyssi ?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

ak je este v zaruke a odskusal si kluc aj na inom PC s USB 2.0 a stale to ide rovnako pomaly tek to je dovod na reklamaciu, mal som taky isty problem, vymenili to bez diskusie
    Ale WinXP Service Pack 2 to si myslim že za potreby je, niekto tu spominal ze nie, ale SP2 ma plnu podporu standartu USB 2.0

eraser

[quote=vavri]Zkousel jsem ruzne flesky na ruznych USB portech (ted mam Corsair Voyager), porad je to stejne.[/quote]
    Chápem to správne, že si skúšal rôzne a rýchle flash-disky na tvojom PC a blbne to len u teba?

V takomto prípade ti môžem poradiť, čo sa stalo mne. Raz som si čítal na CDR.cz článok, ktorý priniesol informácie ohľadne USB záplaty pre Windows XP SP2. Keďže mám s mojou doskou menšie problémy pri zapojení myšky do USB, tak som tento update aplikovať. No, nepomohlo mi to, ale degradovala sa mi rýchlosť.

Ak máš možnosť, skús použiť skúšobnú čistú inštaláciu Windows XP SP2 bez ďalších záplat a vyskúšaj to. Navyše, ako tu bolo spomenuté Windows XP SP2 má plnú podporu USB 2.0 štandardu, takže nie je potrebné dačo inštalovať, napr. kb-čká z CD od dosky. Skorej to môže ublížiť, tak ako som uviedol vo svojom príklade.

Mimochodom, v BIOSe máš povolené USB 2.0? Niektoré dosky to mali kvôli kompatibilite defaultne nastavené na USB 1.1, ale moderné by už týmto neduhom nemali trpieť, ale skontroluj si to.

Čo sa týka TC, tak používam v6.54a a mám zaškrtnutú voľbu USB kľúč v menu Konfigurácia - Všeobecné nastavenia - Kopírovať/Zmazať.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tak nějak, zkusil bych ten Bios...

S flashem by být problém neměl, pokud teda není vadný, což nepředpokládám. Kamarád má taky Voyagera 512 MB a jedu mu to dost rychle...

Flashky jsou totiž standardně vyráběny pro několik rychlostí. Většinou jde o rozdíl mezi rychlostí čtení a rychlostí zápisu, příp. přímo o konkrétní rychlost. Ty levné se vyrábějí pro rychlosti třeba jen 6x. Ale ty dražší třeba i pro 60x, 120x, 133x. Jako paměťové karty... Prostě většinou platí čím dražší, tím rychlejší...

Flash disk musí být označen "nálepkou" USB 2.0 HIGHSPEED. USB 2.0 je jen takový blafák od prodejců... Skutečná rychlost taky dosti záleží na použitém řadiči USBéček a čipsetu.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jelikoz se tu autor uz hodne dlouho neozval a nikdo nevi jak na tom je, tak doporucuju s dalsima prispevkama pockat az se ozve jestli to jeste vubec ma cenu

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Neskutečně pomaly zápis na hdd.
    Od bbk v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-11-2012, 11:50
  2. Pomalý zápis HDD
    Od Kanec12345 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 01-08-2011, 22:15
  3. Pomalý zápis na WD 2,5 Scorpio Blue 500GB
    Od jvhofi v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-06-2011, 19:42
  4. Zapis na Flash USB
    Od Fezo v sekci Antiviry a bezpečnost