reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Huawei E220 vs Win XP -- generic Error Win32

peeticek (5)|19.1.2009 11:26
Ahoj vsetci,
chcel by som sa na Vas obratit s prosbou o pomoc pri fixe nasledovneho problemu.
Vdacny budem za akekolvek postrehy/napady/skusenosti.

Win XP 32bit SP2
Huawei E220 - USB modem
sluzba - orange internet - HSDPA/3G/2G

problem:
Asi 3mes. bol USB modem bezproblemovo pouzivany - stabilne pripojenie, slusne rychlosti v dedine Horka nad Vahom - par km od Noveho Mesta nad Vahom. Okolo vianocnych sviatkov sa zacala objavovat nestabilita pripojenia v podobe hlasky Generic Host Error for Win32 - par sekund/minut po tejto hlaske, prestalo fungovat nacitavanie www-cok, napriek tomu, ze oblusny sw modemu stale indikoval nadviazane spojenie a cas pripojenia stale plynul dalej. Niekedy naskoci hlaska po 20min., 90min., 8min. niekedy po 2hod.pripojenia.

Napady/kroky:
1. predpoklad pretazenej siete pocas sviatkov v danej lokalite.
- je uz viac ako 18dni po sviatkoch a problem pretrvava.

2. vypadky su aj v Novom Meste n/V a Trencine
- vylucuju moznost chyby v danej lokalite z hladiska siete.

3. upgrade firmware
-nepomohlo. v zariadeni bola strasia verzia - 6tka, posledna bola 10na.
po upgrade ziadna zmena.

4. offic.zaplata od Microsoftu na hlasku Generic Host Error for Win32
-nainstalovana WindowsXP-KB894391-x86-ENU.exe., comp restartovany, bez zmeny - stale ta ista chyba
viac o danej ak. na http://support.microsoft.com/kb/894391/sk

5. zle zariadenie - prenasanim mohlo dojst k HW poskodeniu atd.
- dohoda s orange, na par dni zapozicane PCMCIA zariadenie - to same.
E220 modem retestnuty v orangei - zaver - bezchybne.

6. zla SIM karta
- predpoklad vyluceny Orangeom - ak by bola zla SIM, nejde net vobec.

7. chyba OS
- zar.testovane na inom notebooku - taka ista nestabilita a padanie.

8. hlbkova kontrola NOD32
- na notebooku je od kupy legalne nainstalovany NOD32 v plnej verzii, denne aktualizovany so zapnutym non stop scanningom.
Hlbkova kontrola - 0 najdenych virusov.

9. ad-aware sw
- hlbkovy scan nasiel cca 3 infekcie - nejake cookies divne a nieco v registroch - MRU? Alebo take daco. Po vymazani a restarte - rescan cisty. pripojenie na net, surfovanie, spadnutie po cca 15min., rescan, opat 3-5 napadnutych suborov, ich vymazanie, restart, rescan - 0 najdenych. Pripojenie, pad spojenia, rescan - opat 2-3 inf.subory.

10. analyza logov na strane orange pre dane zariadenie a casy.
- momentalne prebieha sledovanie na strane uzivatela. typicky to vyzera cca nasledovne

10-56 -- pripojenie sa
11-09 -- generic error Win32 hlaska // www este idu
11-10 -- nejdu www - sw modemu stale indikuje pripojenie - rata cas, no nepamatam sa ci aj data

po zatvoreni daneho SW a znovuspusteniu, nieje mozne inicializovat zariadenie - ako keby zostal vysiet port //USB. Nepomaha ani vypojenie a znovu-zapojenie zar. z/do USB portu. jedine riesenie je restart PC.

11. format PC, nova instalacia WinXP -- toto mi je totalne nesympaticke
-- co ak sa po reinstale zacne chyba objavova opat po tyzdni/mesiaci?
-- co ak staci aby niekto z dev.oddelenia. v Orange sadol nad problem, spravil analyzu a vysledkom by bol fix. balicek?
-- mozno existuje viac uzivatelov s podobnym problemom

uzivatel neinstaluje na PC skoro nic - PC pouziva hlavne na pracu a teda dany problem mu sposobuje straty v podnikani uz treti tyzden.

Dik za pomoc.
PeeT.
EditorPO (2819)|19.1.2009 13:12
Toto je ciste softwarovy problem. Urcite nemas (alebo si nejaku chvilu nemal zapnuty firewall). Doslo k nainfikovaniu pocitaca a k otvoreniu portov NetBiosu.

1. Zapni firewall vo win. Na tretej zalozke nastavenia firewallu daj obnovit povodne nastavenia.
2. Aktualizuj bezpecnostne zaplaty zo stranok Windows Update. Pouzi IE.
2. Stiahni si Spybot Search@Destroy, po nainstalovani aktualizuj. Aplikuj imunizaciu a nechaj skontrolovat pocitac.
3. Ak to neprastalo vyhadzovat spominanu hlasku, tak chod este na stranku aplikacie Windows Worms Doors Cleaner, stiahni si ju a spust. Skontroluje ti pocitac na spustene nebezpecne procesy a predovsetkym pozatvara na PC nebezpecne porty.

Malo by to pomoct. Daj vediet ako to dopadlo.
peeticek (5)|26.1.2009 10:11
Ahoj,
sorry za tyzdnove oneskorenie v reackii no nemal som cas venovat sa tomuto case-u.
Nechcem to zakriknut, no ten SPYboot vyzera dobre - nasiel nejaky bordel, dal som to odstranit, restartol a celkovo sa mi podarilo byt pripojeny nasledovne:

3,5h - bez hlasky - ukoncene kvoli odchodu do prace
2h - bez hlasky - ukoncene kvoli odchodu do obchodu
2,5h - bez hlasky - ukoncene kvoli spanku :D

8h celkovo - hlaska sa neobjavila ani raz, stabilne pripojenie..
dnes si pren prisla tetka, ale naposledy som spravil scanning cez spyboota - nasiel asi 5 bordelov v browseri - vsetko som dal odstranit a dal som kratke skolenie, ako robit takuto kontrolu, keby sa to opat zacalo objavovat. Po tyzdni sledovania na strane uzivatela Ti dam vediet - dufam, ze sa to uz opakovat nebude.

velka vdaka za tip - je to skvely program.
pekny zvysok dna prajem


PeeT.