reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zasekávání her

eres (1)|17.1.2009 14:40
Zdravím,

mám problém se kterým si už nevím rady.
Mám sestavu:
CPU: AMD Athlon X2 6000+
Základní deska: MSI K9AG NEO2
RAM: 4GB
Grafická karta: SAPPHIRE HD 3870

Používám XP 32 bit.

Zdroj mám Xilence 500w Atx 2.0, pasivní pfc

Hry originální.

Jde o to, že některé hry mi jdou v pohodě, ale jiné se mi sekají už při načítání reklam a pak následně i v menu (např. GTA4, Far Cry 2) když ale počítač zrestartuji a hru pustím hned po restartu běží vše jak má. V jiných hrách např. moto GP 08 třeba jedu a najednou se hra na chvíli kousne a objevím se o půl trati napřed a válím se na zemi. Ostatní hry jak např. COD5 nebo NFS:Undercover mi jdou naprosto v pohodě. Nenapadá někoho čím by to mohlo být?
Díky
KunNy (410)|17.1.2009 18:16
Zkus reinstalovat drivery (hlavně na grafickou kartu - Catalysty 8.12), dále zkus monitorovat teploty a napsat nám je sem - zjistíš je např přes Everest (nejlépe všeho, měla by ale postačit teplota grafické karty a procesoru). Zdroj rozhodně nepatří mezi nejkvalitnější, ale tady bych problém neviděl. Nainstaluj taky nejnovější DirectX 9.0c. A od jaké doby se to děje?
xstreetfighter (453)|17.1.2009 18:23
problem vidim v ovladacich, ale GTA IV a Farcry 2 sou na tvoji sestavu dost narocne hry, ale videl bych to opravdu na ty ovladace, to dela castokrat bordel...souhlasim s KunNym, vyzkousel bych toto jako prvni...
robky (3195)|17.1.2009 18:42
Pri tom sekaní skús zhodiť hru na lištu a v Správcovi úloh skontroluj, či ti niektorý proces nežerie výkon procesora. Skontroluj, či ti nebeží napr. nejaká aktualizácia a pod.
Prípadne ak nemáš, nainštaluj AMD dual core optimizer.
KunNy (410)|17.1.2009 18:51
Jj na AMD Dual Core Optimizer jsem zapoměl, zmíněné problémy by mohly být způsobeny právě tímto - z vlastní zkušenosti např vím, že CS 1.6 se na dvoujádru AMD bez zmíněného patche chovalo podobně nebo stejně jak ty píšeš.